România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#14426

2016-01-14 13:23

Dumnezeu este suveran ...doresc ca EL sa fie acum alinarea familiei Bodnariu,...si cred ca Dumnezeu va face ca acesti copii sa revina dinou in familia lor...,,OPRITI ACEST SISTEM DEMONIC ,,Familia este institutia lui DUMNEZEU !!!!
Un amărăștean din România dar mai democrat decât democrații din Norvegia

#14427

2016-01-14 13:25

Oameni buni , nu vă mai duceți în această țară  sau în altele cu asemenea legislație monstruoasă și criminală , iar cei ce sunteți acolo ,  plecați  repede și ori veniți înapoi ori vă duceți în altă parte unde se trăiește normal și liber .

Lăsați-i pe norvegieni să trăiască în colcăiala lesbianismului, homosexualismului , incestului și să trăiască în legea lor și a sângelui lor stricat de generații precum și  a măsurilor NAZISTE  pe care le iau în numele democrației . 


Musafir

#14428

2016-01-14 13:25

Pentru ca e un caz clar de abuz asupra acestei familia, pentru a trage un semnal de alarmă Norvegieni și întregii lumi ca ASA NU.

Musafir

#14429

2016-01-14 13:25

Incerc sa fiu alaturi de familia Botnariu,care traieste o asemenea drama de cand li sau luat copilasii,dar si de alti compatrioti aflati in situatii atat de dramatice.Simt romaneste si ma rog la bunul Dumnezeu sa ajute familia Botnariu dar si pe toti romanii aflati in situatii similare.Domnule Gadea,domnule Ursu aveti tot respectul si consideratia mea pentru aceasta initiative si nu numai.Dumnezeu sa va dea sanatate!

Musafir

#14430

2016-01-14 13:29

COPIII TREBUIE SA FIE CRESCUTI DE PARINI, NU DE STRAINI.
UN PARINTE NU DORESTE RAUL PENTRU COPILUL SAU CHIAR DACA IL CEARTA .

Musafir

#14431

2016-01-14 13:29

Ajutați pe cei nepucintosi!cu stima

Musafir

#14432

2016-01-14 13:31

Pentru că toţi avem copii sau cunoaştem copii sau lucrăm cu ei şi ne dorim să fie acolo unde le este locul, lângă părinţii lor, bucurându-se de copilăria lor.

Musafir

#14433

2016-01-14 13:32

Fiindca nimeni din lumea asta nu are dreptul sa intervina in relatia parinte-copil.

Musafir

#14434

2016-01-14 13:33

pentru ca traim in secolul XXI si astfel de practici mi se par
inadmisibile, chiar barbare. Cum sa desparti un copil de parintii lui ????? Iar regulile lor chiar sunt de RAS sau de PLANS !!!

Musafir

#14435

2016-01-14 13:34

Am copii și pare ceva ireal...fără cuvinte

Musafir

#14436

2016-01-14 13:35

Sunt parinte,sunt bunic,sunt crestin si cred ca inafara de Dumnezeu nimeni nu are dreptul sa-i desparta pe copii de parintii lor. Niciodata o mama nu poate fi intrecuta in afectiune si iubire fata de copilul ei de catre o mama surogat.Nu degeaba la noi la romani exista sintagma de" mama vitrega" ,cu referire directa la mamele de imprumut.
Doina

#14437

2016-01-14 13:35

Mihai Gâdea , te rog să-i răspunzi lui „ Aurelius din Scandinavia ” ( poate e o țară ????? ) fiindcă el știe că Norvegia este foarte corectă , doar noi cei 100.000 care-am semnat această petiție vedem deformat realitatea și gândim strâmb . Cu alte cuvinte , suntem niște țărani  înapoiați care habar n-au ce-i aia democrație .


Musafir

#14438

2016-01-14 13:37

Dumnezeu sa îi protejeze pe acești îngerași să îi încredințam pe bratul Domnului Isus Hristos.Dumnezeu sa ii întărească și pe părinții acestor copii

Musafir

#14439

2016-01-14 13:40

Doresc ca acesti copii sa revina in familia lor. Parintii stiu cel mai bine ce e bine si rau pentru copiii lor , mai ales ca sunt crestini!

Musafir

#14440

2016-01-14 13:40

din povesti auzite i-am respectat pe norvegieni.acum dupa cele aflate si documentate am o totala aversiune fata de felul lor de a trata copiii ,familia si credintele religioase.sustin cauza parintilor care au devenit sursa de material genetic(prospaturi pentru norvegienii -ce explicatie !!??....trebuie sa isi schimbe sangele)pentru norvegieni sau alte natiuni .returnati copiii.

Musafir

#14441

2016-01-14 13:42

Sunt tata și sunt plecat din țara...Doar simpla despărțire îmi provoacă un dor nespus pentru copii mei și as vrea sa-i revăd cât mai repede; Doar gândul ca nu i-as mai vedea deloc ma face sa-mi pierd mințile. M-am pus în locul lui Marius Bodnariu și am plâns!

Musafir

#14442

2016-01-14 13:43

Doamne ajuta-i pe ingerasi sa ajunga in sanul familie!

