Gigi Becali - Prim Ministru Romaniei

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Gigi Becali - Prim Ministru Romaniei


Musafir

#576

2015-11-10 12:20

Vreau o schimbare pt noi nu pentru ei

Musafir

#577

2015-11-10 12:23

Pt că a demonstrat că poate face bine

Musafir

#578

2015-11-10 12:33

@ Eu am semnat aceasta petitie pentru faptul ca acest om si domn GIGI BECALI a fost singurul care a dat ajutoare la cei saraci,case si bani,iar daca adunam toti politicieni la un loc nu au facut nimica pentru noi,acest om are inteligenta si sar descurca si ca prim ministru merita sustinut @


Huligan

#579 Semnat!

2015-11-10 12:39

Da, am semnat aceasta petitie ca sa ma alatur turmei de prosti si ipocriti ce au semnat la randul lor. A venit ciobanu' asta si v-a luat mintile cu banii lui si acum il votati sa fie PRIM-MINISTRU? Am iesit degeaba in strada atatea zile si au murit in '89 atata tineret ca sa-l votati voi pe cacatu' asta infumurat! Glumeam, nu am semnat-o, prostilor!


Musafir

#580

2015-11-10 12:39

Pentru un viitor mai bun!!!

Musafir

#581

2015-11-10 12:41

George Becali premier! !

Musafir

#582

2015-11-10 12:43

Domnule Becali, sper sa ne ajutati sa ne intoarcem acasa. Sa putem sa avem si noi un job bun in tara si sa traim bine. Sa putem oferii copiilor nostri un viitor mai bun. Va dorim multa sanatate si putere de munca.

Musafir

#583

2015-11-10 12:44

O fi fost el Cioban dar il are pe Dumnezeu cu el. Ar putea schimba Romania !
Ionut Cristian

#584 Gigi Becali un om cu mare caracter !

2015-11-10 12:48

Referitor la cei care spun ca Becali a facut puscarie ca a furat si mai stiu eu ce a facut el (evaziune fiscala) treaba lui cu toti a furat dar vine partea cea care ne uimeste pe toti cati dintre cei care au furat au si ajutat ?? Va spun eu nimeni nu a ridicat un deget !!!!! Basescu ce a facut cand era cu inundati si dezapeziri NIMICC Becali a fost prezent cate famili a ajutat Iohannis ?? pe nimeni cei drept nu este de mult timp la putere, dar presimt ca si asta a ajuns la putere sa fure si sa fie in rand cu lumea !! Becali a facut 3 ani de puscarie, dar sa tineti minte ca a ajutat si de acolo din puscarie ! si s-a incercat multe piedici sa ii se puna si in puscarie insa cel de sus a avut grija de el si a trecut peste momentul asta cate case si electrocasnice a oferit fara sa stea pe ganduri cate familii a ajutat el nu le mai tineti socoteala cate milioane de euro a folosit la acestea ??? O fi furat el dar macar a furat pentru ROMANIA nu pentru el !!! Iohannis asta o fi el GERMAN dar nu uitati ca este crescut in ROMANIA si asta inseamna ca este ca toti ceilalti (cu toti ne-am gandit ca daca este iohannis presedinte este bine nu este asa) si acum sa va spun de ce un exemplu logic sa inchizi un om cu bune maniere si sanatos la cap cu 3 nebuni intr-o camera sunt 2 variante: ori ala destept ii lumineaza si pe ceilalti 3 ori cei 3 il face si pe el nebun si asta este o probabilitate de 70%-30% pentru aia nebuni. Deci asa se intampla si cu Iohannis degeaba este German daca a crescut in Romania degeaba a facut el Sibiul bun si frumos nu v-ati gandit ca daca a facut Sibiul acum trebuie sa isi scoata bani ("sa culeaga roadele") Si inca ceva daca Becali nu era in fotbalul romanesc toti il considera un om excelent, multi sunt facuti sa il deteste (pe becali) din cauza fotbalului !!! Si inca ceva daca Becali nu era in Fotbal nu eram o tara cunoscuta in fotbal STEAUA sau FCSB cum vreti voi sa o numiti este in picioare deoarece D-lu GIGI BECALI a investit bani multi in aceasta echipa, dar cum suntem in romania incercam sa ne "omoram" intre noi s-a intamplat si cu echipa ce s-a intamplat (nume/ sigla/ stadionul) numai porcari si cu toate asta Becali ajuta si da din ce are el. Acum sa o gandim logic daca a-ti fi in locul lui (Becali) si ati fi furat la inceput sa spunem ca el si a-ti fi facut puscarie pentru faptele voastre si v-ati ispasit pedeapsa prin lege de ce sa dai bani si la alti cat timp tu ai suferit si esti in continuare lovit din toate partile ??? Pentru ca Becali este un om bun de mult timp, dar acum am realizat noi ca acest om (cum ii spuneti voi CIOBAN / TARAN / FECALI) si mai stiu eu cum AJUTA OAMENI !! Si nu o face ca sa apara la televizor o face din INIMA ce uni dintre noi nu au asa ceva. Poate ca aceaste cuvinte nu o sa faca pe cei care citesc aceast mesaj o persoana mai buna, dar am vrut sa ma asigur ca va dati seama la ce m-am referit prientre aceste randuri si sa va ganditi bine inainte de a scoate ceva din gura !!!

