Vrem interzicerea rock-ului in Romania

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vrem interzicerea rock-ului in Romania

Musafir

2015-11-05 15:36

te rog, oricine ai fi, sa faci o scurta documentare legata de muzica rock. daca esti atat de fraier incat sa faci o petitie impotriva acestui gen muzical ce exprima mai mult decat "manelele" (coruptie muzicala ce cred ca o asculti) esti mai fraier decat cel ce a spus ca banana e portocalie.
Ur mom.

#2 "Vrem interzicerea rock-ului in Romania"

2015-11-05 15:37

E ca si cum zici ca vrei sa interzici Mc Donalds, Dacia sau apa Borsec... Ma bucur pentru cei care nu sunt din Bucuresti pentru nivelul de retardism care se afla in afara Bucurestiului

Musafir

2015-11-05 15:46

Pentru ca Rock-ul este cel mai bun gen (Nu SATANIC !)

Musafir

2015-11-05 15:50

Aveti tumori pe creier, boi psihopati ce sunteti :)

Musafir

2015-11-05 15:56

Handicapati fara minte !

Musafir

2015-11-05 16:00

Du-te nene la spitalul de nebuni si te cauta...ca sanatos la cap sigur nu esti..

7

#7 omg

2015-11-05 16:03

Tu cel ce ai înaintat această petiţie, nu îţi este teamă că o să fie cum spui tu iar copilul tau va fi rockar? Nu ai minte,dute si fa un control

Sus cu rocku jos cu manelistii

2015-11-05 16:03

Sa va ia dracu pe toți cei care cred asta despre rock și metal . Un jeg de om cel care a creat aceasta petiție.  Calca v ar trenu de gunoaie

Hail Metal

#9 Hail Metal music...down whit shity salam

2015-11-05 16:06

Bag pula in toti cei care au ceva cu muzica rock :)..#BurnInHell

.

2015-11-05 16:11

Hai,ce prostii..Bine ca manelele nu il interziceti,bravo! Daca asculti rock nu inseamna ca esti satanist,ca te indepartezi de Dumnezeu etc.Mi mila de ala care o inventat petitia asta de cacat. 

Musafir

2015-11-05 16:16

De muist ce este organizatorul petitiei

Musafir

2015-11-05 16:19

Ce specie neevoluată ești ? Avem dreptul să ne exprimăm liberi și să ascultăm ce muzică ne place. Noi, cei care ascultăm rock, avem mai multă minte ca voi, cei care ascultaţi manele și nu credem aberaţiile unora, nu facem petiţii pentru a omorî specia voastră pe cale de dispariţie ( cu toate ca ar scăpa lumea de niște chestii care fac umbră pământului). 

L

2015-11-05 16:22

Si eu as vrea interzicerea cultelor religioase, pentru ca produc oameni indoctrinati, inculti, din cauza carora nu poate avansa o societate din punct de vedere cultural, stiintific si nu numai (vezi Evul Mediu). Insa e alegera fiecaruia in ce sa creada si respectiv ce sa asculte. Mai bine du-te sa te spovedesti pentru ca doresti pedeapsa cu moartea a unor persoane care nu iti sunt tie pe plac CRE(S)TINULE

Musafir

2015-11-05 16:24

Ampujka-te serios

cacat !

2015-11-05 16:24

Bai retardatilor,plictisitilor si limitatilor ! Cum puteti sa debitati aceste fabulatii ?!? Cum poti sa spui ca un gen muzical iti poate aduce moartea,tu fiind un om intreg dpdv mintal ? Mergeti dracului si controlati-va ca nu se mai poate cu voi ! Petitii pt lucruri bune nu puteti face. E cea mai mare porcarie care am vazut-o. 

Musafir

2015-11-05 16:25

Nu-i bai, stati linistiti, se va legaliza pedeapsa cu moarte pentru oameni ca voi, cei care ati propus aceasta petitie. Prostia se va plati si chiar imi doresc sa va vad cum muriti pentru idealurile voastre.

Musafir

2015-11-05 16:29

RATATULE , INGHITE TI CUVINTELE , manelist imputit , avem dreptul sa ne exprimam liber , si ascultam ce dorim , ma pis pe petitia ta de manelist 

Musafir

2015-11-05 16:29

Care e relevanta petitiei? 

Un român

2015-11-05 16:31

Prietene, care ai creat această petiție, dacă tot te crezi tu român, de ce nu ştii sa scrii româneşte? Din cauza imbecililor ca tine am ajuns unde suntem acum. Pe internet ai curaj să iți dai cu părerea, dar să vii să îți ceri drepturile nu eşti în stare, sau cumva eşti vreun fiu de mare şmecher? Te rog frumos să iți ții părerile pentru tine!

Deny Georgiana

2015-11-05 16:31

Chiar daca ascult rock, asta nu inseamna ca sunt satanista! Cred si eu in Dumnezeu, rock-ul e doar un gen muzical cum e rap-ul si mai multe

Just me

#21 SUNT O SATANISTA!!!

2015-11-05 16:34

SUNT O SATANISTA!!!

