România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#15826

2016-01-27 18:23

Dumnezeu sa ii ajute pe acesti parintii sa le aduca copiii acasa,Amin!

Musafir

#15827

2016-01-27 19:25

Am semnat această petiție, pentru că există un abuz flagrant, din partea statului Norvegian asupra drepturilor omului, al copiilor și al părinților. Este ceva de neimaginat ceea ce se petrece acolo, de traumatizare a copiilor răpiți, separați unii de alții... Dorim rezolvarea cât mai repede a cazului pentru reîntregirea familiei Bodnariu și altor familii care sunt în aceeași situație.

Musafir

#15828

2016-01-27 20:18

Am semnat aceasta petitie,pentru ca,numai parintii isi pot creste copiii cu dragoste,grija si devotament,cu sacrificii,daca e cazul,renuntand chiar si la propria lor viata.Asa cred eu,care sunt mama si bunica si stiu ca as face orice pentru a-i ajuta cat voi trai.Va felicit pentru actiunile dv.si emisiunile excelente pe care le realizati !!! Cu stima,Elisabeta Stoenescu

Musafir

#15829

2016-01-27 20:47

Dumnezeu lucrează prin oameni. Daca noi ne unim in rugăciune, ea are putere.Domnul să facă dreptate.Voia Lui să se facă.

Musafir

#15830

2016-01-27 21:16

Aceasta decizie trebuia sa fie luata de o instanta judecatoreasca. Instanta putea aprecia necesitatea acestei masuri.

Musafir

#15831

2016-01-27 22:51

Pentru ca sant parinte si daca fam Bodnariu are 5 copiii snat sigura ca i iubesc imens
iar acesta este un abuz
Este revoltator. Mai ales k este intr o tara civilizata ca Norvegia
Trebuie sa reuseasca si sa fie un wxemplu si ptr alte familiii lovite de acelasi nedreptate

Musafir

#15832

2016-01-27 23:11

the Norwegian state should promote stability in families with many children providing the parents with social and psychological support. Destroying a family should be the last resort if parents are found guilty of child abuzz by a full social investigation. It's more abuzziv to separate childrens from parents and brothers from each other on a declaration of a 10 year old. Please help families to stay United!

Musafir

#15833

2016-01-27 23:25

Pentru ca doresc cat mai repede copiii sa se intoarca in sanul familiilor unde Dumnezeu a hotarat sa se nasca si sa creasca inconjurati de dragostea parintilor.

Musafir

#15834

2016-01-28 06:57

Este foarte dureroasa drama acestei famiili sunt mama si simt o ruptura in suflet despartirea de copilu tau Domnul sa le dea biruinta in incercarea aceasta grea

Musafir

#15835

2016-01-28 08:06

Copiii au dreptul de a creste in sanul familiei si de a fi educati de proprii parinti

Musafir

#15836

2016-01-28 09:13

I feel for those kids!!!

Musafir

#15837

2016-01-28 12:05

FAMILIA BODNARIU TREBUIE CAT MAI REPEDE SA-SI RECUPEREZE COPIII LUATI ABUZIV!

Musafir

#15838

2016-01-28 12:40

pentru redarea copiilor sotilor Bodnariu,

Musafir

#15839

2016-01-28 14:23

In Romania copiii sunt cei mai fericiti pentru ca inainte de a se imbraca si a manca primesc dragostea si sarutul parintesc pe fruntea lor. Asta este esenta copilariei fericite si a vietii in general....

Musafir

#15840

2016-01-28 14:58

Pt ca sunt mama!

Musafir

#15841

2016-01-28 15:30

Aceste abuzuri au loc si in Danemarca. Un tată roman a 3 copii si-a dat foc in parcarea primăriei după ce el si sotia au primit scrisoare de la primărie ca cei 3 copii li se vor lua din familie. Un tată a plătit cu viata lui. Serviciul social de protectie a copilului din Danemarca e specializat să distrugă familii.Sper ca copiii Botnariu să se reîntoarcă acasă.

