România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#1526

2016-01-11 20:01

pentru a reveni copiii la familia lor, la mama si la tatal lor. Pentru a nu se mai produce astfel de cazuri altor familii vizate de o institutie privata care nu da socoteala nimanui. Pentru a nu mai avea sansa ca aceasta institutie privata sa fure copii din familii si tot ei sa judece contestatiile . Pentru ca familiile carora li s-au furat copii sa poata angaja avocati de oriunde din lume si sa nu mai fie reprezentati in procesele respective de avocatii statului norvegian. Eu iubesc toti copii lumii , pentru ca ei sunt viitorul omenirii , iar prin abuzul de a fura copii se nasc monstrii si nu un viitor bun pentru mapamond. Asa apar teroristii - din cosmarul sentimentelor copilariei. Nu mai terorizati copii pentru ca sunteti autorii teroristilor de mai tarziu. Aveti cazul unui copil luat de la familia lui care la peste 40 ani a impuscat un mare numar de copii. Nu va vindecat cazul ?

.

Musafir

#1527

2016-01-11 20:01

Pentru a mi arata indignarea vizavi de acest caz de abuz,care s a facut familiei Botnariu.

Musafir

#1528

2016-01-11 20:01

am vazut ce inseamna autoritatile norvegiene cind au cerut stampila de iesire din Schengen fara a exista stampila de intrare

Musafir

#1529

2016-01-11 20:01

Împreuna vom reuși

Musafir

#1530

2016-01-11 20:01

Omenirea trebuie sa revina de pe drumul deraiat de la Moralitate - pe Drumul Drept catre Dreptate , Adevar , Stiinta , Moralitate , Legalitate si aceasta revenire se va face prin autoeducatie in sensul luarii deciziei de a invata pentru a Cunoaste Adevarul si Drumul Drept pe care Trebuie mers in cursul vietii !!! si de a aplica in propria viata legile , legaliattea , Invataturile Marilor Intelepti ai lumii !!! Viata Nu se traieste la intamplare si dupa placul celui mai tare in pumni - ci Viata se traieste respectand Legile si intelepciunea pentru dezvoltarea propiei constiinte , pentru autodezvoltare , auto progres si civilizatie - astfel aducand aportul la progresul intregii omeniri prin exemplu exemplar in Cunostiinte de cauze si efecte !!! Doar cine are Cunoastere - Respecta Legile si Le implineste !!! Sa dam exemplu personal - informandu-ne si aplicand zi de zi si ceas de ceas corect si responsabil in orice actiune - aplicand Legile , Legislatia , Morala , ... Legi Universal valabile in toate timpurile - din trecut si pana-n viitor ! Daca Nu respectam Legile Date de Dumnezeu lui Moise ... lumea ajunge la conflicte , razboaie , inchistare , degradare , ... Demonstrat azi prin aceste exemple de aplicare a propriilor legi aberante inumane , interesate in a destabiliza lumea intreaga ! Prin aceste infractiuni de despartire a copiilor de parinti - se va ajunge la creerea de specii roboti - asa ca-n filmele SF ! si in nici un caz la redresarea speciei norvegiene -pt ca Nu sunt educati in a respecta Legile Divine - pt ca Nu le cunosc ! DACa Le-ar Cunoaste - ar avea comportamente si decizii conforme cu Iubirea Divina fata de copii si a copiilor fata de parinti . Or actiunile lor sunt contrare Drepturilor Umane , Umanitare , Sociale , omenesti !!!
Mihai Gidea

#1531

2016-01-11 20:01

Suntem indignati de ceea ce se intimpla intr-o tara cum este Norvegia.Va impartasim demersul si suntem alaturi de dumneavoastra


Musafir

#1532

2016-01-11 20:01

Nu sunt de acord cu statul norvegian. Sunt absurzi.

Musafir

#1533

2016-01-11 20:01

Familia este sacra ,intangibila , respect pentru voi ,cei de la ANTENA 3 -ROMANIA !


Musafir

#1534 Fiti puternici si luptati pentru copiii vostii!Re:

2016-01-11 20:01


Musafir

#1535

2016-01-11 20:01

Asist cu groaza la diminuarea democratiei si dezvoltarea formelor totalitare.Tari care se pretind democratice instaureaza forme oribile de dictatura.SA LE FIE RUSINE HOTILOR DE COPII.

