România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#8076

2016-01-12 09:01

Norvegia opriti mafia de a fura copii rominilor si a alte tari. Vasi indemna pe toti romini sa parasiti norvegia comunista caci acolo nu se poate trai ca un crestin.caci norvegia au furat copii si se vor fura incontinoare . Trasmitem de aici din statele unite ale americi.dumnezeu sa fie cu toti romini din norvegia.ne civilizata.

Musafir

#8077

2016-01-12 09:01

Am semnat aceasta petitie pentru a inlatura abuzurile naziste ale Norvegiei cu privire la drepturile familiei.

Musafir

#8078

2016-01-12 09:01

Din dragoste si solidaritate cu familiile aflate intr-o astfel de situatie si din ura pentru abuzurile practicate de catre Norvegia fata de familiile din Romania !

Musafir

#8079

2016-01-12 09:01

Doamne ajuta, Doamne da izbanda !!!

Musafir

#8080

2016-01-12 09:01

nazistii nu au murit , rasa ariana este foarte activa .

Musafir

#8081

2016-01-12 09:01

Am semnat aceasta petitie pe de o parte din cauza imixtiunilor nejustificate in viata unor familii normale aflate in strainatate si chiar in situatia unor familii din Romania aflate in dificultati materiale. In primul caz faptul ca li se impune tacerea de catre acea fundatie independenta din Norvegia unor copii aflati la o varsta la care nu au putere de decizie este nu numai un abuz dar si o manipulare de neacceptat. Pe de alta parte acea "educatie laica" promovata acolo incurajeaza acei copii cu o personalitate mai puternica sa fabuleze si sa-si santajeze parintii, comportament care pe termen lung poate duce la degradarea relatiilor din familia crestina care presupune respectul fata de parinti si datoria morala a copiilor de a-si ajuta parintii cand acestia au ajuns la o varsta inaintata. Pe de alta parte as vrea sa stiu daca familiile influente si bogate din Norvegia sunt supuse aceluiasi tratament.
In cazul familiilor din Romania fara posibilitati materiale suficiente suficiente, dar care muncesc si fac tot posibilul sa asigure copiilor conditii cat mai bune nu ar fi mai convenabil sa fie ajutati material de catre stat in loc ca acesti copii sa fie internati in institutii de stat unde se fura si se deturneaza fondurile destinate ingrijirii acestor copii. Ce sentimente pot avea niste simpli angajati fata de niste copii straini? Si nu in ultimul rand, cu mici exceptii copiii din familiile defavorizate isi iubesc parintii si fratii si nu recurg la santaj si alte mijloace de manipulare pentru a obtine anumite avantaje. Ei sunt constienti de eforturile facute de parintii lor, iar cand acestia nu pot fi langa ei se cresc unul pe altul. Oricum din acest punt de vedere societatea noastra este mult mai sanatoasa decat altele din tari asa zis dezvoltate. Singura masura care trebuie luata este restructurarea sistemului de protectia copilului prea stufos si in multe cazuri corrupt.
Cu stima pentru cei care au avut initiativa punerii in discutie a situatiei familiei Bpdnariu si nu numai.

Musafir

#8082 Re:

2016-01-12 09:02

#8042: -  

 Eu n-am copii dar suntem 10 frați la părinți și am crescut așa cum erau condițiile înainte de 1989 , ne-am ajutat unii pe alții  , ne înțelegem foarte bine unii cu alții  dar niciodată nu mi-a fost dat să văd așa orori ca acum în „ democrație ” .

Deci , Norvegia e  stat nazist .


Musafir

#8083

2016-01-12 09:02

Sa se indrepte eroarea.Copiii trebuie sa traiasca alaturi de parinti.

Musafir

#8084

2016-01-12 09:02

Dumnezeu sa se indure !

Musafir

#8085

2016-01-12 09:02

Motivele invocate de protectia copilului din Norvegia sunt total absurde si impotriva interesului superior al copilului.

Musafir

#8086

2016-01-12 09:03

Petiție, către Președintele României Klaus W Iohanis

Scurt și la Obiect.

Domnule Președinte Klaus W Iohanis,
Timp de un an ,ați fost plecat din Țară cu diverse treburi sau în Concediu!
Deși nu va Înghit și în consecință nici nu v-am Votat am Acceptat faptul ca sunteți Președintele României!!
Poate știți sau poate nu știți de Cazul Familiei mixtă Româno-Norvegiana ai căror copii i-au fost "Răpiți" de o Autoritate a Statului Norvegian!
Deci în acest context: O Plimbare Bine Făcută În Norvegia cred ca ar Șterge din Imaginea Lăsată după un an de Mandat!
Este vorba de Cetățeni Romani care poate v-au Votat!
Familia abuzară se numește Bodnariu!! Și nu este singură în această situație!
Aveți Obligația Morală dar și Legală să apărați Cetățenii Statului căruia îi sunteți Președinte!!