Musafir

#15842

2016-01-28 15:33

Pentru că prin detașarea de familie este subminată stabilitatea emoțională a copiilor. Studiile arată că separarea copiilor de mediul lor îi traumatizează incomparabil mai mult decât corecțiile care le sunt aplicate de către niște părinți absolut responsabili, cum s-au dovedit a fi părinții copiilor Bodnariu.


Musafir

#15843

2016-01-28 18:30

I am a chistian who have worked with this kind of cases since 1987. In this case we all know that the child welfare workers and the police interferred out of information given by the family's to oldest children of violence in the home and towards them in a manner that the teachers could not keep silent about. The father is not happy to give information about why the child care and police did as they did and he is not sure that his children will return home ever. I can assure you that if this case was about some minor violence abuse the children and the parents normally are in a process where they talk and have a dialog where their lawyer helps the parents to understand what they can say without danger for imprisonment for violence and what they can admit so the child care finds a starting point for what can be done so reconciliation may occur the sooner the better. Christians are not persecuted in Norway - that's nonsense. The father in this family wants peace. The situation must be solved in Nausdal. The demonstrations does not help the family because it is buildt on false accusations - lies about the child care and Norway. You're all been goin' wrong. It's time to question yourself - do we know the truth about the interfering av the child care - an interfering that must have a legal documentation to a paragraph in the norwegian law for child care.


Musafir

#15844

2016-01-28 19:18

Lasati oameni buni in pace ce aveti cu uameni buni si credinciosi vrem pace si liniste votai cu crestini fiti frati cu isus si pacea sa fie cu voi si cu tot ce e al vostru

Musafir

#15845

2016-01-28 19:47

De ce. ? Pentru că sunt parinte și nu aș putea să rezist nici măcar o zi fără sa..-mi aud sau să -mi văd copilul. Dumnezeu să-i ajute

Musafir

#15846

2016-01-29 06:59

pentru ca cred in valorile familiei si a rolului acesteia privind viitorul societatii. Niciodata metodele comuniste nu au dat si nu vor da rod in privinta cresterii si educarii copiilor. Este revoltator ce se intampla intr.un stat ce se pretinde a fi democratic, si procedeaza mai rau decat intr-o dictatura.

Musafir

#15847 Re: Re: Re: Romania Primitiva

2016-01-29 07:57

#13754: - Re: Re: Romania Primitiva 

 care gradini zoologice umane mai mulà? traiesc in Norway de 16 ani multumesc lui Dumnezeu si nu am vazut asa ceva ... cretinilor ..inca nu ati inteles ca acei copii SUNT CETATENI NORVEGIENI ptr.ca Norvegia nu are dubla cetatenie..urlati ca niste cretinoizi ,putiti a usturoi si a picioare nespalate romani primitivi si cretini..urlati pina o sa va vina rau..ce bine va fac norvegienii..faceti-l erou pe Bodnariu ala ,puneti-l in parlament sa-i faca Jiji troità...CRETINILOR !!!!! HAHAHA.....Ride Europa SI LUMEA DE VOI BEYYYY...


Musafir

#15848

2016-01-29 08:47

statul norvegian ar ajuta mai mult acesti copiii daca parintiii lor ar fi ajutati---! inandmisibil destramarea famililor ...copiii au parinti (nu sunt orfani) trebuiesc ajutati parintii ca sa-si creasca copiiI EEEEEEEEIIIIII strigator la Cer...RAPITI COPIII CU ACTE....

Musafir

#15849

2016-01-29 09:45

Chiar norvegieni recunosc ca este o aberatie a ceea ce s-a intamplat prin luarea celor cinci copii. Toate referintele parintilor erau pozitive plus ca si-au crescut copii care mergeau la scoala si aveau rezultate bune la invatatura.

Musafir

#15850

2016-01-29 10:41

Impreuna suntem mai puternici !