marirea pensiei de handicap

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția marirea pensiei de handicap

Musafir

2011-05-23 16:59

E greu sa urnesti un bolovan de unul singur ; mai multe semnaturi (sa dea Domnul!)inseamna o sansa la inlaturarea acestei poveri , numita "pensie de handicap " si inlocuirea ei cu una decenta .
Era bun si un link spre aceasta motiune , pe care sa-l adresam cunoscutilor nostri ; zic si eu ,nu stiu , nu ma prea pricep , ceva gen "Votati motiunea...".
Bravo pentru initiativa si sa fie intr-un ceas bun !

Musafir

2011-05-23 21:58

In Romania o persoana cu nevoi speciale este o persoana condamnata la suferinta .MULTA SUFERINTA atat ea cat si familia sa . as invita guvernantii nostri sa traiasca macar o saptamana intr-o astfel de familie cu banii pe care ei ni-i dau .eu sunt mama unui copilas cu astfel de probleme si e crunt sa-ti privesti copilasul neputicioasa stiind ca daca l-ai trata corespunzator ar avea o sansa dar nu poti pt ca guvernantii din tara asta de rahat prefera sa ne omoare decat sa gaseasca solutii si pentru noi .ce pot sa va spun :eu nu mai sper nimic ,datorita statului eu am murit de mult ,dar pentru ceilalti DOAMNE AJUTA !

Musafir

2011-05-24 08:02

Succes!!

Musafir

2011-05-24 09:15

Este fff mica fata de cate nevoi sunt si platim aproape tot, medicamente ,la recuperare......
deea trofin

#5 E greu

2011-05-24 10:09

Stiu o persoana cu handicap gradul 2 care da pe medicamente 100 de lei lunar si recuperare face cateva saptamanani la 2-3 luni pentru ca nu-si permite.

Musafir

2011-05-24 10:55

succes

Musafir

2011-05-24 17:20

Suntem si noi o fam.cu handicap grav 1,si dorim mariera pensiei de handicap deoarece nu mai putem face fata la plata datoriilor si sa ne intretinem.
familia NEACSU.

Musafir

2011-05-24 17:28

succes

Musafir

2011-05-24 19:16

cei care au un handicap sunt ultimii care au o sansa sa-si gaseasca un loc de munca, pentru a trai decent sunt pur si simplu la mila guvernantilor, iar banii din buget se arunca pe prostii...

Musafir

2011-05-24 19:54

oricare dintre noi poate ajunge o persoană cu handicap în urma unui accident sau a unei boli necruţătoare...oricare dintre noi poate avea nevoie de medicamente scumpe, de bani pentru internări repetate în spitale...ar trebui să cunoască şi guvernanţii toate acestea...

Musafir

2011-05-24 21:53

Sunt persoana cu handicap de gradul 1 si am pensia de 293,00 lei /lunar, cum poate o persoana sa traiasca decent din acesti bani? de ce nu-si fac si ministrii asa salariu si sa vada daca se pot intretine cu nici 300lei/lunar?

Musafir

2011-05-24 22:00

Sa le fie rusine la toti cei de sus ca nu mai au nici un Dumnezeu , multi au uitat de unde au plecat!
Se zice ca nu e bine sa doresti rau nimanui , dar as vrea sa le dea Dzeu sa vada si sa simta pe propria piele ce inseamna sa nu ai nici o putere , sa nu ai decat o pensie amarata care sa trebuiasca sa-ti platesti medicamentele , mancarea , intretinerea si sa nu mai vorbim de toate celalalte necesare unei persoane cu nevoi speciale!
Avem niste legi de mai marea rusinea , date de niste oameni pusi doar pe imbogatirea proprie , nu ca sa ajute saracul!
SA VA FIE RUSINE DOMNILOR MINISTRII SI DOMNILOR GUVERNANTI!!!! SA AJUNGETI SA TRAITI SI DUMNEAVOASTRA SI CEI DRAGTI DIN PENSII AMARATE , SA MERGETI LA SUTE DE CONTOALE , SA N-AVETI CE PUNE PE MASA MACAR O PERIOADA DE TIMP SI DUPA AIA SA VEDETI CUM VA ADUCETI AMINTE SI DE AMARATI!
RUSINE , RUSINE , RUSINE!!!!!!
bine ca le dati ajutoare si tot felul de alte venituri la cei care nu merita , la cei care dau spaga mai mare si care sunt santosi tun!!!!

