România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#151

2016-01-11 16:59

Locul copiilor e ACASA

Musafir

#152

2016-01-11 17:01

Chiar am vizionat un documentar in care se spunea ca in Norvegia copiii nu sunt crescuti ca fiind ai familiei, ci ai societatii si sunt educati de foarte mici sa se descurce singuri in functie de personalitatile si abilitatile lor, ceea ce nu corespunde intru totul spiritului romanesc. Nu spun ca nu e bine, dar romanii isi cresc copiii altfel pana la adolescenta, cand isi pot alege singuri drumul, avem alte conceptii. Bune sau rele, suntem altfel croiti si copiii sunt ai nostri.

Musafir

#153

2016-01-11 17:01

Sunt revoltată și răvășită visceral de situația cu care se confruntă familia Bodnariu. Este inadmisibil, intolerabil, ceea ce își permit să facă autoritățile norvegiene sub pretextul că se preocupă de protecția copiilor. Nu mă feresc de cuvinte, așadar, în opinia mea vorbim despre o smulgere a copiilor din sânul familiei, dar nu familie norvegiană, nicidecum, fiindcă acestea nu prea au copii, știut fiind faptul că natalitatea lor este extrem de scăzută, decăderea din drepturile parentale ale părinților naturali, înstrăinarea ireversibilă de familia naturală, pentru ca mai apoi, acești copii să fie asimilați, statistic, ca cetățeni norvegieni! Este un atac direct asupra nucleului familial, asupra drepturilor omului, asupra tuturor libertăților pe care acesta le are și nu trebuie tolerat sub nicio formă. Ar fi multe de spus...mă limitez însă, și mă rog la Dumnezeu ca demersul dvs. să ajungă la mintea și sufletul celor îndreptățiți să rezolve această imensă nedreptate făcută familiei Bodnariu, iar copilașii să se întoarcă cât mai repede lângă părinții lor naturali. Și, dacă s-ar putea, NICIODATĂ, NIMENI, să nu mai treacă printr-o asemenea dramă! Cine dorește copii, să își facă, să înfieze, dar nu să îi ia gata făcuți de la părinții naturali...ca să nu spun, să NU ÎI RĂPEASCĂ!!!

Musafir

#154

2016-01-11 17:01

Doresc sa ajut si eu aceasta familie sa fie reunita.d zeu sa na ajute.

Musafir

#155

2016-01-11 17:02

Din dorinta de a se incheia cosmarul acestei familii mixte, primindu-si inapoi copiii si cu scuzele de rigoare.

Musafir

#156

2016-01-11 17:03

Am semnat petitia deoarece imi doresc din tot sufletul ca acesti cinci copilasi sa ajunga in sanul familiei lor, si alti copii daca sunt in aceeasi situatie. Familia, in Romania, si poate si in alte tari europene si ale lumii reprezinta un intreg: parinti, copii, bunici si de asemenea este indestructibila, fapt pentru care aceasta fundatie din Norvegia NU are nici un drept sa desparta copiii de familia lor, sub nici o forma, si cu atat mai putin folosind criterii subiective pentru a face acest lucru.

Musafir

#157

2016-01-11 17:04

Acest mod de a lua copiii de langa parinti este dracesc si e clar ca are alte scopuri de cat protectia copiilor

Musafir

#158

2016-01-11 17:04

Am semnat petiția pentru că este revoltător,jignitor,abominabil,ca niște copii bine crescuți,hrăniți și îngrijiți de părinții lor să fie smulși cu sălbăticie,cu cinism,fără niciun preaviz din casa părintească pentru a fi duși în familii norvegiene ca să devină material sănătos pentru perpetuarea acestui popor .Este o acțiune de tip nazist!1

Musafir

#159

2016-01-11 17:04

Pentru a face dreptate Familiei Bondariu ,ma rog ca Bunul Dumnezeu v-a da biruinta ,Felicitari pentru aceasta initiativa. Domnul sa va Binecuvinteze pe totii !

Musafir

#160

2016-01-11 17:04

Vă rugăm cât de repede posibil redați copiii familiei Botnariu. Urgenta procedura ca trauma copiilor despărțiți sa nu se accentueze.
We are very concerne aboutthe 5 Botnariu cildren , Who were abuzively confiscate by barnevernet Naustdal on novembre 16 , 2015. Când you plase investigate ?

