România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#11401

2016-01-13 04:45

Copiii trebuie eliberati neaparat. Pentru ei sufera o lume.

Musafir

#11402

2016-01-13 04:45

Am semnat aceasta petitie pentru ca inca mai sper ca noi,romanii, ne mai putem vindeca...

Musafir

#11403

2016-01-13 04:46

Doamne am semnat aceasta cu lacrimi in ochi nu as vrea sa fiu in locuacestor parinti a doamne

Musafir

#11404

2016-01-13 04:47

Ma intreb ce ratiuni exista in spatele unui principiu de genul.....mai bine investim in modele experimentale de ,,Familie,,...resurse materiale si umane uriase pina la crearea unui sistem ,,cu riscul asumat,,, de  a distruge modelul original si verificat in istorie.... ,dar nimic in pastrarea ,,originalului,, .....cu atat mai mult cu cat se stie ca, copia este dependenta direct de original,pentru ca nu-i asa daca familia naturala n-ar exista nu cred ca si-ar procura ,,Materia prima,,...de la piata....cred ca puse pe in balanta , ,,copia,, si ,,originalul,,este de inteles adevaratul scop,....dupa maniera folosita.


Musafir

#11405

2016-01-13 04:49

E strigator la cer,cei care procedeaza in felul asta se numesc oameni??vor binele copiilor??Abuz fara margini.Astept reactia tarilor care se dau a fi polii democratiei sa ia atitudine ,sa reactioneze,sa-i puna la punct,ca nu e posibil asa ceva.La asemenea abuzuri nu pot sa spun decat ":cei care sunteti in Norvegia fugiti cu copii mancand pamantul sa nu fiti urmatorii pentru ca aud ca au patit-o multi de-a lungul anilor....fara succes unii dintre ei.
ganditorul de la Hamangia

#11406 Abuzuri si deviatii; Norvegiia, stat alienat, fundamentalist, periculos

2016-01-13 04:50

Intre timp , am aflat mai multe,

Multumita lui Razvan Dumitrescu, ca se circula miliarde de euro in acest sistem. Ca, practic, in familia de adoptie se pompeza mai multi bani decat in familia naturala. De la toti ziaristii A3 , inclusiv prin filme preluate de la Tv indiana , ceha, poloneza, am aflat , ca orice pretext este bun pt a rapi copilul.

Multumita Dlui Pieleanu , am aflat ca 1) Norvegia e stat laic, fundamentalist. A te ruga sau a afirma public existenta lui Dumnezeu ( Allah) este incorect politic, practic la limita infractiunii.

2) Copiii din familiile mixte rezultate din ocupatia germana din WW II , in anii'40-'50, au fost internati in lagare=spitale psihiatrice, unde au fost abuzati psihic si fizic, inclusiv si mai ales sexual. Pedofilie.De aici teama bolnavicioasa pt contactul fizic intre parinte si copilul de sex opus . Adaug si eu. Un astfel de copil, la distanta de o generatie dupa renuntare si ascunderea gunoiului sub pres, dar supus oprobiului public dupa aflarea originii tatalui natural (ofiter Wermacht),  a fost "roscata" norvegiana din ABBA. (documentar Discovery)/. ACESTA a fost motivul REAL al destramarii grupului ABBA.

3) Norvegia are cea mai mare rata de sinucideri, tocmai datorita alienarii produse de un astfel de sistem.

4)In Norvegia, celula sociala este individul , nu familia.

5) Exista conceptia ca Statul are mai bine grija de copil decat familia.

6)80% din norvegieni considera activitatea Baver nazi ca buna si ca trebuie sa continuie.

 

 


Musafir

#11407

2016-01-13 04:52

sunt mama-bunica! sufletul fiecarei mame traieste prin sufletul copiilor ei, care sunt o binecuvantare de la DUMNEZEU pt parinti!E un mare pacat sa iei un copil de langa mama lui! Legatura mama-copil, inca din pantece n-o poate rupe nimeni, niciodata. cand un copil este luat de langa mama lui, sufletul mamei moare, iar copilul ete mutilat psihic-sentimental pt tot restul vietii! DUMNEZEU al lasat copii numai langa parinti. Oare in Norvegia exista copii ai strazii? Dece de acesti copii ai strazii nu exista o preocupare? Eu sper ca acest sadism de. de rupere a legaturii parinti-copii sa dispara 1Ma rog pt familia Bodnariu.
ganditorul de la Hamangia

#11408 Abuzuri si deviatii; Norvegiia, stat alienat, fundamentalist, periculos partea II

2016-01-13 04:53

 

sdorry,datoria unui cuvand ce continea 2 silabe ce formau un cuvant interzis atrebuit sa partajez comentariul , pt a identifica si schimba cuvantul:

 

Adaug si eu 7)...In anii 2000 am facut cateva excursii turistice in Suedia-Norvegia. Documentandu-ma pe site-ul Ambasadei Norvegiei, am aflat ca laponii ( 'sami') au fost supusi unei actiuni de "norvegianizare", pt care azi isi cereau scuze.Fapt pt care azi, zic norvegienii,  le dau bani laponilor sa isi conserve traditiile.

