Declaraţia grupului de iniţiativă „Anul 1812”

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Declaraţia grupului de iniţiativă „Anul 1812”


Musafir

#151

2011-05-20 16:55

Jos cotropitorii!!!

Musafir

#152

2011-05-20 17:00

Toata admiratia mea pentru persoanele care s-au implicat in aceasta actiune, si... sper ca vor continua neobosite!
ads

#153

2011-05-20 17:02

Toata admiratia mea pentru persoanele care s-au implicat in aceasta actiune, si... sper ca vor continua neobosite!

Musafir

#154

2011-05-20 19:34

Adevarul istoric ttrebue sa fie cunoscut de toate generatiile de romani intru educatia speritului Romanesc!

Musafir

#155

2011-05-20 20:30

Sunt roman basarabean si punctum!Si vreau sa cunoasca toata lumea adevarul despre trecutul nostru!!!

Musafir

#156

2011-05-20 23:22

Doar daca stim cine suntem si de unde venim v-om putea avea si noi un viitor.
Adevarul istoric v-a triumfa , dar mai trebuiesc depuse multe eforturi pentru a ne debarasa de minciuna,si a ne recapata demnitatea de neam.

Musafir

#157

2011-05-21 07:15

Adevarul nu poate fi ascuns!

Musafir

#158

2011-05-21 07:59

Este si normal ca Rusia sa tremure la astfel de initiative. Stie bine ca au transformat Basarabia (dar si Romania)intr-un imens abator. Pentru cei care au studiat soarta Basarabiei din timpul ocupatiei sovietice nu le este greu sa realizeze dimensiunile genocidului. Acolo unde manipularea, cumpararea de constiinte, tradarea nu au putut da rezultate, au recurs la asasinat.Si au fost infiorator de multe. Acest Voronin, un politruc de doi bani, o zdreanta de om, s-a dezis de neamul lui si a devenit "Iuda" basarabenilor. Este interesant ca si-a gasit si adepti. Sa fie de vina anii de continua spalare a creerelor populatiei? Este si mai trist faptul ca tinerii casatoriti, dupa celebrarea oficiala de la Casa casatoriilor, se duc la monumentul ostasului sovietic (sau la alt strigoi comunist) si depun flori.
Trist. Foarte trist. Sa depui flori pentru cei care ti-au asasinat familia....parinti, bunici, unchi, matuse... . Practic, putine au fost acele familii care nu au dat tribut de sange inrosind pustiurile Siberiei. Sa nu fi auzit ei despre Ion Moraru, Vasile Serban, preotul Boris Nicolaev, Filimon Bodiu, Grupurile "Partidul Libertatii", "Arcasii lui Stefan", "Partidul Democrat Agrar" sau "Armata Neagra" si multi, multi...foarte multi basarabeni care au platit cu viata? Acestor patrioti trebuie sa le acorde cinstire si nu unor asasini.Este normal ca Rusia sa tresara nervos la astfel de initiative. Cosmarul milioanelor de morti ii apasa. Dar, sunt sigur ca sunt zvacnirile unui muribund.Voronin si gasca lui de strigoi si argati moscoviti pierd din vedere un lucru:la sfarsitul celui de-al doilea razboi mondial, in euforia provocata de victorie, rusii sovietici si-au inchipuit ca ei sunt invingatorii si au sovietizat o buna parte a Europei. O eroare grava. Au uitat ca si Uniunea Sovietica este o creatura, un Golem.... o creatura a iudaismului.Oare ei stiu finalul?
Va doresc mult succes in tot ceea ce faceti si Dumnezeu sa va lumineze si sa va tina la dreapta Sa. Stefan Cotoros

Musafir

#159

2011-05-21 15:52

E timpul să mergem cu îndrăzneală,prin acţiuni reale,spre re-Unire. Jos cu separatismul de stânga! (atât din stânga Prutului, cât şi din stânga Nistrului)

Musafir

#160 Re:

2011-05-21 15:53


Musafir

#161

2011-05-21 16:28

Mai devreme sau mai tarziu Adevarul va birui minciuna si Neamul Romanesc se va reintregi dupa cum e si firesc

Musafir

#162

2011-05-21 18:26

Reşitele din perioada 2 decembrie 1917-27 martie 1918 reprezintă garanţia că vom reuşi şi de această dată. Dar în bătălia cu timpul şi cu inerţia ignoranţei tuturor, mai importantă decât acumularea de noi "monografii, studii şi documente" va fi viziunea în care veţi valorifica documentaţia deja existentă. În acest caz, cel mai important rol îl vor avea specialiştii în problemele de drept internaţional, diplomaţii, precum şi specialiştii în comunicarea cu publicul din ţară şi din străinătate.