Musafir

#1536

2016-01-11 20:01

Am semnat aceasta petitie pentru ca sunt parinte si am fost profesor o viata intreaga si cunosc bine psihologia copilului dar si afectiunea si importanta deosebita a parintilor in cresterea si educarea copiilor .Aceste abuzuri trebuie sa inceteze sa nu permitem mutilarea sufletelor unor copii nevinovati usor de manipulat si distrugerea unor parinti ...Este o crima ce se intampla in Norvegia REDATI COPII PARINTILOR NATURALI.

Musafir

#1537

2016-01-11 20:01

Am semnat ,pentru ca am convingerea ca s-a facut un mare abuz. Cred cu fermitate ca fam . Botnariu iubesc mult copiii . Rut a facut voluntariat si in Romania pentru copii.

Musafir

#1538

2016-01-11 20:01

ESTE REVOLTATOR MODUL IN CARE AUTORITATILE DIN NORVEGIA PRACTIC RAPESC COPIII SI DESTRAMA FAMILII SI DISTRUG DESTINE !

Musafir

#1539

2016-01-11 20:01

Restituiti copii familiilor de la care au fost rapiti.

Musafir

#1540

2016-01-11 20:01

Cred ca autoritatile romane ar trebui determinate, prin aceasta petitie sau prin initiative similare, sa ia atitudine expresa si ferma in apararea copiilor si familiilor aflate in situatii similare.

Musafir

#1541

2016-01-11 20:01

Mulţumim Antenei 3 că aduce în faţa opiniei publice româneşti situaţii de acest fel, în care putem ajuta oamenii la nevoie!

Musafir

#1542

2016-01-11 20:01

Doresc ca toti parintii sa se bucure de fiecare clipa din viata copiilorlor.
Doresc sa se respecte drepturile tuturor oamenilor de pe pamant,dupa legile pamantesti si cele Divine.
Trebuie sa iubim acesti oameni care sunt in suferinta ca sa poata invinge.

Musafir

#1543

2016-01-11 20:01

Nici un parinte normal care isi iubeste copii, niciodata in lume nu ar trebui sa sufere nici copii si nici parintii atunci cand acestia sunt smulsi cu britalitate de langa ei. Ce spaime, ce turbulente in sufletele micutilor, ce rani se produc
Cine vreodata va putea sa vindece aceste rani, ce stat, ce institutie pot oferi iubire neconditionata vreodata?
Iubirea pura a unui copil va fi trunchiata si nu va mai lumina cu adevarat in intraga lui viata. Umbre si soapte in inuneric vor fi mereu peste aceste familiii. Da-le Doamne putere si iubire ca astfel de lucruri sa nu semai intample niciodata, niciodata, niciodata.............

Un tata

Musafir

#1544

2016-01-11 20:01

Sunt părinte si înteleg.

Musafir

#1545

2016-01-11 20:02

Nu este posibil sa desparti o familie pe motive atit de superficiale.

Musafir

#1546

2016-01-11 20:02

Pentru a stopa abuzurile!

Musafir

#1547

2016-01-11 20:02

Am semnat aceasta petiție in primul rând pentru copii si pentru ca pentru prima data noi romanii suntem alaturi de o familie de romani aflată intr-o situație dificila! Si sper sa fie o voce a Națiuni noastre care sa se audă pretutindeni iar astfel de situații sa nu se mai repete! Va multumesc pentru aceasta inițiativa.

Musafir

#1548

2016-01-11 20:02

“Am devenit un ganditor crestin cand mi-am dat seama ca fara revelatie, fara asistenta divina, nu pot sti nici cine sunt, nici ce este lumea, nici daca are vreun sens sau nu, nici daca eu am vreun sens sau nu. Nu pot sti de unul singur, cand mi-am dat seama ca fara Dumnezeu nu poti cunoaste sensul existentei umane si universale.”P/Tutea

Musafir

#1549

2016-01-11 20:02

ptr aducerea copiilor in sanul fam bodnariu

Musafir

#1550

2016-01-11 20:02

Acest drept nu il puteti lua...suntem parinti cu drepturi de 100% asupra copiilor nostri..nimeni nu le poate oferi dragostea si mangaierea noastra a parintilor..Este inuman ceea ce faceti..ce fel de inima aveti??voi aveti copii???nu pot intelege ce sunteti ce reprezentati in aceasta lume,ce vreti sa faceti,ce urmariti???OPRITI-VA..VA RUGAM