Program AFI PALACE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Program AFI PALACE


Musafir

#51

2015-11-09 21:03

Nu este drept, nu cred ca ar fi cineva care sa vina la munca de placere in zilele de sarbatoare, si sa lucreze pana la 11,30.

Musafir

#52

2015-11-09 22:13

Semnez aceasta petitie pentru ca lucrez de 4ani in acest mall si nu m-am putut bucura niciodata de sarbatori si de familia mea.Rusine celor ce conduc acest mall.
Laura

#53 Re:

2015-11-09 22:21

#52: -  

 Lucrez de 1 an si 2 luni aici si nu am mai stiut ce-i ala Craciun,Paste. M-am bucurat anul trecut ca macar de anul nou am avut liber... Rusine sa le fie! Cred ca ar merita sa le plece toti angajatii! E batjocura!


Musafir

#54

2015-11-09 23:31

Pentru ca sunt om.

Musafir

#55 Re:

2015-11-10 05:28

#34: -  

 Daca nu te intereseaza nu te impica in discutie,e simplu...sau esti una din persoanele ratacite prin mall de sarbatori??


Musafir

#56 Rusine

2015-11-10 06:09

Dupa ora 22:00 nu mai intra nimeni in magazin ... 

elasmir

#57

2015-11-10 06:54

Esti clar un angajat frustrat de programul lui care nu poate mai mult. Unii din noi sustin mall urile. De ce sa le inchizi, cand unii oameni au timp numai duminica sa ajunga CU FAMILIA! In mall?? Vreti si voi repede europenizare. Cand au venit sirienii ati vrut sa i primiti si acum ne exploateaza in mall uri. Vai de voi!

July

#58 Re:

2015-11-10 08:10

#6: -  

 Votez pentru zile libere de sărbători si ziua nationala a României!!!!

#86

#59

2015-11-10 08:26

Am semnat aceasta petiție pentru toti cei care lucreaza in Malluri si Supermarketuri. Am fost si eu casiera si am fost uimita de reacția unui client, trebuia sa închid casa si sa plec acasă, însă dansul foarte revoltat ca închid, de parca noi nu avem familii, nu avem viata, trebuie doar sa servim. Noi toti care suntem angajați suntem si clienți totodata, este asa de greu sa fii amabil cu cel din fata ta? De ce este atâta răutate? Ce ne costa daca zâmbim si suntem mai buni? 

Vizavi de programul acesta lung, sunt de vina directorii care vor sa se îmbogățească pe ultima suta de metrii. Noi ca nu facem ceva sa schimbam asta. Nu este normal sa te duci la cumpăraturi pe ultima suta de metrii ca poate găsesc reduceri mai mari, intr-adevăr avem si un program de lucru foarte lung, toti din casa lucreaza, dar totuși, nu ne putem face cumpărăturile din timp? Chiar ne place sa pierdem timp la cozile infernale de la casele de marcat? 

Stiti ce își cumpara unii romani pe 24 Decembrie si 31 Ianuarie? Va zic eu: hârtie igienica, Dero si alte chestii total inutile, nu cred ca face nimeni curat in noaptea de Crăciun sau de Revelion. Si tot ei sunt nemultumiți, jignesc si au impresia ca li se cuvine totul, iti arunca banii de sus si merg pe ideea ca daca sint clienții noștri sunt si stapâni noștri.

Mi-ar plăcea ca oamenii sa învețe sa fie mai buni, mai înțelegători si mai prietenoși!


Musafir

#60

2015-11-10 09:10

De ce nu faceti un studiu din acesta cu semnarea petitiei pt toate magazinele zilnic non stopuri toate,baruri cluburi restaurante tot sa fie inchis tot.sa stam acasa de sarbatori sa petrecem acasa cu multa bucurie ca pe vremuri,ca nu cred ca moare cineva daca nu fac cumparaturi 2 zile....de ce doar afi sa fie inchis sunt multi multi oameni care muncesc in zilele acelea a caror copii stau singuri si in zilele sfinte si ñici macar nu se platesc cum ar trebui zilele acelea.macar sa merite daca tot ne lasam copii singuri acasa
petitie pt toata lume

#61

2015-11-10 09:12

De ce nu faceti un studiu din acesta cu semnarea petitiei pt toate magazinele zilnic non stopuri toate,baruri cluburi restaurante tot sa fie inchis tot.sa stam acasa de sarbatori sa petrecem acasa cu multa bucurie ca pe vremuri,ca nu cred ca moare cineva daca nu fac cumparaturi 2 zile....de ce doar afi sa fie inchis sunt multi multi oameni care muncesc in zilele acelea a caror copii stau singuri si in zilele sfinte si ñici macar nu se platesc cum ar trebui zilele acelea.macar sa merite daca tot ne lasam copii singuri acasa


