Romania-Norvegia,impreuna pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Romania-Norvegia,impreuna pentru copiii Bodnariu


Musafir

#101

2016-01-12 00:17

Consider acest act facut familiei Botnariu ca un atac si asupra familiei mele.De aceea trebuie sa ne unim impotriva acestei infractiuni si sa aparam copii si familia. Sa fim solidari si sa nu ne mai lasam umiliti . O adevarata drama
Doamne ajuta-ne!

Musafir

#102

2016-01-12 00:47

Este strigator la cer , demential si absurd. Simt că a sta pasiv este totuna cu a dovedi lipsa de demnitate. Și a nu lua atitudine, presupune a lasa să cadă în derizoriu însăși esența notiunii de ”om” si ”uman”...

Musafir

#103

2016-01-12 01:36

Nici in Inaitea Erei nu se admite asha ceva sa itzi i-a copii ca ostatici shi tu ca parinte sa fii conditzionat ca in cazu de fatza rasa asta care se trage din Hitler de nazishti vor sa formeze o alta lume cu legea lor sa itzi i-a copilu de langa tine au inventat o lege spurcata exact asha sunt shi oamenii care lucreaza in altfel de instituti bolnavi mintali majoritate dintre ei care muncesc in altfel de institutzii nu au copii nu au famili intemeiate indiferent de femeie sau barbati ca functionari in aceste instituti cam asha sunt toti care lucreaza in protectia copilului.....

Musafir

#104

2016-01-12 01:39

am sem nat prntu ca acesti copii nusi vor gasit in mod erarhic sufleteste si rejgjos si tot odata legal lynystea si apsopierea decit in sinul familiei DUNEZEU SA LE AJUTE

Musafir

#105

2016-01-12 01:48

SA LE AJUTEDUMNEZEU SASI REINTREGEASCA FAMILIA ASA CEVA E DE STRIGAT LA CER

Musafir

#106

2016-01-12 04:24

Copiii trebuie sa stea langa parinti, daca acestia sunt in masura sa-i creasca.
Inteleg ca este o ancheta in curs. Pana la finalizarae anchetei si prezentarea publica a ei nu ar fi trebuit sa se dispuna luarea copiilor din familie.

Musafir

#107

2016-01-12 04:25

Doamne te rog ajuta!

Musafir

#108

2016-01-12 04:46

Pentru ca doresc sa protejam un drept sacru al familiei, acela de a-si pastra dreptul asupra copiilor sai, altfel si acestia vor deveni numai o marfa la cheremul unor mafioti.Statul norvegian ar trebui sa-si revizuiasca atitudinea si sa corecteze de urgenta astfel de aberante daca nu doreste sa traiasca in singuratate. Ar trebui sa aplicam un tratament asemanator norvegienilor din Romania.

Musafir

#109

2016-01-12 04:57

NU dezbinarii familiilor !

Musafir

#110

2016-01-12 05:05

Wichingi-să le fie rusine

Musafir

#111

2016-01-12 05:27

REVOLTA MAXIMA;
SE VOR FORMA(daca nu s-au format pana in acest moment) PSIHICURI SI PSIHOZE DE RESPINGERE TOTALA A CELOR APROPIATI,(de copii) PANA LA URA!!!;
VOR URMA DOAR CATIVA PASI(de ani) PANA LA RAZBUNARE;(asa cum s-a mai vazut);
OBSERV O AROGANTA A UNUI REGE (prin aceasta regula instituita,de rapire) FATA DE AUTORITATILE ALTOR STATE SOCIALE CARE SI-AU ALES CONDUCATORUL,VERSUS STATE CU UN CONDUCATOR NASCUT(REGE),aroganta fiind vizibila si spre alegatori(POPOR al altui STAT) in general.
REGII AU REGATELE ''LOR" pe care le reprezinta si le apara,pe cand PRESEDINTII au structuri STATALE,PRIMMINISTRI,diferite functii cheie ''ALE LOR'' iar reprezentarea(si atentia fata de oameni) poate fi facuta oriunde oricum si oricand dar mai ales (sau numai) in preajma unor voturi... ESTE REVOLTATOR CA UN ROMAN DIN SPANIA ARE ALT REGIM DECAT UN ROMAN DIN ROMANIA...IN INTERORUL REGATULUI NORVEGIAN.