8) pare punctual, dar citind (in " Ecuatia care nu a putut fi rezolvata' ) despre  viata marelui matematician norvegian Abel, am aflat ca acestuia i s-a refuzat de catre Academia Norvegiana (sau ce era , ca erau sub danezi)  o bursa ; astfel el nu si-a putut continua studiile sau integra social (casatori). S-a stins BOLNAV si prematur, un GENIU al matematicii.Astazi Norvegia, in marea ei IPOCRIZIE si acoperire a realitatii, a instituit un premiu ce poarta nubele lui Abel.

Aceasta este Norvegia. Ipocrita, nazisto-stalinista, instabila emotional, incapabila sa isi asume pacatele  trecutului, razpunzand acestora cu exagerari in partea opusa.. DE evitat pt munca /stabilire  si de boicotat turistic. Norvegienii sunt inamicii normalului.Cum sa dai un euro unora de iti rapesc copiii si ii alieneaza?


Musafir

#11409

2016-01-13 04:55

SUNT MAMA! IAR ASTA SPUNE TOT! Mult noroc fam.Bodnariu!

Musafir

#11410

2016-01-13 04:56

Pentru reunirea Familiei Bodnariu!Copii trebuie sa creasca alaturi de parintii lor!

Musafir

#11411

2016-01-13 04:57

Libertate credinței și aconstiintei nu le poate îngrădi nimeni ,nici persoane nici staul .

Musafir

#11412

2016-01-13 04:57

PENTRU CA IUBESC NORMALITATEA IN VIATA SOCIALA, NU ABERATIILE UNOR EXPERIMENTE CE AMINTESC DE NAZISM.

Musafir

#11413

2016-01-13 04:57

Rapirea copiilor de langa parintii lor este ADEVARATA trauma, care ii va marca pe viata! Copiii trebuie sa fie crescuti cu iubirea parintilor lor. O familie surogat nu este solutia unei copilarii fericite!

Musafir

#11414

2016-01-13 05:02

Familia Bodnariu trebuie reunita!!! Asa abuz e de neinchipuit! Maica Domnului si toti sfintii sa va ajute!

Musafir

#11415

2016-01-13 05:02

Am semnat petitia , doar atat pot face, pentru a readuce zambetele si bucuria pe fetele copiilor si parintilor din familia Bodnariu, asa cum erau inainte ca MONSTRII RAPITORI sa le tulbure linistea, traumatizandu-i .

Musafir

#11416

2016-01-13 05:03

E o familie cu parinti educati si crestini ,pentru mine trasul de urechii a fost de bun augur,la ora 9:30 pm eram acasa si mi-am vazut de treaba.Parintii nu se repetau mai mult de doua ori niciodata,urma joarda si NU era NU,nu negociabil!!!!

Musafir

#11417

2016-01-13 05:05

Nu este normal si nici cinstit ce se intimpla cu copii romanilor in aceasta tara care se vrea democrata si civilizata

Musafir

#11418

2016-01-13 05:07

Semnez această petiție pentru că în primul rând sunt și eu părinte și în al doilea rând cunosc sistemul de protecția copilului din Norvegia. Chiar cunosc o familie de norvegieni cărora li s-au luat copii pe nedrept la fel cum și altor familii de români și străini. Doresc pentru binele tuturor copiilor care trăiesc în această țară indiferent de naționalitate ca regele și guvernul să schimbe aceste legi ca să nu mai sufere copiii și familiile lor din cauza unei instituții ce funcționează defectuos! Vă mulțumesc!

Musafir

#11419

2016-01-13 05:09

Copiii trebuie sa revina parintilor

Musafir

#11420

2016-01-13 05:10

Sunt mama si nu pot fi de acord cu atitudinea autoritatilor norvegiene.

Musafir

#11421

2016-01-13 05:15

Am semnat aceasta petitie, deoarece sunt parinte a cinci copii si sunt cat se poate de constienta ce inseamna sa le oferi o buna educatie. Si noi am fost stabiliti intr-o tara a Europei o perioada lunga, dar norvegienii intrec orce limita a gandirii. E prea de tot! Vrem copii nostri inapoi si familiile intregite!

Musafir

#11422

2016-01-13 05:16

Pentru ca este nedrept ce se intampla in cazul asta!

Musafir

#11423

2016-01-13 05:16

Cred ca numai părinții te pot iubi cu adevărat !

Musafir

#11424

2016-01-13 05:17

Parinti mei au divortat cand eu aveam 5 ani (azi am 56 de ani) si toata viata a suferit ca nu am tata , ca nu suntem o familie ca toata lumea.Am semnat aceasta petitie , ca familie Bodnariu ,sa-si primeasca toti copii si presedintele si premierul Romaniei ar trebui sa-i ajute sa vina in Romania , sa-i bage la servici, sa le inscrie copii la gradinita,scoala si sa le dea o casa.Fiecare ora conteaza pentru a fi salvati.Raul facut copiilor nu se va vindeca .

Musafir

#11425

2016-01-13 05:17

In semn de solidaritate cu fam.Botnariu.