Romania la Eurovision 2016

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Romania la Eurovision 2016


Musafir

#26

2016-04-27 08:08

Ovidiu Anton, mandria intregii tari cu piesa Moment Of Silence trebuie auzita pe scena din Suedia,deoarece are un mesaj aparte.

Musafir

#27

2016-04-27 08:10

Ovidiu Anton si-a castigat dreptul de a cante pe scena din Suedia. Sa-l sustinem!

Musafir

#28

2016-04-27 08:11

PENTRU ROMANIA

Musafir

#29

2016-04-27 08:12

Pt k sunt romanca si in aceasta tara prea multe lucruri s au vandut pe bani ieftini, uitandu se adevarata valoare a lucrurilor. Oameni buni! Alergati dupa ceea ce conteaza cu adevarat pentru voi, iar banii vor veni si ei, nu invers!

Musafir

#30

2016-04-27 08:12

Nu cred ca are mari sanse demersul dar incercarea moarte n-are. E rusinos ca din cauza unei televiziuni publice cu mentalitate si acum comunista, capusata de hoti si de cumetrii, unui tanar artist i se refuza, din motive intemeiate dar independente de el, participarea castigata prin munca la acest concurs european important. E nedrept fata de artist care e prins la mijloc intr-un razboi care nu e al lui dar totusi drept impotriva TVR-ului care strange datorii chiar si la cei de afara de ani de zile.

Musafir

#31

2016-04-27 08:13

Ovidiu Anton merita sa participe la Eurovision,si nu are nici o legatura cu problemele sau datoriile televiziunii.

Musafir

#32

2016-04-27 08:13

pentru Romania!

Musafir

#33

2016-04-27 08:14

Mult succes

Musafir

#34

2016-04-27 08:16

Pentru ca nu sunt de acord cu ce se intampla in tara noastra si imi doresc foarte mult sa se remedieze greselile si sa participam si noi cu Ovidiu Anton la EUROVIZION!

Musafir

#35

2016-04-27 08:19

Hai Romania! Hai Ovidiu! 


Musafir

#36

2016-04-27 08:20

Pentru ca piesa Moment of silence este cea mai reusita dintre toate piesele romanesti prezentate pana acum la Eurovision.Mai ales ca este o piesa rock va da foarte bine la nordici.Succes Ovidiu!

Musafir

#37

2016-04-27 08:20

TVR este condus de Parlamentul Romaniei,ei iau deciziile cine conduce aceasta institutie.Pana acum nu au facut decat sa fure bani publici.

