Interzicerea manelelor in Romania

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Interzicerea manelelor in Romania


Musafir

#1

2015-11-05 18:45

nu suport manelele!!!!!!!!

Musafir

#2

2015-11-05 18:45

De treci codrii de arama !

Musafir

#3

2015-11-05 19:37

Corect! Sper sa se stranga cat mai multe semnaturi la aceasta petitie. Nu stiu cum naiba pot sa spuna ca muzica rock e satanista cand ei nici nu inteleg mesajul pe care vrea sa-l trasmite melodia respectiva


Musafir

#4

2015-11-05 19:37

Jos cu manelele!! 


Musafir

#5

2015-11-05 21:47

Nu am nimic in special cu manelistj :)) dar imi place sa semnez petiti :P

Musafir

#6

2015-11-05 23:03

Manelele trebuiesc interzise si rockul trebuie raspandit mai departe

Musafir

#7

2015-11-05 23:27

Romania nu merita o muzica de sub-cultura !
In primu rand , nu se poate numi o muzica !
Copii din cauza parintiilor ce asculta manele , sunt crescutii prost si au mereu un comportament neadecvuat ! Jos cu SUBCULTURA ! Jos cu PROSTII ! Hai România pentru o lume nouâ !
s13

#8

2015-11-06 00:17

muie voua perfectilor nu stiti ce este rockul pentru noi pizde proaste ce sunteti

Black-Anon

#9 Re:

2015-11-06 00:26

#2: -  

 De departe vezi aproape ..


Musafir

#10

2015-11-06 02:27

Manelele provoacă scăderi critice de IQ.

Musafir

#11 Aloha.

2015-11-06 05:26

Nu am nimic cu manelistii, dar maneaua strica omul.

cezar

#12 ave

2015-11-06 08:56

jos incultura! Jos maneaua!


Musafir

#13

2015-11-06 09:57

Gata cu manelele! Cat o sa mai stam asupriti de incultura? Manelele nu sunt sataniste? Ganditi-va.. maneaua este despre "bani, curve si dujmani", adica ochiul dracului, preacurvire si rautate fata de aproapele tau. Daniele futem-as in gura ta, de ce nu spui nimic la astia? Cati bani neimpozitati iti dau? Javre...
Irina

#14 Fraţilor

2015-11-06 11:09

De ce să nu facem şi noi împotriva manelelor? Pentru că noi nu suntem tembeli ca ei, de'aia. Pentru că noi nu ar trebui să dăm dovadă de aşa o naivitate, nici în glumă; s'a umplut 'petitieonline' de atâtea caterinci de 2 lei cu ,,interziceţi manelele''. :)) Apăi cum să se interzică un gen muzical? Înţeleg că nici voi nu vă luaţi în serios. Site'ul asta e de fapt un loc în care sa'ţi verşi oful şi să faci mişto.

Anyway. Vă rog, nu mai fiţi idioţi cu petiţiile astea stupide. Nu dovediţi nimic în afară de faptul că sunteţi ,,ca ei''.

Sau măcar intitulaţi-le altfel. 'Vrem reducerea drastică a promovării inculturii, materialismului, analfabetismului şi a obscenităţii''... e adevărat că sunt prea multe cuvinte, care pot fi, pretty much, reduse la ,,manele'' :))

Aşadar DRAGI ROCKERI!!! Nu îi mai înjuraţi pe cocalari. Chiar vreţi să le daţi satisfacţia că au dreptate să va/ne considere agresivi??? DACĂ tot vă obosiţi să tastaţi un comentariu, măcar folosiţi informaţii prezentate simplu, cu argumente, la obiect. Sunt alte probleme în ţara asta, satu' arde şi baba se piaptănă, noi ne'am apucat de un război online cocalari vs. rockeri. Sau creştinopaţi vs rockeri (fac diferenţă între ,,creştinopaţi'' - acei creştini care sunt habotnici şi inculţi, şi pur şi simplu ,,creştini'', care sunt - destui la număr! - rezonabili, cu capul pe umeri, care ştiu că rockul nu e satanist. Sunt şi preoţi care au spus asta. Şi preotul acela care a zis că lui, mesajul piesei ''The day we die'' i se pare perfect ortodox :)) )