Da! Imi asum! Sunt satanista pt ca:

- imi ascult muzica FARA SA imi DERANJEZ vecinii sau participantii la trafic;
- fara lipsa de modestie am o cultura generala peste medie si URASC SA AUD DEZACORDURI, fie ele si in muzica;
- IUBESC NEGRUL in toate formele lui, asa cum tu iubesti roz-ul sau auriul.
- pot sa socializez cu oamenii FARA SA II JUDEC pe baza genului muzical preferat, a mancarii sau a numarului de rugaciuni spuse inainte de culcare;
- ii ajut pe cei de langa mine atunci cand pot. Da...noi satanistii facem VOLUNTARIAT LA GREU. Revolutia din strada tot de satanisti e produsa, si vor sa schimbe sistemul ala defect, SI PT TINE.
- ALEG SA MUNCESC LEGAL si sa platesc impozite. Pensia si somajul tau, vin de la cei ca mine. Multam' pt apreciere!
- dupa orele de MUNCA INTR-UN SISTEM DEFECT, in care nu ai siguranta zilei de maine alegi o METODA DE RELAXARE, fie ea si scobind dovleci. E relaxare, nu satanism sau simbolistica. Sa nu devagam de la subiect, ca despre simbolistica religioasa sunt multe de zis....
- FRUMOSUL MEU NU COINCIDE CU FRUMOSUL TAU. Pai....nu e general acceptat ca suntem unici si difertiti? De aia nu avem toti haine maro (sa nu zic roz sau negre), masini galbene peste tot, de aia nu suntem toti roscati, si DE AIA VREM DEMOCRATIE, nu? Si acum sa citam din Morticia Addams (ca e satanista de-a mea, chiar daca si tu asa roz, o urmareai in copilarie fara sa o judeci). "Normal is an illusion. What's normal for the spider is chaos for the fly." (Avem Google translate, pt cei care nu inteleg....)
- ALEG SA CITESC (da! noi satanistii citim mult) si sa pun intrebari. Iarta-ma ca nu ma pot supune principiului "crede si nu cerceta". Nu accept sa fiu o oaie oarba intr-o turma, condusa de un magar!
- ALEG SA FIU VEGETARIANA, pt a nu sustine crima (etica e departe de tine cu siguranta. Pana si postul ala amarat care ti-l impune RELIGIA TA ti se pare inuman si greu de tinut);
- imi VARS FRUSTRARILE IN MUZICA, nu in batai de strada sau urlete;
- EU SUNT CEA CARE ALEGE unde se duc banii mei, munciti de mine. Da! Ii donez cazurilor sociale concrete, nu cupolelor aurite, scarilor de marmura sau "mertzanelor". Inainte sa ma judeci....cand ai cumparat ultima oara un corn unui copil amarat, sau un plic de mancare pt un caine de pe strada? CAND???
- ma plang de sistem, DAR ma zbat sa il schimb! ALEG SA FAC, nu sa vb! TU CE FACI CONCRET???

Sa concluzionam.... SUNT SATANISTA SI SUNT MANDRA DE MINE!!! Iar tu esti un cocalar/pitipoanca indoctrinata, lipsit/a de orice fel de cultura care nu intelege conceptul de "satanism", dar nici nu se chinuie macar sa dea un search (in romana inseamna a cauta) pe amaratul ala de Google, sensul cuvantului. Ramaii tu, cu Dumnezeul tau, cu micii, berea si manelele din capatul cartierului, si plateste-i Batman-ului tau cupola de aur ca-ti iarta el si dezacordurile si lipsa de materie cenusie. Stai linistit...somajul ti-l platim noi, satanistii care muncim! Judeca-ne tu pe toti in timp ce spargi seminte in fata blocului, ca noi iesim in strada sa-ti schimbam tie sistemul.

Musafir

2015-11-05 16:34

Bai sa-mi fut una frate ce cacat?Esti operata pe creier sau esti nefututa de ani buni?Hai in pula mea sa interzicem tot ce nu ne convine,ca e nociv si mai stiu eu cum.Daca lu'fiicata sau fiutu i-ar place genu asta de muzica sau ma rog,poate chiar le place si vezi ca asculta ce dracu' faci?Ii duci la biserica pentru exorcizare?Ai incercat macar odata sa iti folosesti jumatatea de neuron intreg pe care il detii si sa faci abstractie de linia melodica,pentru simplu fapt ca nu-ti place,sa faci putin abstractie si sa intelegi macar niste versuri sa vezi despre ce dracu' e vorba?Banuiesc ca nu din moment ce faci petitii de tot cacatul

Anonim User

2015-11-05 16:35

Ma bine sa interzicem manelele.Cel care a facut petitia ar trebui sa se documenteze putin.

rock will never die

2015-11-05 16:35

ba, cat de prosti sunteti :)) v-ati gandit voi asa sa latrati :)) puteti sa scoateti aceasta petitie si s-o folositi pe post de hartie igienica, cam la atat e buna. 

Musafir

2015-11-05 16:37

Nu ascult rock, dar cine a facut aceasta petitie este clar o persoana cu probleme psihice, nu esti normal. Fiercare om asculta ce gen de muzica vrea...doamne fereste!!!!!!!!!

Facebook