Musafir

#161

2016-01-11 17:04

Copiii au dreptul de a creste în sânul familiei lor când au această posibilitate.

Musafir

#162

2016-01-11 17:04

Pentru ca sunt crestina si pentru ca a-ti invata copiii sa-L iubeasca pe Dumnezeu nu poate fi un motiv sa ti se fure copiii !

Musafir

#163

2016-01-11 17:05

Pentru ca l iubesc pe Dzeu !!
Martin

#164

2016-01-11 17:05

Am semnat aceasta petitie pentru a ajuta la reintregirea acestei familii, despartita in mod abuziv de copilasii ei de catre un sistem corupt si diabolic. As dori, insa, sa stiu ce se intampla cu petitia initiata deja pentru sustinerea familiei Bodnariu si care are peste 50.000 de semnaturi? 


Musafir

#165

2016-01-11 17:05

acolo unde copiii sunt doriti...lasatii langa parinti

Musafir

#166

2016-01-11 17:05

Pentru ca sa se respecte drepturile parintilor de a avea copii langa ei....

Musafir

#167

2016-01-11 17:05

Am semnat pentru ca mi se pare o umilire totala a poporului nostru.Chiar azi am citit ca in urma cu citiva ani o alta familie sin Arad a patit la fel.Chiar nu intereseaza pe nici un conducator din aceasta tara?

Musafir

#168

2016-01-11 17:06

Pentru dreptate. Este dreptul legitim al parintilor naturali pentru cresterea si educarea copiilor. Ceea ce urmareste statul norvegian nu reprezinta decat o incalcare grosolana a drepturilor omului.

Musafir

#169

2016-01-11 17:06

Deoarece vreau sa fim respectati ca popor si doresc ca autoritatile statului nostru sa ne reprezinte ma refer la ambasadorii .

Musafir

#170

2016-01-11 17:07

Sint foarte impresionata de pasiunea cu care Mihai lupta pentru aceasta familie.Pe toti ne doare inima pentru aceasta familie si asteptam ca Dumnezeu sa faca dreptate

Musafir

#171

2016-01-11 17:07

Si prin aceasta petitie,sa aratam ca Romania nu este o tara din lumea a 3 a,in Romania e o tara minunata,cu bune,cu rele,dar familia e sfanta!

Musafir

#172

2016-01-11 17:08

Sunt mama si bunica ,dar nu pot nici macar sa-mi inchipui ce as face intr-o astfel de situtie .A-ti observat ca acei ,,Hingheri "de copii veneau numai cand erau doar mamele acasa? .Oare au teama de tati ?Sper sa se rezolve cu bine ,copiii sa fie langa parinti .Oare acesti grijulii fata de copii ,stiu ce trauma au lasat in sufletelele astea mici .Am fost dascal ,iar psihologia copilului a fost o carte mereu in mana mea .Nici nu va inchipuiti starea fetitelor ,care incep sa inteleaga ce-i cu ele .

Musafir

#173

2016-01-11 17:08

Pentru ca fam. Bodnariu sa-si recapete copiii luati intr-un mod, barbar.

Musafir

#174

2016-01-11 17:08

Cred ca orice tara din lume trebuie sa-si apere cetatenii. Iar Norvegia nu are dreptul sa RAPEASCA cetateni ROMANI. Daca un roman ar fi rapit 5 cetateni Norvegieni , ce scandal ar mai fi creat , dar un stat ca Norvegia cum isi permite sa rapeasca el copii romanilor? Ce fac autoritatile statului Roman?
Dorm? De ce Romania nu declara ambasadorul Norvegian persoana non grata in Romania? Sau statul Roman sa retina si el 5 Norvegieni si sa-i elibereze doar cand ajung copii in Romnia, nu trebuie sa dai nici o explicatie ii retii si basta sa vedem si ei cum reactioneaza?




Musafir

#175

2016-01-11 17:09

Pentru dreptate nu e corect sa le ia copiu sa le dea copii inapoi va multumesc cu stima Adrian