Fetița care a fost violată la doar 2 ani este din nou în pericol!


Musafir

#1251

2016-05-29 19:54

Am semnat aceasta petitie in speranta ca daca se vor strange suficient de multe semnaturi, aceste fetite sa aiba sansa la un trai normal...

Musafir

#1252

2016-05-29 21:34

Am semnat-o in speranta ca aceste copile sa-si gaseasca o familie!!!

Musafir

#1253

2016-05-30 09:03

pentru salvarea fetițelor

Musafir

#1254

2016-05-30 19:44

Pt ca sunt mama si mai presus de orice sunt aceste sufletele nevonovate si neputincioase, iar noi avem datoria morala sa luam atitudine si sa nu lasam sa se intample din nou o nenorocire.

Musafir

#1255

2016-06-02 11:27

Ne dorim sa putem schimba ceva, aici nu vorbim de o decizie incorectă ci de viata a doua suflete nevinovate! Mi-as dori din suflet sa vad o schimbare, din punctul meu de vedere crima,violul si pedofilia sa se pedepsească cu moartea.

Musafir

#1256

2016-06-03 22:01

E strigator la cer!

Musafir

#1257

2016-06-06 17:13

Stie cineva care e situatia la moment? S-a hotarit ceva in privinta schimbarii deciziei?


Musafir

#1258

2016-06-14 09:21

Deoarece copiii au dreptul si au nevoie sa duca un trai decent!!!

Musafir

#1259

2016-06-20 12:44

Mi s-a făcut rău când am citit nenorocirea aceasta. Sper din toată inima ca fetițele să aibă un trai mai bun departe de acei monștri.

Anonymous

#1260

2016-06-20 17:04

E posibil de aflat situazia la moment? Cine este informat? Multumesc


Musafir

#1261

2016-06-23 14:15

Nu se gasesc cuvente in asa momente.....si cazuri......
Minerva

#1262 Infiorator...

2016-06-30 22:15

are cineva informatii despre starea fetitei in prezent? Se afla tot in familia ei? Daca se poate numi familie...

cum se poate ca un judecator sa decida sa o trimita inapoi in familie unde a fost violata si neocrotita? Ce fel de judecator e acela? Nici nu am cuvinte sa-mi mai exprim furia!! Este monstruos ce se intampla in tara noastra, in ultimele zile au aparut numai stiri despre copii maltratati in toate felurile posibile...oare de ce ne tratam copiii in felul asta, ce fel de popor suntem???


Musafir

#1263

2016-07-01 23:38

Nu stiu unde o sa ajungem in Tara astia de tot rahatul cu tot felul de animals numite"mame"..o mama isi protejeaza pui nu ii chinuie..late femei doresc cu disparate in copil ,,un miracol"all vietii si nu pot sa face si late nemernice isi bat jok..nu stiu CE drac de legi st astea...pacat a ajuns Romania rauuu...fuck off

Musafir

#1264

2016-07-03 07:42

Pentru ca nu sunt de acord cu abuzurile , mai ales asupra copiilor. Si eu am o fetita in plasament si cred ca Nu Este corect ce se intampla. Justitia apara drepturile copilului, sau ale parintilor alcoolici? Chiar nu mai exista dreptate in Romania?

Musafir

#1265

2016-07-03 16:19

este bestial ce s a intamplat bietei fetite asa ceva nu se poate tolera in fata Lui Dumnezeu si a societatii .Intrebarea mea este ce fel de justitie avem ?De ce noi romanii acceptam asa ceva atatea mizerii si tacem .acesti criminali nu trebuie sa mai vada lumina zilei inclusiv diavolul care a nascuto

Musafir

#1266

2016-07-04 19:27

pentru ca nu merita sa aiba asa cosmar de trait micuti

Musafir

#1267

2016-07-07 08:19

Doamne va rog faceti tot posibilul sa luati de acolo fetitele. Ar trebui bagati la inchisoare magistratii care au decis asa ceva. Niste monstri.

Musafir

#1268

2016-07-13 13:37

Este ingrozitor! Sper sa fie bine din tot sufletul!
Ирина

#1269

2016-07-22 02:59

Скажите, пожалуйста, кто знает, что с девочкой и где ее мать? Мы пытались ее найти, из Каушан она уехала, снимала жилье на Рышкановке и Чеканах, вчера были в органах опеки этих двух секторов, никто ничего не знает, хотя они обязаны проверять, как содержутся дети и не пьет ли мать! Мы планируем привлечь все средства информации к этой проблеме снова, пожалуйста, если у кого-то есть какая-та информация, дайте знать. К сожалению, мы уже ничего не можем изменить из того,что случилось с ребенком, но мы можем дать ей и ее сестричке светлое будущее, ведь есть семья, в которой они дили после случившегося и которая готова была из удочерить! Петиция подписана 22 тысачами людей, органы правосудия не имеют право ее игнорировать!

