Norvegia, da inapoi copiii rapiti fara motiv familiei Nan!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Norvegia, da inapoi copiii rapiti fara motiv familiei Nan!


Musafir

#426

2016-02-13 11:11

Barnevernet
ce sunteţi voi
da-ţi copiii
înapoi.
Fiţi oameni
nu fiţi ciocoi.


Musafir

#427

2016-02-13 19:47

Barnevernet is not ok. Should be changed drasticly. Must return many many children to their parents. No reason to take children away. RETURN children to family NAN, to family AVRAMESCU to family BODNARIU and so on and so on and so on. JUSTICE PLEASE

Musafir

#428

2016-02-13 22:17

simtim impreuna cu familia si ne aliem impotrive hotilor de copii si tuturor actiunilor lor naziste

Musafir

#429

2016-02-14 20:45

copiii apartin familiei si Protectia copilului nu poate oferi nicicand dragoste parinteasca!

Musafir

#430

2016-02-16 19:04

Îmi doresc din suflet să se facă dreptate. Copiilor acestor familii să le fie redată bucuria și dragoste, să ia sfârșit acest calvar . Dumnezeu este mare și în îndurerarea Sa poate face minuni.

Musafir

#431

2016-02-17 06:08

We will stand for any family who's children
were taken by Norways Barnevernet!

Musafir

#432

2016-02-17 21:04

Binele copiilor a fost ultimul lucru de care Barnevernet a tinut cont. 


Musafir

#433

2016-02-18 16:54

Fiindca sunt parinte si sunt alaturi de acesti parinti in durerea lor....

Musafir

#434

2016-02-19 10:28

Pentru ca mi-e mila de acesti oameni carora li s-au luat copiii, desi erau niste parinti normali, ca orice parinte. Consider ca statul norvegian are tendinte dictatoriale, tinzand sa striveasca individul care nu se incadreaza in modelul absurd trasat de el. Aceste practici contravin in mod flagrant drepturilor omului, statului de drept, si trebuie descurajate. Interesul superior al copilului este sa fie cu parintii lui, cu exceptia cazurilor grave de abuz sexual dovedit sau de abuz fizic grav si repetat. In cazul in care parintii nu sunt condamnati pentru infractiuni contra minorului, este ilegala luarea minorilor. Raul facut e iremediabil, fiind evident contra interesului minorului.

Musafir

#435

2016-02-19 11:26

Pentru copii, pentru sufletele lor micutze. STOP killing families Norway!

Musafir

#436

2016-02-19 11:29

Give back the happiness of these children! Which is their own parents!

STOP killing families!!!!!!

Musafir

#437

2016-02-19 15:55

Acesti functionari si conducatori ai Barnervernet nu vad ca de fapt ei sunt cei care abuzează, chinuie si traumatizeaza copiii familiilor Nan si Bodnariu prin simplul fapt ca ii tin departe de parintii lor. Ce dovada mai vor cand ii vad pe copiii si pe parinti in culmea fericirii atunci cand se întâlnesc? Nu vad dincolo de chestionare si proceduri? Poti sa transformi oamenii in roboti si sa ignori sufletul si dragostea? Comportamentul si tergiversarea lor sunt inumane!

Musafir

#438

2016-02-21 14:38

Am semnat aceasta petitie deoarece nu sunt de acord cu atrocitatile care se fac impotriva copiilor si a parintilor in aceasta tara .Este inuman si inadmisibil !!!Avand in vedere ca se cred civilizati si foarte corecti ar trebui sa stie so sa inteleaga ce greseli uriase fac despartind copii de familie.

Musafir

#439

2016-03-02 17:40

vrem family fericite cu copii fericiti !!!!!!

Musafir

#440

2016-03-06 08:06

DOMNUL SA VA INTAREASCA ÎN ÎNCERCAREA ACEASTA ȘI SA VA DEA BIRUINȚĂ


Musafir

#441

2016-03-06 16:48

Pentru ca sunt si eu parinte si copilul meu este totul pentru mine.

Musafir

#442

2016-03-12 09:03

Am semnat aceasta petitie pentru ca este normal ca fiecare copil sa stea cu familia lui biologica, o familie normala, care isi iubeste copiii face tot ce este mai bine pentru copii.  Oare nimeni nu se gandeste la sentimentele copiilor luati de langa parintii lor, la suferintele si traumele indurate de ei ??? Unde va ajunge societatatea asta ultramoderna peste ani si ani ??? Cu siguranta, la o societate atee si desfranata si cu copiii crescuti de homosexuali !!! Rusine pentru societatea moderna !!!  Ajutati si sprijiniti familia crestina si rasa umana, caci cu atatia homosexuali, cu siguranta o sa dispara si rasa umana sau va fi o rasa umana bolnava din cauza ca nu are credinta si dragoste. Ajutati familia, ajutati copiii si nu va lasati orbiti de bani sau presiuni si nu cedati in fata celorlati, sa faceti tot ce este mai bine pentru familia crestina si pentru copii; bineinteles, sa nu va pierdeti credinta in Dumnezeu, ca altfel veti fi pierduti !!!


Musafir

#443

2016-04-13 08:59

Am semnat aceasta petitie cu multa durere pentru aceasta familie atat de nedreptatita.De aceea cred ca lucrurile se vor indrepta, pentru ca nedreptatile, chiar daca cu pretul unei mari suferinte, sunt in cele din urma reparate.

Musafir

#444

2016-04-14 09:35

Din sirul tuturor drepturilor copilului enumerate de evoluata (?!) legea norvegiana, lipseste cel mai important drept al copilului, anume acela de a beneficia de dragostea parentala. Parintii naturali sau cei adoptivi iubesc copiii, investesc pentru cresterea lor. Pe de alta parte, familiile surogat fac o afacere din asta, primind bani cu multe zerouri pe an, pentru fiecare 'foster-child' preluat in familie.

CUM?? Cum sa smulgi un copil din familia lui iubitoare, IMPOTRIVA vointei sale ori a parintilor, pentru a-l amplasa intr-un loc SECRET, ai carui locatari (adica 'familia' surogat) fac avere din adapostirea fiintei sechestrate in sistem???


Musafir

#445

2016-04-14 14:18

Vor avea de suferit cei care iau copii de la părinți

Musafir

#446

2016-04-21 19:10

Va sustinem cu tot ce putem familie Nan! Suntem alaturi de dumneavoatra

Musafir

#447

2016-04-21 21:31

Aş dori înapoierea copiilor părinţilor pt ca numai atunci când ai copii şti ce înseamnă să fii parinte! Copii sunt un dar de la Dumnezeu şi nu are dreptul nimeni să ţi l ia! Nu cred că o familie care adoptă un copil îl va iubi vreodată cum îl iubesc părinţii naturali!
OctavianAZ

#448 Stop Barnevernet

2016-04-21 22:45

Va invit sa vizitati blogul Delight in truth pentru a citi articole documentate despre evolutia cazurilor Barnevernet:  https://delightintruth.com/


Musafir

#449

2016-04-22 13:13

Pentru ca locul copiilor, e langa parintii lor.

Musafir

#450

2016-04-25 13:50

Copiii apartin familie.