Musafir

#62

2015-11-10 09:14

Am semnat pt.că la revolutie unii oameni au murit pt.libertate, pt.că Simbata si Dumineca sa fim liberi

Musafir

#63 Re:

2015-11-10 09:20

#57: elasmir -  

 daca tot ai doar duminica liber de ce nu iti petreci timpul cu familia intr-un parc alergand jucanduva si trebuie sa mergeti in moll ce sa faceti sa va dati mari ca aveti bani de moll mi se pare o mare prostie,dar e treaba ta sunt bani munciti de tine poate cu greu dar asta nu iti da dreptul sa le rapesti timpul macar de sarbatori a unor oameni care muncesc in acest moll in loc sa petreaca si ei cu famila asa cum iti doresti tu cu familia ta.de ce sa nu ajutam macar atunci de sarbatori sa de dam acesta bucurie unor famili care muncesc din greu pt a avea tu unde ca cheltui banuti,nu crezi ca muncesc de ajun de luni pana duminica si sa aiba si ei macar de sarbatori ca nu cred ca vor plange copii tai daca nu ii duci de craciun paste revelion on moll..dar a acestor oameni care muncesc de sarbatori copii acasa si stau singuri te asigur ca sigur plang de tristete....


Musafir

#64

2015-11-10 09:37

este aberant sa lucrezi de sarbatori si duminicile...trebuie sa mai stai si cu familia,cu prietenii.Suntem oameni,nu roboti,avem nevoie de timp de odihna si recreere

Musafir

#65

2015-11-10 09:47

Faceti ceva si schimbati programul..este bataie de joc..patronii acestui mall sunt evrei..in fiecare an de sarbatorile lor legale isi iau concediu..si nu 1-2 zile ci 2 saptamani..avem si noi drepturi!!!

Musafir

#66

2015-11-10 09:47

Angajatii reapectivului mall au si ei familie ,copii ,prieteni sau parintii pentru ei nu este Sarboare ? Dar cum in ziua de azi pentru unii banul este cel mai important ,nu conteaza cum si cand se lucreaza sau cate ore ,banul sa iasa. Marea majoritate sunt tineri care lucreaza in mall,stau cu chirii sau sunt sudentii sau au familie si au rate de platit ca asa am ajuns in tara asta de cacat sluga la straini pe care nu ii intreseaza decat profitul .

Musafir

#67

2015-11-10 11:35

Pt. că mai avem puțin si o sa ajungem ca negrii pe plantație,sclavi în țara noastra, cu biciul deasupra capului

Musafir

#68

2015-11-10 12:02

Am semnat aceasta petitie deoarece sarbatorile se petrec in familie, acasa. De aceea sunt Sarbatori legale. Inteleg "foamea" de bani din zilele noastre dar sa nu uitam ca suntem OAMENI...

Musafir

#69

2015-11-10 14:18

Viata e prea scurta incat sa fim sclavi pana si in zilele de sarbatoare. Ii sustin din inima si sper sa obtina ceea ce isi doresc.
Larisa

#70 Re:

2015-11-10 14:29

#34: -  

 Eu cred ca esti acea persoana care nu poate trai fara mall, acea persoana care in ziua de Craciun e prima in mall si nu in ultimul rand acea persoana care e in stare sa intre intr-un magazin cu 2 minute inainte de inchidere si sa stea vreo 30 de minute doar sa se uite.

c

#71 Re:

2015-11-10 14:33

#57: elasmir -  

 Macar tu ai liber duminica, angajatii mall-ului nu au nici atunci. Muncesc de le ies ochii pentru unii ca tine.


Musafir

#72

2015-11-10 14:47

Pentru ca am lucrat in Afi Cotroceni si este foarte nasol sa lucrezi de sarbatori.

Musafir

#73 Re:

2015-11-10 14:51

#9: -  

 Va multumim tuturor pentru sustinere !

angajat

#74 Re:

2015-11-10 17:55

#15: - Si altii lucreaza in weekend! Si pe 1 ianuarie, si de revelion , chiar.Sa fim seriosi, programul nu este inuman !  Important este ca ai un job, care nu este asa rau platit, pentru munca prestata , si , in comparatie cu ce faceti. Se poate si mai rau.


Musafir

#75

2015-11-10 18:16

Pentru ca vrem un program mai normal. Suntem oameni si noi!