Interzicerea fumatului în localuri

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Interzicerea fumatului în localuri


Musafir

#926 Re:

2015-11-29 09:33

#906: -  

 Total deacord !!!


Musafir

#927

2015-11-30 21:08

Buna seara! Chiar nu observati ca semnand aceasta petitie faceti cu deplin discernamant o discriminare. Eu sunt fumatoare si daca vreau sa intru intr-un loc public prima oara ma interesez daca am voie sa fumez. Daca in respectiva incinta fumatul este interzis merg mai departe pana gasesc un local unde imi este permis sa fumez. Asa trebuie sa procedati si voi nefumatorii. Daca ceva nu va convine, nu va place sau nu va face bine plecati din acea locatie si cautati o alta locatie care va este pe plac. Asa este normal in viata asta. 


Musafir

#928 Re:

2015-12-02 23:35

#18: -  

 


Musafir

#929

2015-12-04 12:40

Sa vda si EXCROCII din parlamentul Romaniei ca noua ne pasa



Musafir

#930

2015-12-05 11:44

pentru a putea bea cafeaua si in spatii inchise

Musafir

#931

2015-12-06 19:16

desi sunt fumator, si imi place sa fumez cand ies la o bauta in oras, ar fi mai placut pentru toata lumea sa nu se fumeze in localuri. nu imi place cand ajung acasa si miros a tigara din cap pana in picioare. stiu ca totul se rezolva cu un dus si cu hainele puse la spalat, dar chiar si asa...

Musafir

#932

2015-12-06 21:17

Nu fumati daca iubiti viata si vreti sa traiti mai mult!!
gowriel

#933 FUMATORII=DROGATI=CRIMINALI

2015-12-07 17:19

Da,ati citit bine: din punctul meu de vedere TOTI FUMATORII sunt niste drogati(ca s-au apucat de fumat,nu pot sa se lase/sunt dependenti de substanta) si criminali pentru ca ne obliga si pe noi,CEI NEFUMATORI sa le respiram otrava din aer/fumul expirat de ei! DACA ei,fumatorii au de gand sa crape mai repede fumand,nu ma deranjeaza deloc,e alegerea lor! DAR sa nu ma oblige si pe mine sa respir mizeria lor ca nu se poate asa! Am ramas ca de obicei ULTIMA TARA DIN EUROPA care nu vrea sa interzica fumatul in locuri publice! E jenant.,rusinos,PENIBIL sa continuam la fel pe aceeasi linie de totala imbecilitate si nemernicie tipic caracteristica poporului RROMan,dar mai ales dupa 1989 manifestata mai bine! O tara de nimic, o adunatura de courve,hoti,tigani b@rati,MARI NEMERNICI LA PUTERE si foarte multi dobitoci usor de manipulat, muncit si exploatat! SA VA FIE RUSINE ANIMALELOR DE LA PUTERE/CONDUCEREA TARII! ca oameni sigur nu sunteti!


Musafir

#934

2015-12-07 21:47

nu mai vreau sa se fumeze in baruri / localuri. mersi

Musafir

#935

2015-12-07 23:15

Vreau ca nefumătorii sa fie respectați și nu sa fumeze involuntar , pasiv, în orice loc public! !!

Musafir

#936

2015-12-07 23:23

Este un lucru de bun simț care trebuie înțeles și aplicat. Nu se poate sa mai toleram ca nefumătorii și în special copii, sa fumeze pasiv, datorită nesimțirii unora și ignorantei politicienilor, care ar trebui sa ia masurile legale. De ce sunt obligați oamenii sa suporte ceva ce nu e firesc , e toxic și nociv!?
marius.andrei

#937 Unul dintre ei

2015-12-08 15:53

E NEVOIE din nou de INTERVENTIA tuturor! Abuzul Presedintelui Comisiei pentru Sanatate si Familie trebuie SANCTIONAT de noi toti! Nu este primul gest de acest gen al acestui domn deputat, care este si medic de sanatate publica! Adresa dumnealui de email, tel. 0740031202. E cazul sa va auda, nu se mai poate asa! Pana la urma, vom respira din toate aceste incercari de "sufocare" venite din partea unor alesi ai neamului!


Musafir

#938

2015-12-09 07:46

Am semnat această petitie, pentru ca nu este sănătos sa mănânci învăluit in nori de fum! Pe lângă adulți, de multe ori sunt si copii care sunt "afumati" fara nicio jenă! Când te întorci de la restaurant, trebuie obligatoriu sa intri sub dus si sa duci haina la curatatorie - toata îmbrăcămintea miroase a fum de țigară!
Patronii restaurantelor trebuie sa aplice "legea bunului simt" - chiar si in zona ptr fumători, ar trebui sa funcționeze un sistem de recirculare aer!!!

