Andrei Popescu un Ministru pentru tineri ! NU maine ci ACUM!


Musafir

#26

2015-11-13 07:34

L.am cunoscut la eveninente Tineret in actiune si despre educatie, e un tanar incoruptibil, un profesionist Si un vizionar in acelasi timp. Merita toata sustinerea!


Musafir

#27

2015-11-13 08:17

Foarte buna idee! Succes Andrei!

Musafir

#28

2015-11-13 11:00

Are recomandari foarte bune , a fost "prezentat "de o doamna profesosoara cu care a lucrat {in care am incredere} si pentru ca , tinerii au nevoie de oameni tineri cu initiative, de seriozitate si de obiective realizabile , Un om apolitic se implica fiindca ii place si vrea sa ajute pe cei care urmeaza , dupa noui !

Musafir

#29

2015-11-13 11:46

Îmi doresc o schimbare în bine a ţării mele! Pentru mine, dar mai ales pentru cei trei copii ai mei şi pentru elevii mei.

Musafir

#30

2015-11-13 11:59

Susin oamenii dedicati, la conducerea ministerelor

Musafir

#31

2015-11-13 12:31

Suntem tineri, vulnerabili la schimbari majore. Avem nevoie de un reprezentant capabil sa ne inteleaga si sa ne fie alături. Prin schimbari trebuie sa trecem împreună.

Musafir

#32

2015-11-13 15:46

Hai sa avem un tanar la Tineret!

Musafir

#33

2015-11-13 15:53

tinerii isi vreau tara iapoi

Musafir

#34

2015-11-13 16:34

Andrei Popescu este un tip cu viziune, cu idei, un foarte bun organizator.

Musafir

#35

2015-11-13 20:20

Da vrem Popescu ministru

Musafir

#36

2015-11-13 21:07

Cred in acest om

Musafir

#37

2015-11-14 08:07

Pentru ca se impun schimbari!!!!

Musafir

#38

2015-11-14 10:17

pentru trebuie si tenetul sa fie ascultat ca noi suntem viitorul acestei tari si trebuie sa ne reprezinte si sa ofere mai oportunitati de locuri de munca si un tyrai mai bun.

Musafir

#39

2015-11-14 12:33

Mult succes ANdrei! Sper ca vei fi ales in guvern si ca ne vei reprezenta cu succes, asa cum ai facut-o multi ani si in programul Tineret in Actiune!

Musafir

#40

2015-11-14 16:47

Il cunosc pe Andrei personal si profesional. Mai întâi profesional. Intr-o propozitie despre el as spune: este omul care insufleteste. Cred cu tărie ca Andrei insufleteste, inspira si energizeaza orice spațiu sau sistem in care intra. De aceea, cred ca este potrivit intr-o astfel de structura. In afara de energie si carisma are determinarea si tenacitatea de a atinge obiective setate in viitorul indepartat. Are viziune pe termen lung si puterea de a duce la bun sfârșit ceea ce își propune. Sectorul de tineret, educatia nonformala ii datorează enorm acestui om.
In rest, Andrei este omul care se joaca este omul care învață despre sine dar si despre si împreuna cu alții. Este cel care construiește împreuna cu ceilalți. Este alergator de cursa lunga, pentru ca nu degeaba a alergat mai multe semi maratoane si maratoane. Orice om care a alergat intr-un astfel de cadru știe ca bariera si provocarea acolo nu este de ordin fizic, ci in primul rând de ordin psihologic.
Andrei este unul din oamenii care ar trebui sa fie parte din noua echipa, iar prin expertiza pe care o are, politici si programe europene de educație si tineret, administrare de fonduri pentru tineret - portofoliul tineret si sport mi se pare cel mai potrivit pentru el.
Vedeți intervenția lui Andrei de la TED x Galati si exercitiul nu de încredere, ci de responsabilizare pe care il face cu câțiva voluntari din sala! Nu avem nevoie de conducători care sa ne ofere soluții pe tava, avem nevoie de lideri care sa ne responsabilizeze!
#impreuna


Musafir

#41

2015-11-14 19:06

Tineretul este cel pe ai carui umeri cad toate gafele mari facute de politicienii corupti in frunte cu Victor Tonta, in privinta educatiei ecologice, civice si social-scolare.
Baspunar
Musafir

#42 In vederea formării noului guvern cu băsiştii

2015-11-14 21:26

Toate intoxicarile si manipularile in vederea formării noului guvern cu băsiştii. In cazul lui Santaj Basescu, unicul aspect pozitiv pentru Romania este faptul ca nimeni nu-l mai ia in serios pe  fostul locatar de la Cotroceni, iar bufonii se bucura de o libertate de exprimare mult mai mare decat cea de care beneficiaza presedintii de state serioase. Totodata, chiar si un bufon nu poate sa se joace cu focul fara consecinte. Pana la urma, asemenea jocuri se vor solda cu arsuri, de nici gagica lui Elena Udrea nu-l poate salva. Santaj Basescu „culege” efectele de lunga durata ale consumului de alcool care a condus la “delirium tremens” ( “nebunia alcoolica” ) si deteriorarea creierului,cu alterarea memoriei. Uitati-va ce figura buhaita de alcool are si Monica MACOVEI. Uitaţi-vă la comportamentul de ţoapa a lui Basescu cat si al sustinatorilor cocalarului. Nu mai sunt multi dar au un tupeu obrzanic si agresiv. Ma apuca o sfanta scarba cand vad comportamentul de ţoape furioase in calduri. Principiile sunt pentru ţoape mai mult o chestiune de estetica, decat una de etica. Principiile sunt bune, dar viata este altceva. Toate afectele ii sunt paralizate de instinctul supravietuirii. Or, de la etica la estetica, atunci cand e vorba de morala si de bun-simt, e – poate – distanta dintre normalitate si neam prost şi minte scurtă. Neamul prost nu are simtul masurii, nici al rusinii, nici al ridicolului. In ceea ce face se simte ceva dizarmonic, ceva strident. Ma apuca o sfanta scarba de tot ce inseamna Basescu si acolitii lui care ne aduce aminte de „Foamea Neagră“. Lipsa lor de bun simt, de jena intelectuala, sfidarea vointei majoritatii poporului existent intre granitele Romaniei de astazi imi provoaca scarba! 


Musafir

#43

2015-11-16 21:10

tinerii prin noua generatie sunt viitorul

Musafir

#44 Re: In vederea formării noului guvern cu băsiştii

2015-11-17 13:31

#42: Baspunar - In vederea formării noului guvern cu băsiştii 

 Ce legatura are acest comentariu cu textul petitiei ?