Trifu Violeta

Musafir

#8087

2016-01-12 09:03

este un tratament inuman ptr aceasta familie.ce se intampla acolo este de neconceput ptr o tara civilizata!

Musafir

#8088

2016-01-12 09:03

Se pare că trăim mai rău decât pe vremea comuniștilor această țară nu se poată numi democrată atâta vreme cât oamenii nu au dreptul să-și Păstreze religia și crezul lor le este interzis.de nedescris această întâmplare pare de necrezut. Oameni fără inimă nu știu cum ar reacționa să fie invers să li se ia lor copii celor din conducere să vedem ce reacții ar avea sau cum s-ar simți ei să fie în pielea acestei familii. Dumnezeu să le schimbe inimile

Musafir

#8089

2016-01-12 09:04

Am crescut copii,i-am educat, sint realizați, m-a mindresc cu ei.Corectiile pe care le aplica părinții, cu dragoste de părinți bineînțeles, nu dăunează deloc. Luarea copiilor de lingă părinți provoacă mult mai mare trauma si ii marchează pentru totdeauna. As dori mult ca frății sa nu fie despărțiți si sa revină in familie alături de părinții lor.

Musafir

#8090

2016-01-12 09:04

CopiI sunt un dar de la Dumnezeu și locul lor este alături de familie poate ar trebui sa ne facem griji de cei care își trimit copii la cerșit nu de cei care sunt învățați sa îl iubească pe cel ne-a creat.

Musafir

#8091

2016-01-12 09:04

Deoarece sunt și părinte și OM!

Musafir

#8092

2016-01-12 09:04

Am semnat pt ca pur si simplu ce face aceasta tara este inuman.ce se intampla acolo este departe de a fi normal.este mai rau decat sa traiesti intr-o tara cu regim comunist,sa trebuiasca sa traiesti cu frica ca iti vor lua copiii oricand este pur si simplu un cosmar,unul din care nu te poti trezi.

Musafir

#8093

2016-01-12 09:04

C'est monstrueus de la part de l'état Norvégien !
Je me demande : c'est de la discrimination ? Est-il possible de séparer les enfants de leurs parents ?
Une crime pareille !!!

Musafir

#8094

2016-01-12 09:05

pentru ca lumea derapeaza grav in unele zone si nu vreau sa fiu partas la asta nefacand nimic; vreau sa dau macar un semn de solidaritate cu cei care vor sa aduca viata la normalitate

Musafir

#8095

2016-01-12 09:06

Felicitari antena 3.Copii trbuiesc crescuti de paruntii lor si fratii sa creasca impreuna.

Musafir

#8096

2016-01-12 09:06

Am semnat aceasta petitie deoarece as dori ca atitudinea autoritatilor norvegiene (in aceasta privinta) sa fie revazuta si croectata drastic, copiii familiei Bodnariu, cat si cei ai celorlalte familii aflate in aceeasi situatie, sa revina alaturi de parintii lor naturali; as dori ca haituirea familiilor cu copii (sub pretexte absolut aberante) sa inceteze,iar oamenii sa nu mai traiasca cu spaima permanenta ca, la denuntul incorect al cuiva, in orice moment copiii le-ar putea fi smulsi din brate.

Musafir

#8097

2016-01-12 09:07

Pt restabilirea dreptatii si a familiei botnariu

Musafir

#8098

2016-01-12 09:07

PE LANGA DUREREA PARINTILOR LA CARE LI SA LUAT COPII, CEIA CE FACEM SA CREDEM CA CA TARA NORVEGIA DUCE LISPSA DE MATERNITATE. MA INTRB OARE CUM S-AR FI SIMTIT REGEL SI PREMIERUL , DACA IAR FI LUAT LOR COPII, ?????????? IN PRIMUL RAND ACESTI COPII SANT DE NATIONALITATE ROMANA , DECI SANT AI TARI NOASTRE - ROMANIA - FACETI BINE SI ELIBERATI ACESTI COPII DE POSIBILITATEA DE A TRAI LANGA PARINTI LOR- ADICA - MAMA SI TATA - NU "PARINTE ." !

Musafir

#8099

2016-01-12 09:07

Toate institutiile statului ar trebui sa se implice,sa-si apere cetatenii Romaniei, indiferent unde se afla. Romanii din diaspora sunt buni numai pentru voturi , cand alesii tarii candideaza ca sa fie alesi in functii inalte . Rusine ca nu s-au implicat de la inceput :Ambasada din Norvegia taie frunza la caini, Ministerul de externe doarme, Presedintele nu se mai satura de concedii si vacante, pe el nu-l doare , ca nu are copii, Prim-ministrul se plimba pe la nemti cu caciula in mana si asa mai departe pentru toate institutiile statului de drept !!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#8100

2016-01-12 09:07

Pentru Dreptate,Adevar si Viata. Si pentru familie,o societate sanatoasa nu poate exista fara familii sanatoase.