Musafir

#14443

2016-01-14 13:43

Copii pot creste cel mai bine in familie, langa mama care i-a nascut si tatal lor. Parintii le ofera cele mai bune conditii de crestere si formare ca oameni. Nimeni nu iubeste copii mai mult ca parintii lor.

Musafir

#14444

2016-01-14 13:44

In opinion mea, actul comis de authoritatile norvegiene este de o cruditate nemasurata fiindca pentru parintii moatea unui copil este cea mai mare nenorocire si familiei Bodnariu i-au murat in acelasi timp 5 copii . Nici o lege nu poate indreptati o autoritate ca, fara dovezi incontestable ca parintii provoaca acte reprobabile asupra copiilor lor, sa intervina in forta intr-o familie si sa o dezbine. De asemenea, sustin ca interesul copilului prevaleaza orice altceva, dar acesta inseamna in acelasi timp cresterea si educarea lui de catre propria familie.
AL

#14445 inapoiati copii familiei Bodnariu

2016-01-14 13:44

Copii pot creste cel mai bine in familie, langa mama care i-a nascut si tatal lor.  Nimeni nu iubeste copii mai mult ca parintii lor.


Musafir

#14446

2016-01-14 13:44

Copii au fost indepartati din familia crestina in care erau educati frumos, erau sanatosi , pentru a fi plasati celor ce nu pot avea copii.Sub nici o forma nu a fost urmarit binele copiilor.

Musafir

#14447

2016-01-14 13:48

Am si eu trei copii si inteleg acesti parinti disperati care au fost despartiti intr-un asa mod brutal de ei! Sper sa fie cat mai repede impreuna.

Musafir

#14448

2016-01-14 13:49

Cred ca si Monseniorul Rrobu ar trebui sa-i ceara Papei Francisc sa intervina public in sprijinul celor 16 copii cetateni romani
Emanuela

#14449 Re: Norvegienii au dreptate

2016-01-14 13:49

#14353: Aurelius - Norvegienii au dreptate 

Poate ne dai si noua un raspuns '' calificat'', dupa cum bine zici, despre ce s-a intamplat cu copiii care, in ciuda faptului ca procesul a fost castigat la CEDO de parintii lor adevarati, nu au fost redati familiei, ba mai mult, nu se mai stie nimic de ei. Aceia mai traiesc macar? Ori au ajuns in situatia de a fi epave umane din cauza abuzurilor la care au fost supusi in noile familii ''civilizate'' si nu mai pot fi aratati nimanui? Sunt romanca iar, daca si tu esti roman(dupa cum pretinzi), si mie, ca si altui antevorbitor al meu IMI ESTE RUSINE CU TINE. Iar daca esti strain, inseamna ca ati inceput sa va  dati arama pe fata (da, arama ascunsa in spatele spoielii cu aurul civilizatiei). Te rog sa nu vii si sa nu stai in Romania pt ca nu ti se potriveste. Noi nu vrem nici pedofili civilizati, nici necivilizati. Noi vrem oameni curati, macar din punctul asta de vedere.

Romani, veniti acasa! Pretul care vi se cere e prea mare! Nu va sacrificati copiii pt un iluzoriu trai mai bun! Nu merita! Poate stiti legenda copilului uitat de mama saraca in pestera:

<<O femeie saraca, cu un copil in brate, trecand pe langa o pestera, a auzit un glas care i-a spus: Intra si ia tot ceea ce iti doresti, dar sa nu uiti ceea ce-i mai important. Aminteste-ti ca dupa ce vei iesi poarta se va inchide pentru totdeauna. Asa ca profita de aceasta oportunitate, dar nu uita ce-i mai important.

Femeia a intrat in pestera si a gasit multe bogatii. Fascinata de aur si bijuterii, a asezat copilul pe o stanca si a inceput sa stranga de zor tot ce putea duce.Vocea misterioasa i-a vorbit din nou:

“ Ai doar 8 minute!”

Cand au trecut cele 8 minute, femeia, incarcata cu aur si pietre pretioase, a fugit afara din pestera si poarta s-a inchis.

Atunci si-a amintit ca a uitat copilul inauntru, iar poarta s-a inchis pentru totdeauna.

Bogatia a durat putin, iar disperarea pentru totdeauna. La fel se intampla de multe ori si cu noi. Avem aproximativ 80 de ani pentru a trai in aceasta lume si o voce ne aminteste mereu:

” Nu uita ce e cel mai important!”

Si cele mai importante sunt valorile spirituale, familia si copii, viata, educatia, bunul simt, reputatia, dragostea, adevarul si demnitatea de om.

In schimb castigurile, bogatia, placerile materiale ne fascineaza intr-atat incat uitam de ceea ce e mai important. Asa ne risipim timpul si dam la o parte esentialul: “ Bogatia sufletului.”

Traim intr-o lume de probleme, nelinistiti, si toate numai pentru ca am uitat ce e cel mai important:

“Bogatia sufletului!”

Nu bagati, nu lasati/uitati copiii in pestera spurcaciunii, caci nu veti avea liniste!


Musafir

#14450

2016-01-14 13:50

Sunt mama,sunt bunica si niciodata nu mi-as imagina viata fara prezenta copiilor mei si a nepotelei mele!