Musafir

#112

2016-01-12 05:34

Cum se poate sa nu fii miscat de o asemenea fapta brutala cind smulgi copii de linga parinti!

Musafir

#113

2016-01-12 05:38

Este bine ca mai sunt si tv cu initiativa.Succes Antena 3 .Succes familia Bodnariu Ne pasa.

Musafir

#114

2016-01-12 05:46

Familia si copii sunt ai lui Dumnezeu

Musafir

#115

2016-01-12 06:28

Doamne ajuta sa fie bine cu copiilasi sa ea jute bunu dumnezeu!

Musafir

#116

2016-01-12 06:38

Copiii, trebuie sa fie linga parintii care-i iubesc si le-a dat pina acum o educatie frumoasa!

Musafir

#117

2016-01-12 06:52

sper sa reusim sa unim aceasta familie

Musafir

#118

2016-01-12 06:55

imi aminteste de nazism

Musafir

#119

2016-01-12 07:14

Am semnat această petiție deoarece vreau ca
Fam. BODNARIU sa își ia copiii înapoi...

Musafir

#120

2016-01-12 07:21

incredibil ce se poate petrece în numele ,, civilizaţiei "
Familia construieşe civilizaţia şi nu invers.

Musafir

#121

2016-01-12 07:34

Si-au pus psihologii norvegieni de la Barnevet problema cat de traumatizanta este smulgerea, in cel mai adevarat si fizic sens al cuvantului, a unor copii din bratele parintilor, din casa in care s-au nascut si au crescut, despartirea de fratii lor si de parinti? Scenele difuzate la tv cu copii care se agatau cu disperare si cu toata forta lor (putina) de parinti, de usa sau de peretii casei sunt infinit mai grave decat EVENTUALE si NEDOVEDITE corectii fizice.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-01-12 07:38



Musafir

#123

2016-01-12 07:45

Ne rugăm ca bunul Dumnezeu să ne ajute să aducem toți copiii răpiți de sistemul Norvegian în brațele părinților, lor.
Mulțumesc trustului Antena 3 că existați și puneți suflet și multa muncă în tot ceea ce faceți.
Să știți că și l-a noi în România se produc astfel de drame pe fond de sărăcie sunt oameni săraci care nu au unde să muncească și nu sunt ajutați în niciunde fel de către nimeni asta nu înseamnă că nu-si iubesc copiii și totuși asistenta sociala iau copiii din sânul familie . Statul Român să ia măsuri pentru a nu se mai recurge la îndepărtarea copiilor de părinții biologici . Vă respect și să auzim de bine .

Musafir

#124

2016-01-12 07:58

Sa le fie dati copiii inapoi fam Butnariu....

Musafir

#125

2016-01-12 08:10

Sunt si eu mama, sunt majori acum dar daca pateam la fel mergeam pana in ,,panzele albe'' cum se zice. Nu e drept ce se intampla, suntem prea destepti romanii, chiar daca la inceput nu stim multe dar furam inteligenta si cunoasterea rapid sii intrecem. Asta nu le place la strainii. Uitativa la olimpicii nostri internationali, la sportivi, etc. daca nu ne-ar fura la puncte de multe ori am fi in frunte, de ce ? Toti copii din strainatate care provin din fam. de romani sunt primii sau printre primii la scoala, oare de ce, fiindca nu stim sa-i educam, sau fiindca suntem prosti? Stiti ce ne lipseste , mandria de a fi roman, ar trebui din gradinita aceasta educatie , asa cum se mandresc americanii, cu ce sunt ei mai patrioti ca noi? Noi din istorie, se vede ca nu am poftit ce nu-i al nostru, am luptat sa ne aparam, si am ajutati pe altii. Eu am speranta ca o sa ne trezim odata si mai bine sa le fie frica de noi decat sa ne batjocoreasca. Se zice ca Romania e gradina Maicii Domnului si eu cred ca ea va mijloci pentru noi si va venii odata si vremea noastra. Dumnezeu il cearta si-i incearca pe cel pe care ii iubeste, sa inteleaga cine ce vrea. Doamne ajuta sa se faca lumina cu acesti copii.