Musafir

#163

2011-05-21 19:45

Doamne ajuta!

Musafir

#164

2011-05-21 19:58

Stefan Voda ratacit
Intra-n codru infrunzit,
Codru-i zice: "Domn viteaz!
Ce-ti curg lacrimi pe obraz?"
"Ah! imi plang ostasii miei
Morti, luptand ca niste smei!"
Codru zice: "Dragul mieu,
Inceteaza plansul tau,
Caci din brazii mei trufasi
Face-ti-oi voinici ostasi
Ca sa scapi biata mosie
De pagani si de urgie"

Musafir

#165

2011-05-21 21:50

De-am putea sa-ndeplinim dezideratul actualului IMN al Romaniei"Desteaptate Romane" si concretiza "Hai sa dam mana cu mana, cei cu inima romana...". Dar in fapte nu doar in vorbe...

Musafir

#166

2011-05-21 21:54

un lucru necesar

Musafir

#167

2011-05-21 22:59

Salut initiativa,sunt pentru,tare-as vrea sa stiu ca vom fi si noi ,cei de aici, cetateni ai Romaniei asa cum au fost stramosii nostri,asa cum o vrem si noi si deci asa sa ne ajute Dumnezeu.

Musafir

#168

2011-05-22 08:58

TRAIASCA ROMANIA MARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TRAIASCA MOLDOVA ARDEALUL SI TARA ROMANEASCA!!!!!!!!!!
TRAIASCA ROMANIA MARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
COMUNISTII TREBUIE TRIMISI LA GROAPA DE GUNOI A ISTORIEI,ALTFEL NU VA EXISTA DREPTATE.
SUNT CONVINS CU ADEVARAT CA INTR-O ZI NE VOM REUNI ASA CUM A FOST ODATA,+ CU CEI DIN BUCOVINA DE NORD HERTA SUDUL BASARABIEI CACI CUM SPUNEA M. PREDA.... TIMPUL NU MAI ARE RABDARE CU OAMENII FIINDCA .... TOT CE-I ROMANESC NU PIERE

Musafir

#169

2011-05-22 09:23

TRAIASCA ROMANIA MARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MOLDOVA ARDEALUL SI TARA ROMANEASCA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TRAIASCA ROMANIA MARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
COMUNISTII TREBUIE TRIMISI LA GUNOIUL ISTORIEI.
CU SIGURANTA VA VENI CEASUL CAND NE VOM REUNI CU TOTI ROMANII DESPARTITI FARA VOIA LOR.
TRIMITETI MII DE EMAIL-URI COMUNISTILOR SI LE SPUNE-TI ADEVARUL
ADRESELE SUNT:ccpcrm@gmail.com si igor@dodon.md

Musafir

#170

2011-05-22 10:57

Cu Dumnezeu inainte. IZBANDA!

Musafir

#171

2011-05-22 15:49

SUNT GEORGE SIMION copilul de vatra al lui SOROS.SUSTINE-ti ce vreti voi sa mananc si eu o paine ca sunt tigan dar ma dau roman.

Musafir

#172

2011-05-22 15:51

toata comunitate CUMANA SUSTINE basarabia.GARANTEZ EU GEORGE CUMANU SIMION,liderul noilor golani,omul din spatele tuturor actiunilor pro-basarabia(ajutat de taticu soros),omul din spatele miscarii ultras din Romania,omul care le face pe toate.
SUSTINETI PE SOROS SI TIGANII SI NE VOM LUA BASARABIA.!
SEMNAT GEORGE SIMION!

Musafir

#173

2011-05-22 21:54

Noi suntem ROMANI!!!!

Musafir

#174

2011-05-23 09:05

dorinţa me firească de restabilire a adevărului istoric, prin prezenta Declaraţie

Musafir

#175

2011-05-23 11:22

Cat se poate de mult adevar!Dumnezeu sa ne ajute!