Musafir

#939

2015-12-09 17:21

Ptr,.o stare de normalitate !

Musafir

#940

2015-12-13 15:21

E foarte bine ce faceți, speram sa se pună în practică..

Musafir

#941

2015-12-16 07:12

Sper ca nu am semnat prea tarziu...

Musafir

#942

2015-12-17 08:22

Problema reala este ca restaurantele, barurile si toate spatiile destinate fumatorilor, dar si nefumatorilor in acelasi timp nu sunt dotate cu echipamente de aerisire eficiente,astfel incat fumul de tigara sa fie eliminat sau, in cazul in care le detin, nu le folosesc pentru a nu consuma curentul si a plati. Eu, ca nefumatoare am gasit in Brasov doar doua localuri in care pot sa merg sa beau sau sa mananc ceva fara sa ma deranjeze fumul de tigara, acolo vin si nenumarati fumatori, care put si simplu fumeaza afara, in fata localului si nu ii deranjeaza cu nimic acest lucru. Da, fumatorii au dreptul sa fumeze, insa fara a-i deranja sau obliga pe nefumatori sa fumeze pasiv, fara ca ei sa isi doreasca acest lucru.

Musafir

#943

2015-12-21 22:54

Se incearca in permanenta impartirea societatii intre fumatori si nefumatori cand de fapt obiceiul de a fuma in spatii inchise este un obicei primitiv, nesanatos, puturos, etc. E foarte simplu sa iesi afara sa fumezi, si e si mai placut. Si nu puti, decat pana la cot. "Drepturile fumatorilor" asta ma amuza. Bai fumatorule, suntem oameni inainte de fumatori sau nefumatori, asa ca nu mai tot da foc in nasul meu la tot ce te plictiseste mana. Am nevoie de o lege care sa ma protejeze de obiceiul tau primitiv, de care in proportie de 80% esti si tu scarbit, dezamagit, resemnat bolnav, obosit, etc

Musafir

#944

2015-12-30 21:04

Pentru ca sunt satul sa fiu un fumător pasiv in orice local.
noname

#945 Niște idioți

2015-12-31 09:26

Voi sunteți de-a dreptul tâmpiți și enervanți cu prostia asta. Hai sa oprim fumatul în spatii publice ca sa evitam tragedia de la colectiv. Mai lăsați-mă în pace cu porcăria asta!! Tavanul clubului a ars în câteva secunde și ar fi ars la fel cu tot cu legea asta și cu detectoare și mama dracul.  În loc sa va tot obosiți sa opriți total fumatul ceea ce e foarte urat, mai bine v-ați focus pe corupție pentru ca acela a fost motivul nr 1 pentru care s-a întâmplat tragedia de la colectiv. 


Musafir

#946 Re: Re:

2016-01-04 18:25

#874: - Re:  

 Esti un alt mare cretin. 


Musafir

#947

2016-01-05 12:57

Sunt fost fumator si de cand am renuntat la fumat ( 1974 ) am devenit un inversunat sustinator al interzicerii fumatului, convins fiind pe pielea mea de urmarile nefaste ale acestui viciu.
Ionela

#948 Re:

2016-01-10 11:41

#927: -  

 Tu cred ca nu realizezi cat de mult poate sa dauneze sanatatii fumatul! Aceasta petitie ar avea printre altele si menirea de a scadea incidenta patologiilor datorate cauzei pulmonare. Daca nu esti de acord cu metodele benefice sanatatii care ar trebui de altfel sa fie aplicate intr-o societate civilizata, poti fuma singura in perimetrul casei tale, fara sa expui si pe ceilalti la fumatul pasiv. Eu zic sa nu te mai simti discriminata, tinand cont cat fum am inghitit eu de-a lungul anilor din cauza celor care fumeaza.

Anonima

#949 Re:

2016-01-21 07:14

#2: -  

 daca prostia ar durea... 

Anonima

#950 Re:

2016-01-21 07:17

#927: -  

Draga mea si eu sunt fumatoare dar mi se pare o idee destul buna sa interzica fumatul in localuri. Vara trecuta am fost plecata in spania si de fiecare data cand eram la local cand voiam sa fumez ieseam afara :) fumatul interzis in localuri ar duce multe beneficii