Nu distrugeți cultura la Radio România!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Nu distrugeți cultura la Radio România!


Musafir

#76

2016-02-24 02:53

Pentruca fiind roman, nu conteaza un de esti pe aceasta minunata creatie a lui Dumnezeu, numita planeta Pamint, ma doare sa vad nulitatile conducind destinele tarii unde am venit pe lume, care dupa ce au furat de au stins, acum au ideea de a fura si cultura, dar asta nu inseamna ca agreez cu ttt ce se prezinta sub blazonul " cultura " !
Gica

#77 proiect

2016-02-24 02:54

Dar ce prevede proiectul asta?


Musafir

#78

2016-02-24 05:51

pentru ca simt ca trebuia sa o fac

Musafir

#79

2016-02-24 06:25

Ascult radioul (preponderent Culturalul, dar in functie de tematica emisiunilor, ascult toate posturile SRR) de vreo 2-3 ani. Raspandesc informatiile primite astfel, prietenilor (indeobste tineri) si ma bucur alaturi de ei de acest colportaj cultural. Radioul e fiabil, creativ si foarte actual. Traiesc atat de bine fara TV !!! Nu cred ca TVR poate fi salvata prin schimbari de porunceala in organizarea SRR.

Musafir

#80

2016-02-24 06:32

Am semnat aceasta petitie pentru ca doresc sa ascult in continuare acest post de radio.Face parte din viata mea de zi cu zi si imi aduce multa bucurie.Si ,ca mine, sunt,cu siguranta , foarte multe persoane.Ar fi o mare ,mare eroare sa nu mai avem acces la emisiunile dvs.

Musafir

#81

2016-02-24 06:56

Intr-o tara in deriva axiologica trebuie pastrat orice spatiu unde sunt promovate valori,macar pentru a mai avea repere.

Musafir

#82

2016-02-24 06:59

Radio Romania este singura organizatie media care raspunde nevoilor firesti de dezvoltare personala, de insusire a civilizatiei si culturii. Radio Romania merita un buget si mai substantial deoarece se numara printre putinii pastratori ai valorilor autentice.

Musafir

#83

2016-02-24 07:05

Radio Romania Cultural este SINGURUL post din Romania care difuzeaza cultura in mod sustinut. Si sunt surprins de cat de bine o face. Imixtiunea politicului nu a fost niciodata de natura sa incurajeze profesionalismul si calitatea.

Musafir

#84

2016-02-24 07:18

Pentru ca sunt un ascultator fidel al postului Romania Cultural si cred ca singura sansa a acestei tari este cultura

Musafir

#85

2016-02-24 07:39

Pentruca sunt intrutotul de acord cu continutul petitiei.
Radio-ul este o sursa de informatie si mai ales de cultura mai importanta decat televiziunea.

Musafir

#86

2016-02-24 07:54

Radioul public si televiziunea publica, trebuie sa fie neutre din punct de vedere politic, sa lucreze in interesul publicului fara indoctrinari si manipulari precum posturile private de radio si TV.
Sunt singurele posturi care mai emit emisiuni culturale ( o necesitate pentru o natiune). Cu siguranta se doreste indobitocorea populatiei pentru a fi mai usor de condus.

Musafir

#87

2016-02-24 07:59

cred ca mai avem un pas pana la analfabetism in aceasta tara astfel incat orice bruma de cultura trebuie protejata.

Musafir

#88

2016-02-24 08:06

Dacă reușesc guvernații să ne omoare și ultimul bastion de cultură din România ne-au cam terminat! Multe lucruri frumoase le afu numai de aici, oameni interesanți și importanți pentru neamul nostru!....Succes Radioului!

Musafir

#89

2016-02-24 08:09

" Un popor fara cultura e un popor usor de manipulat ".
Immanuel Kant

Musafir

#90

2016-02-24 08:22

cultura unei natii, a unei tari este IDENTITATEA acesteia!!!!

Musafir

#91

2016-02-24 08:32

" să spuneți la cât mai multe persoane " - asta nu este in limba romana ! correct se spune: " sa spuneti cit mai multor persoane ..."

Musafir

#92

2016-02-24 08:33

In contextul actual, la nivel mondial, radioul si a pierdut sensul si menirea pentru care exista. Radio Romania reprezinta un cadru de normalitate in ce priveste informatia si divertismentul, un pivot in jurul caruia informatia de calitate si bunul simt graviteaza.
Acest lucru nu trebuie sa dispara.

Musafir

#93

2016-02-24 08:40

Am semnat pentru a sprijini RRM in primul rand, si pentru a nu pierde unicul post de radio cu adevarat intelectual care ne-a mai ramsa: Radio Romania.
Cineva incearca sa condamne intelectualul roman la sihastrie, pentru ca restul vocilor din media sunt suburbane.

Musafir

#94

2016-02-24 09:33

Chiar trebuie sa distrugem tot ce-i bun si de calitate in tara asta?

Musafir

#95

2016-02-24 09:37

Nu trebuie tratate la fel TVR si radio Romania. In timp ce TVR a fost distrusa, deliberat, printr-un management incompetent sau chiar criminal, Radio Romania este un model de succes, cu stiri credibile, reportaje interesante, muzica OK si un program cultural exceptional. Profesionistii din Radio Romania fac fata cu brio intr-un mediu concurential foarte dur, in timp ce amploaiatii TVR fac/difuzeaza/participa la emisiuni complet neinteresante si cersesc meru fonduri de la politruci...

Musafir

#96

2016-02-24 09:50

Am crescut cu Radio România. Nu aș putea să mă despart de Dumneavoastră niciodată. Sunteți profesioniști cu adevărat. Pentru România sunteți vocea noastră! Noi trebuie să vă mulțumim că existați!

Musafir

#97

2016-02-24 10:07

Ascult Radio Romania Cultural non stop, radioul meu nu este oprit niciodata si imi place in mod deosebit. In plus de asta am suferit cand au inchis Tv Cultural, deoarece era o alternativa la celelalte posturi Tv.

Musafir

#98

2016-02-24 10:35

Pentru că jurnaliștii nu se schimbă odată cu oamenii politici!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-02-24 11:10



Musafir

#100

2016-02-24 11:29

pentru a spune ca RADIOUL PUBLIC isi face treaba bine si este pacat sa-i fie perturbata activitate printr-o lege nepotrivita. Radioul are legile lui dupa care a functionat si functioneaza foarte bine , multumind-ui pe ascultatorii lui cu varietatea de emisiuni bine facute de catre profesionisti din toate domeniile !