Musafir

#38

2016-04-27 08:21

nu este corect ce ne face EUROPA

Musafir

#39

2016-04-27 08:21

Ma munesc Adrian George Ilie si sint fostul mebru IRIS/VOLTAJ/INCOGNITO/ MARFAR. Am ceva idee despre muzica rock si pot sa va spun ca Anton este cel mai bun produs romanesc pe care l-am vazut de la 89 incoace. Faptul ca domnii de la Eurovision au schimbat regula jocului in timp ce se derulau pregatirile pentru aceasta competite cu doar citeva zile arata clar ca exista un anume motiv. Dupa ce am ascultat piesele de ce vor participa plus toate semenele in urma promovarii piesei mi-a aratat atit mie cit si altora ca reprezentantul ROmaniei are toate sansele sa se clafice in fruntea acestui concurs. NU exista o alta explicatie. Datoriile televiziunii romane erau si anul trecut si acum doi ani etc. COrect ar fi trebuit sa nu primeasca taxa de inscriere sa anunte cu mult timp iniainte de ceea ce au de gind sa faca. Sau cel putin Romania sa fie constienta de repercursiuni in competitia de anul viitor. Asa totul "miroase" a conspiratie murdara. Romania nu trebuie sa se lase si sa atace aceasta decizie de ultima speta ceea ce a aratat ca ne-a tratat cu aroganta precum GUliver pe liliputani. Nu se poate merge asa! Orice greseala facuta de marii europeni este un accident pe cind noi daca gresim sintem bagati la capitolul catastrofe. Eu cred ca se poate si aici presiunea trebuie facuta constant iar fortele intelectuale si nu numai pot ajuta prin petitii prin tot felul de maniferstari legale dar de amploare. Romani nu merita sa fie tratata ca o tara de mina a saptea. SI daca are greseli atunci nu introdu legi noi in timpul jocului. Asta nu este morala nu arata verticalitatea acestei Europe din contra. Sper sa fie totul bine. Daca nu atunci ROmania va trebuie sa ia niste masuri ca riposta. SI pot fi luate. Apoi guvernantilor trebuie sa fie luati de urechi. Au distrus totul in ani. Festivaluri care mai aduceau turisti care ne faceau cunoscuti au ramas de domeniul amintirllor pe cind subproductia si asa zise valori isi fac veacul pe la televiziuni de doi lei. imi este rusine de ceea ce s-a intimplat si de felul cum se lupta pentru acest tinar extrem de talentat si de bun simt. Eu am plecat de 30 de ani din tara si am crezut ca se vor schimba multe in bine. Toul este insa tare rau si imi este teama de felul cum prostia cistiga teren in fiece zi iar oamenii de bun simt se sting din picioare. Poate ai un DUmnezeu tare Anton si ... pentru ca asa a ramas la romani speranta moare ultima si poate cerul pentru ca se pare ca nu intereseaza pe nimeni. Europenii deja au inceput sa faca proteste si chiar membrii din EUrovision au demisionat. Pe cind la noi subiectele sint cele pe care le vedeti de ani si ani la tv-uri unde se impart pumni dusmanilor politici ca mai apoi sa se dea sentinte. si totul pe fondul unei saracii si a unei degringolade. Doamne ajuta Anton! Bafta tie si colegilor tai! Cit despre afimatia traistariului nu mai am ce spune. PRostia apare si mai multa acolo unde este carte. Sa nu fi invatat nimic din spusele lui Alecsandri catre Eminescu ? "La rasaritu-ti falnic se-nchina al meu apus." Asa ca esti o rusine sa te bucuri ca ROmania a fost exclusa de la Eurovision. CUM sa te numesc? Banuiesti ce fel de om poti fi in mintea mea si a multor romani de bine. Asa ca poti sa te ascunzi ca partizanul in munti pe cind nu-l cauta nimeni. Bafta Anton!

Viorica B.
Musafir

#40

2016-04-27 08:23

Cred in talentul lui Ovidiu ! Este nedrept, nediplomatic si abuziv ca o decizie ca aceasta sa se ia inainte cu 2 saptamani de inceperea Eurovision. Aceste masuri ar fi trebuit luate din start ... si nu s-ar mai fi ajuns la daune morale, cheltuieli in van sau rani pe sufletul unui om dedicat muncii lui . Decizia EBU este abuziva si luata la un moment nepotrivit. Daca se impuneau plati si un termen limita acestea trebuiau sa fie inainte de inscrierea Romaniei in competitia din 2016. Mult succes ! ... sper ca aceasta petitie sa fie de folos si asteptam un rezultat favorabil .... Ovidiu Anton sa participe la Eurovision 2016 !!!! ... este dreptul lui .... https://youtu.be/1JYegaWsUVg


Musafir

#41

2016-04-27 08:24

Am semnat ptr ca nu e corect sa asociezi imaginea Romaniei cu un canal de televiziune. E prea comercial ce se intampla la Eurovision. Dar trebuie sa fim si noi acolo ca doar asa suntem luati in calcul.(cine stie poate castigam ?)

Musafir

#42

2016-04-27 08:25

Trebuie sa participam , Romania este in Europa, are ceva de spus. Daca am girat hoti si incompetenti prin alegerile politice facute , un guvern technocrat de doi bani , fara cirma , cam asta este rezultatul . Dar .... trebuie tot noi sa rezolvam daca iubim aceasta tara . Succes .

Musafir

#43

2016-04-27 08:25

Pentru că sunt româncă.

Musafir

#44

2016-04-27 08:26

Pentru munca unei echipr si consider o melodie foarte buna...chiar de Eurovision.

Musafir

#45

2016-04-27 08:27

Dreptate pentru Ovidiu Anton.

Musafir

#46

2016-04-27 08:29

Trebuie sa ne sustinem valorile si numele tarii!

Musafir

#47

2016-04-27 08:31

Este inadmisibil ca pentru erorile de management de la nivel de televiziune publică până la.nivel de guvern, publicul/populația României să fie "pedepsita".

Musafir

#48

2016-04-27 08:33

Doamne ajuta!

Musafir

#49

2016-04-27 08:35

sustin ovidiu anton!

Musafir

#50

2016-04-27 08:37

Ovidiu Anton merita sa reprezinte Romania la Eurovision..