Viitorul are autor #Colectiv. Revendicările stângii

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Viitorul are autor #Colectiv. Revendicările stângii


Musafir

#51

2015-11-07 13:13

As adauga si nationalizarea tuturor resurselor nationale si interzicerea vanzarii terenurilor catre straini.

Musafir

#52

2015-11-08 02:10

Sa fie dreptate

Musafir

#53

2015-11-08 17:31

Trebuie militat pentru o republica prezidentiala (ca un SUA) sau semiprezidentiala (ca in Franta). Penntru ca lumea voteaza un presedinte, isi pune sperantele in el iar acesta e ingradit de constitutie. Daca ar avea puteri sporite si un mandat de 4 ani (nu 5) si in timpul acesta nu face ce a promis, la sfarsitul mandatului, out.


Musafir

#54

2015-11-09 06:59

E adevãrat cã sperie cuvântul "stânga", asociat atât de mult cu PSD-ul.

Musafir

#55

2015-11-09 09:37

Chiar ,nu se mai poate.Pana si tendintele de sechestrare a actiunilor din strada ,ne arata clar nebunia de nedescris a unei clase politice indiferent de culoare ,falsul la extrem ,grotescul prezent din structurile statului .Chiar trebuie oprita aceasta nebunie ,acesta degradare umana a unei natiuni furate si saracite .Cred ca in natiunea aceasta se pot gasi oameni verticali si iubitori de tara si popor,dornici si capabili de a face ceva..Generatia mea a visat si a crezut ca schimbarea este posibila si in final a fost ingenuncheiata inclusiv cu copii si nepotii ei. Ce fac tinerii acestia acum in strada este ca o lectie de demnitate ptr.neam ,este ca un strigat din moarte spre trezire ,este ca si cum ar dori sa spele in ultimul ceas toata mocirla care ne acopera si in final cu tineretea lor sa ne spuna ca poate mai avem o sansa .Ar trebui ca acesta strada sa se organizeze ,sa puna pe tapet lucruri concrete si sa ceara garantii .Este posibil ca oameni valorosi ai acestei tari care au stat departe de politica ,ptr.a nu cadea in derizoriu ,in cloaca ,sa-si iasa din neimplicare si sa-si puna valoarea in spijinul acestui neam .Se pot spune multe ...Important este ce se poate face concret .M.Vararu

Musafir

#56

2015-11-09 21:35

mai mare rusine. pana astazi, luni 9 noiembrie inca nu s'au adunat 1000 de semnaturi! de unde e aceasta indiferenta, aceasta nesimtire, aceasta lipsa de compasiune, aceasta indobitocire individualista??! oare aceasta turma de ovine e atat de expusa influentei nocive a neolibconsevatorismului basist (basinist)? sau bazaconiile unei chivute cam tralala- monicuta macovei- influentata de ayn rand? sunt tare necajit, pt. ca credeam in sentimentul de solidaritate a populatiei.
Laura

#57 SCHIMBARE TOTALA

2015-11-10 15:50

Fara chemtrails,darele mortii( avioane care lasa aceste dare,in fiecare zi) ,in urma unor  teste am constatat ca doze peste limite normale cu metale grele,aluminiu si altele,am dureri de cap, ameteli, dureri reumatice ,etc.

Iesirea din uniunea europeana.

 

Schimarea totala a clasei politice actuale.


Musafir

#58

2015-11-11 09:02

consider ca aceste solicitari sunt lucruri normale care ar fi trebuit sa fie puse deja in practica.

Musafir

#59

2015-11-12 14:08

Deoarece ca sunt de acord cu MAJORITATEA cerintele formulate de utorii ei, consider ca este strict necesara, in conditiile actuale din tara.
Am in schimb obiectii serioase la caracterizarea petitie ca fiind "de stanga!"

Musafir

#60

2015-11-16 17:47

pentru ca sunt deacord cu toate revendicarile,vreau o viata demna si umana pentru toti romanii,