Gigi Becali un om cu mare caracter !
Respect Gigi Becali !


Musafir

#585

2015-11-10 12:49

Eu vreau ca George Becali sa ajungă premier este omul faptelor în România

Musafir

#586

2015-11-10 12:53

Alegem pe Becali pentru ca an Guvern este nevoie de oameni cu sufletul mare,care să vadă realitatea an toată "România' ,nu doar la ei an buzunare.Să vadă bătrâni neputinciosi copiii fără speranță ,tineretul și an mod general toată lumea.Sa putem munci an țară noastră fără frică ca nu avem ce pune pe masă........

Musafir

#587

2015-11-10 12:54

De ce?Simplu.Inca suntem amici chiar daca nu mai stam in acelasi oras.Si asi dorii daca este ales la orici evenimentcare necesita ajutor..material,moral ministrii sa fie primii care dau exemplu,nu televiziuniile...

Musafir

#588

2015-11-10 13:08

Il vreau pe Becali pt sper ca are frica de Dumnezeu si nu ne va insela in ceea ce asteptam de la el. Sa nu ne minta , sa fie corect cu poporul sa aplice legea , sa faca in asa fel sa dispara mafia drogurilor din tara , deoarece etnobotanicile a distrus multi copiii . Asa cum isi conduce familia asa sa conduca si tara. Ar fii ceva senzational sa fie el prim ministru , sa-i inchida pe toti coruptii , merita sa fie impuscati la zid asa cum au fost impuscati Ceausestii. Hai Becalii!!!!!!!!

Musafir

#589

2015-11-10 13:17

Pentru că Domnul Gigi a facut foarte multe pentru foarte multi oamenii, el chiar merita sa fie si presedinte nu prim ministru .

Musafir

#590

2015-11-10 13:18

Da vreau domnul gigi becali prim ministru romaniei

Musafir

#591

2015-11-10 13:26

Avem nevoie de un Prim Ministru care isi iubeste tara si poporul sau prin fapte concrete nu doar promisiuni, minciuni si amagiri.

Musafir

#592

2015-11-10 13:37

Merita si o spun din suflet este singurul in care mai putem avea putina incredere!!!!!!!

Musafir

#593

2015-11-10 13:37

Pentru ca Gigi Becali are un suflet mare , si daca el va fie Candidat o sa fie mai bine pentru Țara noastră ,

Musafir

#594

2015-11-10 13:40

Am semnat aceasta petitie in speranta de a schimba ceva, si poate reusim si noi cei din strainatate sa ne putem retrage acasa alaturi de cei dragi!!!!!!!

Musafir

#595

2015-11-10 14:08

De ce ai semnat aceasta petitie?
MERITA!!!

Musafir

#596

2015-11-10 14:17

Pt ca e singurul om puternic din Romania caruia ii pasa de tara noastra si care se straduieste sa faca ceva pt tara.

Musafir

#597

2015-11-10 14:28

Gigi Becali ar fi omul potrivit pt a ne reprezenta în fața la UE. Omul asta își iubește poporul. Avem noi nevoie de ceva mai mult? Doamne ajuta!!!

Musafir

#598

2015-11-10 14:29

Am semnat aceasta petitie pentru ca dl. Gigi Becali a aratat de nenumarate ori ca este om! Mereu a fost acolo cand cineva a avut nevoie. Este un om mare, de apreciat si care merita tot respectul romanilor. Succes!

Musafir

#599

2015-11-10 14:41

Pentru ca e un om deosebit si merita

Musafir

#600

2015-11-10 14:42

Sa inchis fabricile si nu mai este de munca in tara doar pe relati mai functioneaza tara asta !!