 

Când te deranjeaza ceva şi vrei să spui ceva, trebuie să-ţi răspunzi întâi la întrebarea DE CE? De ce zic chestia x? Doar ca să-mi vărs oful şi să-mi iau jucăriile să plec? SAU vreau să COMUNIC ceva, să transmit un mesaj, făcând tot posibilul să ajungă la destinaţie?

Judecaţi. Nu mai reacţionaţi emoţional, instinctual, sărind cu înjurătura. Pe cine convingeţi? Arătaţi-le că nu au dreptate în privinţa noastră. Suntem responsabili acum, ne reprezentăm comunitatea.

Poate că sunt şi eu naivă acum, mă comport ca şi cum are cine să mă înţeleagă. Slava Domnului (sau nu...), am văzut destui rocăraşi semi-analfabeţi şi agramaţi p'aici.

Irina

#15 Re:

2015-11-06 11:13

#7: -  

 ...Acel moment când vrei să nu fii ,,subcult''. Dragă domnule, ,,subcultura'' şi ,,incultura'' sunt două lucruri diferite. Cred că matale te refereai la ,,incultură''...

Subcultura e o ramură a culturii... aşa cum ,,subgenul'' se referă la o ramură a unui gen. Nu e un gen ,,mai inferior'' :))

De ex: subcultura rock, subcultura punk etc.

Deci nu fiţi şi voi ,,subculţi'' şi daţi repede un search pe goagăle când vreţi să turnaţi un cuvânt d'ăsta ,,mai special''.

Monica Preda

#16 Sa va dau muie satanistilor

2015-11-06 11:23

Sa ma pis pe tot neamu vostru de satanisti drogati .. va taiati venele in timp ce comentati ca spartii aici .. o s-o luati toti in gura ratatilor .. nu aveti voi sansa sa scapati de manele ratatilor .. sunteti niste adunaturi toti .. mancami-ati pizda de satanisti .. sa muriti toti ca drogatii din colectiv milogilor !


Musafir

#17

2015-11-06 11:24

Jos cu manelele si cu toti cocalarii si pitipoancele din tara asta!
Monica Preda

#18 Re:

2015-11-06 11:26

#17: -  

 Jos cu ma-ta aia sparta-n pizda de satanista .. fmm de adunaturi !


Musafir

#19

2015-11-06 11:46

Moarte ciorilor !!!!
Sa ma pis pe tiganu de time

#20 Re: Sa va dau muie satanistilor

2015-11-06 12:10

#16: Monica Preda - Sa va dau muie satanistilor 

Bai cretinu pulii cei care asculta rock nu inseamna ca sunt satanisti rockul este cel mai ascultat gen de muzica din lume. Asta inseamna ca mai mult de un sfert din populatie e satanista? Manelitu pulii sa mergi dracu cu toata familia ta in Ferentari ca acolo va este locu tigani borati!!! 


Musafir

#21

2015-11-06 12:19

Manelele nu pot fi considerate muzica , spre deosebire de rock, pe scurt, raspundem cu aceeasi moneda
Muie tie..

#22 Re: Sa va dau muie satanistilor

2015-11-06 12:36

#16: Monica Preda - Sa va dau muie satanistilor 

Te cerzi mare sfanta si in juri ca la usa cortului sa iti dau la muie  instabil mintal..  om redus.

Zzz

#23

2015-11-06 13:04

Mergeti ba in pula mea cu petitia voastra :)))))))) 


Musafir

#24

2015-11-06 13:31

pentru a opri promovarea INculturii, si a "muzici" de prost gust .

Musafir

#25 Re: Re:

2015-11-06 13:37

#15: Irina - Re:  

 Citi si eu pe wikipedia , si mi-a aratat ca gen de "subcultura "