România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#9676

2016-01-12 16:09

Sunt mamă și bunică. Am fost al nouălea copil din zece. Am crescut lângă părinții și frații mei. Am avut o copilărie fericită, chiar dacă am mai primit câte una cu nuiaua sau cu lingura de lemn de la mama, am știut întotdeauna că sunt iubită. Mi-am iubit întotdeauna părinții și frații. Iar mai apoi copii și. nepoții. Nimeni sa nu despartă familia. E o crimă. Protecția copilului sa vadă de copii abandonați prin spitale , abuzați sexual și nu să smulgă copii din brațele mamelor care-i iubesc și care sunt înnebunite de durere. Nu. Aceasta înseamnă abuz asupra familiei. Oare părinții nu mai au nici un drept? Oare ce legi mai născocesc mințile diabolice? Mă înfior la acest gând.
Doamne protejează familie cu copii.

Musafir

#9677

2016-01-12 16:09

Sunt profund revoltat de ceace vad ca se intampla astazi,in secolol XXI intr-un stat european. Imaginile ne amintesc de anii si metodele naziste cand suflete nevinovate erau luate de langa cei dragi si izolati in lagare de exterminare. Copii nu sunt izolati in asemenea lagare dar ruperea de cei dragi este la fel de inumana.
Consider ca pentru eliminarea acestor practici este nevoie in primul rand de solidaritatea nostra a tuturor cetatenilor europeni,si nu numai.
Nicolae MARGARIT

Musafir

#9678

2016-01-12 16:10


solidaritate cu familia bodnariu.

Musafir

#9679

2016-01-12 16:10

Am semnat de dragul copiilor si din solidaritate cu parintii!!!

Musafir

#9680

2016-01-12 16:10

Pt.că mi se pare inuman cum procedează!Omeneste ar fi ca atunci când cineva greșește ,sa-i atragi atenția și apoi să iei măsuri de pedepsire sau de corectare!


Musafir

#9681

2016-01-12 16:11

Mama,care a fost educatoare aproape 40 de ani, mi-a spus mereu:"Sa nu-ti lasi niciodata copii in puterea altora, ca mai bine ca tine nu-l poate griji nimeni. Banii si spectacolul nu egaleaza grija pentru ceea ce e CARNEA SI SANGELE tau". Deci: copiii Botnariu, inapoi la parinti! MUSAI!

Musafir

#9682

2016-01-12 16:11

Familia Bodnariu trebuie reintregita.

Musafir

#9683

2016-01-12 16:11

pentru ca nu ma mira acest lucru atata timp cat in Romania exista arhierei care fara scrupule despart parinti de copii.Daca vreti informati nr:
0749188377

Musafir

#9684

2016-01-12 16:11

As dori ca acesta petitie sa aiba un mare succes As dori ca niciun copil ssa nu mai fie luat cu forta de linga parinti Este o fapta nesabuita realizata de niste minti bolnave Acele persdoane care sunt in stare sa faca astfel de lucruri sunt fiinte degenerate parca iesite de filmul sf Planeta masimutelor

Musafir

#9685

2016-01-12 16:12

Pentru ca raul sa fie invins prin bine si unitate..

Musafir

#9686

2016-01-12 16:13

Pentruca nu sunt de acord cu abuzul facut de statul norvegian familiei Bodnariu de ai rapii cei 5 copii

Musafir

#9687

2016-01-12 16:13

Sunt parinte si nu pot accepta sa fie luat un copil de linga parintii lui naturali doar pentru ca legislatia unei tari este de o duritate necunoscuta noua romanilor.Poate gresim si noi fata de copii dar icna suntem in faza de a ne civiliza si invata.Cred ca daca si la noi legislatia ar fi mai aplicativa sa reducem si noi violenta impotriva copiilor ,abandonul etc....LEGEA dura din alte state aplicativa cred ca a si disciplinat parintii in comportamentul fata de copii.Cazul nostru si altele trebuie insa rezolvate de urgenta ,sunt 5 copii care vvor pastra in memorie grozavia acestor momente violente din viata lor.

Musafir

#9688

2016-01-12 16:13

Vorbesc din pozitia de mama pt care copilul meu reprezinta trecut,prezent si viitor in viata mea.
Cred ca nimeni nu poate suplini iubirea neconditionata de la o mama catre copilul ei !

