O lege unitară pentru toți eroii necuvântători!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția O lege unitară pentru toți eroii necuvântători!


Musafir

#776

2016-01-08 11:33

Iubesc animalele.

Musafir

#777

2016-01-08 11:39

Iubesc patrupedele

Musafir

#778

2016-01-08 11:55

Pentruca iubesc animalele.Cele patrupede.

Musafir

#779

2016-01-08 13:33

Am si eu un mare defect..iubesc cainii! Asta nu inseamna ca nu sunt rational,obiectiv;mi se pare nedrept si inuman sa arunci la gunoi un animal care ti-a fost util care, prin actiunile sale a salvat direct sau indirect viata celor alaturi de care a luptat...

Musafir

#780

2016-01-08 16:00

Pentruca iubesc animalele,in mod deosebit cele care nu se pot apara de numeroasele pericole,in special oamenii. Majoritatea oamenilor sunt rai sau indiferenti.De necrezut ca sunt primarii care interzic hranirea pisicilor si cainilor comunitari adica ai nimanui Politiilelocale sunt obligate sa amendeze cetatenii vazuri sau ,,piriti de vecini sau asociatie de proprietary ca co persoana a fost vazuta dand mincare la o pisicuta aciuata pe linga un bloc de fat aceasta cauta aproprierea de oameni.

Musafir

#781

2016-01-08 16:07

De ce nu se respecta legea pentru protectia animalelor ,care de altfel ar trebui imbunatatita in sensul protectiei totale a animalelor.Propun ca primariile sa fie obligate prin lege sa infiinteze adaposturi pentru animale cu finantare mixta,Ar putea fi atrase si mici fonduri europene,sponsorizari si altele.

Musafir

#782

2016-01-08 18:34

Le iubesc si le vreau tot binele din lume :)

Musafir

#783

2016-01-08 19:23

Am semnat aceasta petitie ptr ca "eroii necuvantatori" sa fie apreciati (adoptati si iubiti in continuare) NU casati dupa terminarea serviciului-activ ; sa ne manifestam astfel setimentul de RECUNOSTIINTA fata de creatia divina si NU in ultimul rand trebuie sa stim ca toata energia negativa a crimelor si atrocitatilor de acum se vor intoarce tot asupra noastra in viitor , conform efectului bumerangului !! Doresc ca orice suflet , indiferent de carcasa ce o poarta , sa fie respectat si tratat in mod civilizat .NAMASTE TUTUROR !

Musafir

#784

2016-01-08 19:29

Este inadmisibil ceea ce se intampla cu animalele, in special cu cateii, in Romania. Cum de s-a ajuns la asa un nivel de degradare al societatii? Ce urmaresc autoritatile prin incitarea continua la ura si la uciderea cainilor, fie fosti eroi necuvantatori, fie cateii fara stapan? Se doreste primitivizarea, barbarizarea romanilor? Rusine autoritatilor care refuza constant sa ia masuri impotriva crimelor impotriva unor animale fara aparare.
Pedepsirea familiei ucigase

#785 Re: Re: Legea ”Max” în locul legii ”Ionuț”!

2016-01-08 19:36

#171: - Re: Legea ”Max” în locul legii ”Ionuț”! 

 Parintii si bunica trebuiau sa fie in puscarie pentru neglijenta parentala. Nu e normal ca inconstienta acestei familii sa fie ascunsa si, mai ales, promovata si rasplatita. Trebuie sa cerem judecarea acestei familii care a condus la si a promovat, cu ajutorul unor televiziuni (inclusiv Antena 3), macelarirea cainilor fara stapan. 


Musafir

#786

2016-01-08 22:10

Regret ca v-am raspuns ,nu va bagati in intimitatea oamenilor

Musafir

#787

2016-01-08 22:31

Pentru ca iubesc aceste minunate vietati si stiu de ce sacrificii sunt in stare!

Musafir

#788

2016-01-08 22:32

Ca sa dovedim va mai exista oameni cu suflet si ratiune.

Musafir

#789

2016-01-09 12:21

AM SEMNAT PENTRU O VIATA MAI BUNA,PENTRU BIETELE NECUVANTATOARE!
Speranţa

#790 Re:

2016-01-09 13:03

#11: -  

 Bravo, pentru  ce ai scris,că bine le-ai zis : Ruşine,Ruşine,Ruşine !Susţin şi spun şi eu la fel: Ruşine,Ruşine,Ruşine!


Musafir

#791

2016-01-09 18:56

Am semnat aceasta petitie, pentru ca iubesc animalele si sunt fericita ca am acest dar. Le simt superioare, iar relatia mea cu un animal consider ca este ceva maret, special, care ma face sa ma simt un ales (aleasa) a sortii.


Musafir

#792

2016-01-09 19:48

Am semnat petitia pentru ca iubesc animalele, din pacate, mai mult decat oamenii: animalele -in special - vorbesc despre caini aici, nu-ti intorc niciodata spatele, nu au manifestari din orgoliu, sunt extrem de credinciosi si loiali, adevarati prieteni - prietenie sincera si neconditionata pe care nu o intalnesti decat rar la oameni. Merita mai multa dragoste, consideratie, atentie din partea noastra; ei sunt gata oricand sa se sacrifice pentru omul de langa ei si nu uita niciodate binele facut lor, spre deosebire de oameni. Ajutati-i sa aiba viata mai buna !

Musafir

#793

2016-01-09 21:19

Sunt de acord cu această iniţiativă legislativă. Merită şi aceste fiinţe toată atenţia şi tot respectul

Musafir

#794

2016-01-10 00:18

Iubesc foarte mult animalele!

Musafir

#795

2016-01-10 07:12

Felul cum ne tratam animalele, spune multe despre noi ca civilizatie

Musafir

#796

2016-01-10 08:10

Îmi iubesc și respect semenii ca, pe mine însumi! Atunci cand am participat la revoluție,am trăit clipe de coșmar,sentimente ...ce nu pot fi exprimate prin cuvinte.Mulți tineri,adulți si-au jertfit viață,ptr ca ,noi românii să avem recunoștință,să contribuim la schimbarea lucrurilor în bine,să interpretam libertatea,democrația în așa maniera ca,toate visele noastre să devină constant realizări,cu o bună voința constantă,să nu ne abatem din drum Niciodată,sa-i determinam pe acei,care își permit sa-si umilească semenii......să prețuiască oamenii,animalele.....nu bunurile materiale.Bine ați venit,în clubul "Oamenii lui Dumnezeu"! Dumnezeu,să ne ocrotească,și să ne binecuvinteze în toate demersurile!


Musafir

#797

2016-01-10 10:43

Animalele care ne apară viața sunt chiar eroi, își pun propria viața in pericol, ceea ce nu orice persoana umană va face pentru semenii ei!

Musafir

#798

2016-01-10 12:59

Pentru ca aceste animale, inclusiv caii, merita o soarta mai buna.Daca s-ar putea, as adopta si eu un caine pensionat, sa-i ofer o batranete linistita,si respectul cuvenit,chiar daca nu as primi ajutor in intretinerea lui.

Musafir

#799

2016-01-10 13:42

Pentru că am fost rugată de o prietenă Bună în a cărei judecată am încredere.

Musafir

#800

2016-01-10 14:35

Am semnat aceasta petitie deoarece consider ca trebuie de urgenta sa se indrepte cadrul legislativ privitor la toate animalele care slujesc aceasta tara. Cand se imbolnavesc sau inbatranesc aceste animale trebuie sa aiba o pensie, o renta viagera din care sa fie tratate si cazate in conditii decente.Felicitari initiatorilor legislatiei !