Ирина

#1270 Re:

2016-07-22 03:05

#1230: -  

 Дайте, пожалуйста, контакты людей из команды, которая занимается вопросом Влады Мы хотим привлечь к этому вопросу все средства массовой информации! Были вчера в органах опеки: они не знают ни где мама , ни где эти бедные дети! Все забыли о том, что произошло! Мы обязаны помочь этим детям! 


Musafir

#1271

2016-07-22 19:43

Este incredibil nu-mi vine sa cred ca tribunalul a decis ca bestia să-si ea copii sub protecția ei,ma opresc aici pentru ca a-mi este foarte rau decand am citit articolul asta,violatorii merită sa moara dar încet încet sa fie torturati până la moarte

Musafir

#1272

2016-07-28 13:53

Este inuman ce am citit la puscarie cu toti cu mama cu bunica cu animalele de barbati.Sper   ca si judecatorul care a decis sa inapoieze fetitele sa fie violat


Musafir

#1273

2016-07-29 06:57

Maica Domnului sa le fie de ajutor!

Anonymous

#1274

2016-07-29 07:10

Nu puteti lasa bietii copii in mainile unor iresponsabili , si nu inteleg cum nu sunt in puscarie animalele care au violato :(

Musafir

#1275 OMORATE BESTIILE, SALVATA FETITA! URGENT

2016-08-02 12:39

AM O FETITA DE 1 AN SI 2 LUNI SI DE CAND AM CITIT DESPRE ACESTA CRIMA, CACI NU POATE FI CATALOGAT VIOL, NICI MACAR NU SE POATE INCADRA IN VREO DEFINITIE...IMI SIMT SUFLETUL PARALIZAT SI IN ACELASI TIMP S-A DESHIS O POARTA A DORINTEI DE A TORTURA ACELE BESTII PRIN TORTURI DE NEIMAGINAT, VIOLATI LA FEL...SI LASATI CU ORGANELE AFARA, SA LE ATARNE, SA LE SCOATA SI LOR ANUSUL PRIN BURTA CA SA LI-L COASE, I-AS CASTRA CHIRURGICAL PE VIU.CUM SA MUTILEZI UN INGER, CUM SA-I SFARTECI TRUPUSORUL CARE ESTE CA O PANA IN BATAIA VANTULUI, UN BOT DE CARNITA SFANTA, INGERUL LUI DUMNEZEU- PE CARE, DIVINITATEA NU L-A APARAT...ATI CITIT PRIN CE CHINURI A TRECUT BIATA FIINTA, CREIERUL MEU REFUZA MONSTRUOZITATEA ASTA...MA UIT LA FETITA MEA SI MI SE SFASIE SUFLETUL...CREDETI CA-SI VA MAI REVENI ACEST COPILAS VREODATA, CARE A AVUT TRUOUSORUL RUPT IN BUCATI DE NISTE SATANE, DIAVOLI CU CHIP DE OM, VA GANDITI CE TRAUMA VATRAI TOATA VIATA? CE BESTII DE MAGISTRATI AU DISPUS INTOARCEREA LA SCUSURILE DE MAMA SI BUNICA SI CU ATAT MAI GROAZNIC DACA AU SI CONCUBINI CU FETELE IN CAMERA, UNDE AU FACUT SCOALA SCARBELE ASTEA FARA SUFLET, DEZUMANIZATI, SA VA BATA DUMNEZEU DE BESTII, VOI NU AVETI COPII, NU VA E FRICA CA VOR PATI LA FEL INTR-O ZI?

OAMENI BUNI, LUPTATI PE ORICE CALE SA SALVATI FETITELE, SA AJUNGA INTR-O FAMILIE CARE SA LE IUBEASCA SI INGRIJEASCA SI MAI ALES CA VA AVEA NEVOIE DE PSIHOLOG TOATA VIATA...

TINETI MINTE, DACA NU NE UNIM SI NU CEREM PEDEPSE DRASTICE, CHIAR CU MOARTEA, SE VOR REPETA ASTFEL DE CAZURI...MAINE POATE FI COPILUL ORICUI

VA RUGAM SA NE TINETI LA CURENT CU NOUTATI SI APELATI LA ORGANE MAI PUTERNICE, FACETI CUNOSCUT ACEST SACRILEGIU PE TOATA PLANETA!!!!!!!!!!1

 DE CE NU SUNT STERILIZATE ASTFEL DE SCURSURI, NUMITE MAME. NOTIUNEA DE MAMA A DEVENIT ECHIVALENTUL MONSTRUOZITATII, BETIVANELII, DEPRAVARII SI NEPASARII...RUSINE! SI MAI DA VIATA UNUI COPILAS NEVINOVAT, TREBUIE CASTRATA SI ASTA, NU MERITA SA MAI AIBA ORGANE DE REPRODUCERE...