Il vrem pe Victor Ponta înapoi!!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Il vrem pe Victor Ponta înapoi!!!


Musafir

#1

2015-11-06 10:25

Dece?

Pentru ca tara sub acest Prim ministru mergea bine !
Cum dece?
Ca a eradicat ciuma portocalie
Pentru ca nu mai vreau Bsism in Romania si nici corupti
Pentru ca nu este un retardat ca si presedintele vostru ( ca doar nu este al meu)

Musafir

#2

2015-11-06 10:35

Pentru binele rominilor si acestei tari Romania.

Musafir

#3

2015-11-06 10:42

Daca grecii au reusit sper ca si noi vom reusi.Imi doresc din toata inima ca premierul sa se intoarca.Merita asta tind cont de ceea ce a facut pentru noi ,pentru tara

Musafir

#4

2015-11-06 11:18

nu,vreau sa vina hotii din nou la guvernare,e singurul care a facut ceva in tara asta si ia pus la punct pe cei di exterior care ne vor sub papucul lor sa nu ne dezvoltam ca tara .

Musafir

#5

2015-11-06 11:57

Foarte frumos și expresiv spus :dacă pe Ponta nu la durut....
Acum e rândul nostru!

Musafir

#6

2015-11-06 13:57

Il vrem pe domnul Prim Ministru Ponta inapoi, sunt pensionara, am lucrat in invatamant ca educatoare si am o pensie de 1200 lei dupa 40 ani vechime pt ca Basasescu a taiat salariile in 2010,. Este pentru prima oara dupa 10 ani cand in visteria statului sunt bani. Nu trebuia sa-si dea demisia, demisi trebuie sa o dea Iohanis este penal. De ce strada nu striga demisia Iohanis nici el nu este curat ca lacrima, sa plece si el,. Haideti in strada, nu-l vrem pe Iohanis , asa cum ei nu-l vor pe d-nul Ponta nici noi nu-l vrem pe Iohanis, sa plece..
Aditza

#7 Si eu il vreau pe Ponta

2015-11-06 14:00

Da, putem spune ca a facut ceva fata de altii. Dar oare a facut ceea ce trebuia?

- invatamant 0%

- infrastructura 0%

- sanatate 0% - nici nu sti ude ce o platesc

- dovada de bun-simt ... aici cred ca imi da cu minus

- folosirea tinerilor/studentilor din ONG-uri in interesul TSD

Nu vreau sa mai vorbesc de dosare si altele...


Musafir

#8

2015-11-06 14:33

nu o sa vrea sa se intoarca , prea i-au sarit in cap toate gunoiele ...
Mihai Cealapa

#9 Oameni buni!

2015-11-06 14:53


Nu va mai lasati manipulati de clasa politica interesata doar de propriul buzunar!
Destul suntem manipulati de America si Europa.
Ma bucur sa vad ca in sfarsit am invatat sa luam atitudine si sa iesim in strada ca sa aratam ca nu suntem niste papusi care danseaza cum li se canta. Destul o face presedintele nostru "ales"!
Ma uit si ma minunez cum nerusinarea PNL si PDL creste cu fiecare minut! Cum isi pot permite sa se foloseasca de tragedia ce a indoliat tara in favoare imaginii lor?!
Se vede de la o posta cum SRI-ul ii impinge inapoi la guvernare acum cand tara se gândește la sufletele chinuite ale celor de la Colectiv. Se folosesc de durerea populației ca sa șteargă din memoria noastra esecul guvernarii PDL si toate hotiile nepedepsite pe care le-au facut.
S-a cerut demisia lui Ponta, iar a doua zi am avut-o. Cati dintre cei carora le-ati cerut demisia au avut onoarea sa v-o ofere?!
Nu uitati, romani!
Tineti bine in minte ca nici o tara in care justitia e controlata nu va avea o democratie curata!


Musafir

#10

2015-11-06 14:58

Pentru ca nu sunt de acord cu demisia premierului.




Musafir

#11

2015-11-06 15:36

pentru adevar si stabilitate

Musafir

#12

2015-11-06 16:28

SUSȚIN VICTOR PONTA ! PEDEPSIREA CELOR VINOVAȚI ESTE IN SARCINA JUSTIȚIEI, NU A PREMIERULUI !