Musafir

2011-05-24 23:18

nu prea am ce sa comentez. Este NO COMMENT tot ce se intampla in aceasta tara.

Musafir

2011-05-25 11:33

Oamenii care au probleme de handicap trebuiesc ajutati !!!!

Musafir

2011-05-25 13:27

Dacå sinteti o parte din Europa Unitå de ce så nu aveti aceeasi drepturi ca si noi in tårile dezvoltate? Sintem alåturi de voi! Luptai si nu vå låsati!!!!

Musafir

2011-05-25 18:56

Indemnizatiile persoanelor cu handicap de ce nu se echivaleaza la nivelu pensiilor sociale de celputin 350 lei ?

Musafir

2011-05-25 21:04

……..Cum sa nu fiu de acord cu strangerea de semnaturi pentru a-i ajuta pe acesti OAMENI, napastuiti ai sortii? Eu am fost persoana cu handicap locomotor..Dumnezeu m-a imbratisat cu dragostea si iubirea lui ,iar acum sunt perfect sanatoasa.Am trait printre ei, am suferit alaturi de ei,am plans cu ei, am impartit mancarea si suferinta cu ei...Acesti OAMENI nu sunt vinovati ca s-au nascut asa.Si ei viseaza za zboare, si ei viseaza sa iubeasca si ei viseaza sa fie iubiti.......EI SUNT MAI UMANI DECAT MULTI DINTRE OAMENII ''SANATOSI''.....

Musafir

2011-05-25 21:22

Handicapati sunt cei de la guvernare,care ar trebui sa traiasca zi de zi cu venitul unui nefericit al sortii!

Musafir

2011-05-26 01:13

Faceti ceva , fratilor , ca asa nu se mai poate continua !!!

Musafir

2011-05-26 10:46

FACETILE VIATA MAI USOARA......

Musafir

2011-05-26 12:27

Nicaieri .. ca in Romania
Adia Pop

2011-05-26 12:35

Zilnic le vorbesc, ii ajut, le dau speranta in mai bine.. unii reusesc sa depaseasca momentele dificile, altii incearca , se lupta cu destinul , dar pe langa a a invata sa traiesti cu un handicap, mai este nevoie si de sustinerea financiara. In ce hal se traieste in Romania? Am semnat petitia cu strangere de inima .. doresc sa se alature cat mai multe persoane acestei cauze. Este usor si comod sa nu ne gandim la cei in suferinta.. dar sa ne fereasca Dumnezeu de suferinta si umilinta acestor persoane fara nici o vina!

Musafir

2011-05-26 17:27

sunt in totalitate de acord cu marirea pensiilor de handicap ,si tot odata trebuie sa se faca curatenie generala ,sunt foarte multi cei ce iau pensie de boala pe nedrep ,de vina sunt sefii comisiilor ,ei trebuie trasi la raspundere si tot ei trebuie sa inapoieze totii bani care alti fara drep beneficiaza de pensii de handicap......

Musafir

#24 Indiferenta face victime

2011-05-26 20:14

Cristian Petre are 30 de ani şi a fost condamnat la naştere să-şi petreacă viaţa într-un scaun cu rotile. Puţinele plimbări prin oraş la care se încumetă tânărul se transformă repede în situaţii frustrante, mai ales când este nevoit să circule cu mijloacele de transport în comun

Musafir

2011-05-27 00:32

asa este normal ,asta nu este pensie,este bataie de joc...
Facebook