Musafir

#9689

2016-01-12 16:14

Foarte trist ce se întîmplă. În loc sa înaintam in Civilizație si sa dobândim drepturi umane, ne întoarcem la sclavagism , la epoca barbarilor. Rușine Norvegia ca aveți asemenea legi. S a terminat perioada vikingilor. Suntem in sec xxi

Musafir

#9690

2016-01-12 16:14

Nu disperati!

Musafir

#9691

2016-01-12 16:15

Este inaccesibil ce i se întâmpla la aceasta familie Botnariu!

Musafir

#9692

2016-01-12 16:15

Este inadmisibil ce se intampla intr-o tara asa decivilizata.Poate asa vom invata si noi romanii sa ne iubim aceasta tara cu bune si cu rele.

Musafir

#9693

2016-01-12 16:16

doamne ajuta

Musafir

#9694

2016-01-12 16:16

Am semnat aceasta petitie cu gandul si cu sufletul la familia Bodnariu. Ceea ce li se intampla este o mostruozitate; desi nu am inca copii nici nu vreau sa ma gandesc ce inseamna sa treaca o mama prin asa ceva. Sa ii ajute Dumnezeu atat pe ei, cat si pe celelalte familii carora le-au fost rapiti copiii de catre statul norvegian si sa le redea copiii. Amin!

Musafir

#9695

2016-01-12 16:17

democracy does not means idiocracy

Musafir

#9696

2016-01-12 16:17

Am semnat petitia deoarece mi se pare inuman sa desparti copiii de parinti, din motive mici! Singurul motiv pt a-i desparti ar fi abandonul, abuzul sexual sau violenta extrema! In rest, nicaieri si cu nimeni nu ii este mai bine unui copil decat cu parintii lui!

Musafir

#9697

2016-01-12 16:17

Am semnat aceasta petitie pentruca sunt impotriva abuzului de putere. Credeam ca vorbim despre o tara civilizata dar se pare ca tocmai acest aspect conduce la astfel de situatii. Nu este o noutate ca se intervine brutal si se acorda credit unor copii care,uneori , nu pot distinge realitatea de fictiune. Parintii sunt pusi in fata faptului implinit fara niciun fel de explucatii

Musafir

#9698 Re: Parintii din Norvegia trebuie BAGATI LA PUSCARIE

2016-01-12 16:18

#9476: Vasile - Parintii din Norvegia trebuie BAGATI LA PUSCARIE 

 Vrei sa spui ca tu nu ai fost urecheat niciodată? Puscărie?  Omule, trezește-te!!


Musafir

#9699

2016-01-12 16:18

Așa ceva e inadmisibil, ca într-o lume care se pretează a fi civilizată să se recurgă la așa ceva...

Musafir

#9700

2016-01-12 16:19

Ceea ce s-a întâmplat cu cei cinci scumpi copilași ai familiei Marius și Ruth Bodnariu nu poate fi imaginat decât într-un film HORROR! Asemenea abuzuri sunt de neconceput pentru un om cu mintea sănătoasă!

Norvegia NU ESTE O ȚARĂ DEMOCRATICĂ așa cum se laudă.
Acolo este vorba de un sistem totalitar camuflat sub o așa zisă "democrație" sau este vorba de o "DICTATURĂ A DEMOCRAȚIEI" asupra omului care încearcă să-și exercite dreptul fundamental la liberă exprimare (fetița a cântat un cântecel creștin la școală adică A COMIS "O CRIMĂ" în opinia autorităților norvegiene ateiste). Nu mai discutăm de dreptul fundamental la a-ți manifesta religia în spațiul public, atât timp cât nu faci rău cuiva (un cântecel creștin n-a omorât pe nimeni până acum). Nu mai discutăm de dreptul părinților de a-și educa micuții în credința în care s-au născut și nu în ATEISM cum vor autoritățile norvegiene.

În concluzie, au fost călcate în picioare TREI drepturi fundamentale ale omului deși Norvegia este semnatară CEDO chiar dacă NU ESTE membră a Uniunii Europene.

Am semnat cu toată inima această Petiție și încă mai am o speranță că toți cei cinci copii vor ajunge înapoi la părinții lor.

Doamne ajută!