Musafir

#13

2015-11-06 16:31

Se doreste de 25;75;;100 de mii 200 de mii de protestatari alegeri anticipate...au fost ei la vot??si cu votul MEU indiferent de cui l-am dat cum ramane?? votam ca "prostii" dupa cum vrea UE ?? in 2012 s-au anulat voturile a 7.5 mil de oameni ca asa a dorit UE...acum , pentru ca se doreste guvernul MEU...se cere practic sub presiunea unor mitinguri legitime sau nu , sa mi se anuleze votul ..atunci se mai merita sa maduc la vot?? sa ne dea UE un guvern al LUI...si am terminat...ne conduce tot "fanarul " "grecotei cu ceafa groasa"..


Musafir

#14

2015-11-06 16:34

PENTRU CA NU STRADA ALEGE CONDUCATORUL CI VOTUL DEMOCRATIC.

Musafir

#15

2015-11-06 16:36

Pentuca a fost si va fii cel mai bun Prim ministru

Chelaru Gui Dumitru


Musafir

#16

2015-11-06 16:37

1.Premierul nu trebuia sa demisioneze atata timp cat nimeni nu i-a cerut acest lucru.2. Nu putem ramane fara un premier competent atata timp cat golanii din PNL in frunte cu herr-ul lor ,n-au niciun plan de guvernare,au ramas pur si simpu blocati la aflarea vestii de demisie a premierului.3. Accelerarea dosarelor grele ale DNA-ului si punerea pe rol a cauzelor ce privesc pe marii penali din PDL-PNL...in caz cotrar,demiterea lulutelor.Coruptia trebuie diminuata daca nu starpita pana la cel cu tata-n gura..4. Vrem si noi cei peste 5 milioane de sustinatori ai premierului,sa avem reprezentanti in piata.

Musafir

#17

2015-11-06 16:40

Pentru toata activitatea lui in folosul acestui neam !

Musafir

#18

2015-11-06 16:41

Pentru simplul fapt ca merita. Dl. Ponta a dus tara acolo unde poate nu a fost de multa vreme. Pe crestere economica. A reusit sa rezolve multe probleme lasate inca nerezolvate de vechiul regim. Este o persoana tanara, educata, civilizata , respectuos, inteligent, si-a respectat promisiunile facute in campanie, a intregit pensii si salarii. A facut atat cat s-a putut in mandatul sau si probabil ca urmau mult mai multe lucruri. Din pacate nu a fost lasat sa continue.

Musafir

#19

2015-11-06 16:42

Ca asa am considerat corect si cred ca am suficient simt civic

Musafir

#20

2015-11-06 16:49

Nu cred ca este vinovat de cele ce se spun, si chiar de ar fi cine nu a copiat la o teza, cine nu a gresit macar o data ? Pentru asta nu trebuiesc anulate tot ce a facut bine ! Ar face bine sa se pregateasca bine pentru un eventual mandat la presedentie ! Eu doresv numai bine Romaniei si poporului asta cere este usor de manipulat !

Musafir

#21

2015-11-06 16:51

Am semnat aceasta petitie pentru ca dl.Victor Ponta a realizat in ultimii trei ani de cand este in fruntea guvernului f multe lucruri benefice ptr tara si poporul roman. A reparat absolut toate nedreptatile generatede fostul guvern Boc avand la conducere pe presedintele jucator( fost). Este un tip f istet si stie sa raspunda inteligent si pertinent la toate acuzele nefondate ale parlamentarilor din diferite partide aflate in opozitie. Sunt f multe lucruri de spus despre binele pe care le-a facut dl. Victor Ponta dar ma opresc aici si las si pe alti sustinatori sa-si exprime opiniile.

Musafir

#22

2015-11-06 16:57

Pentru ca Victor Ponta a facut ceva pentru noi si pentru copii nostri ....este roman deal nostru

Musafir

#23

2015-11-06 17:00

Pentru ca imi vreau Premierul inapoi .

Musafir

#24

2015-11-06 17:00

E cel mai potrivit premier

Musafir

#25

2015-11-06 17:10

VICTOR PONTA CEL MAI BUN SI SINCER ROMAN