Demisia, Oprea! Încetați abuzul de coloane oficiale!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia, Oprea! Încetați abuzul de coloane oficiale!


Musafir

#226

2015-10-23 10:55

M-am saturat de toti politrucii si analfabetii care conduc tara asta.
s-au imbogatit pe spinarea noastra si acum au numai fite in cap.
Chiar nu avem nici o seansa trebuie sa ne manevreze altii ? Vezi si Johanis care este un mare ZERO

Musafir

#227

2015-10-23 10:55

Am semnat această petiţie deoarece acest domn ministru Oprea, cu partidul lui de buzunar, a minţit poporul cu sintagme de gen : interesul naţional, securitatea naţională şi stabilitate guvernamentală ! Vă mulţumesc pentru iniţiativă

Musafir

#228

2015-10-23 10:57

Pentru cei 7 milioane si ceva de votanti USL.

Musafir

#229

2015-10-23 10:57

Nu platim taxe si impozite pentru dezmatul financiar al demnitarilor!!Sa-si plateasca singuri mofturile!!Individul TREBUIE anchetat de Procuratura generala.care TREBUIE sa lase deoparte TOATE dosarele pina la trimiterea in judecata,sau nu,a numitului Oprea!!
Cetatean

#230 Daca are macar putina demnitate, sa isi dea demisia si sa-si ceara scuze

2015-10-23 11:03

Daca are macar putina demnitate, sa isi dea demisia si sa-si ceara scuze.

Din cauza lui si a lui Oprescu ca nu a fost in stare sa faca ordine in Bucuresti a murit acest politist nevinovat.


Musafir

#231

2015-10-23 11:06

M-am saturat de mizerie

Musafir

#232

2015-10-23 11:07

Fatala degradare

Pe-un analfabet cu carte,
Hâd aducător de moarte,
Ce se crede Bonaparte,
Deportați-l, chiar pe Marte!


Musafir

#233

2015-10-23 11:08

Oprea,noi stim ca tu nu ai onoare,dar daca ai onoare asa cum te-ai laudat tu in multe emisiuni televizate,dati Demisia si pleaca ca esti un tiran
UN STIHASTRU

#234 DEMISIA CU VITEZĂ MAXIMĂ!

2015-10-23 11:09

Fatala degradare

 

 

Pe-un analfabet cu carte,

Hâd aducător de moarte,

Ce se crede Bonaparte,

Deportați-l, chiar pe Marte!


Musafir

#235

2015-10-23 11:10

Oficialii statului fac abuz de coloane oficiale!

Musafir

#236

2015-10-23 11:12

Romania e condusa de un grup de golani mafioti care isi cred totul permis. Este inadmisibil!

Musafir

#237

2015-10-23 11:13

Acest animal de trista amintire, Oprea, nu are ce cauta in nicio functie publica pentru ca:
- este inapoiat mintal, chestiune evidenta si pentru un copil de gradinita
- scolile domniei sale sunt FALSE
- este un infractor - de unde are bani si proprietati imobiliare acest domn ? Daca le-a obtinut legitim, avem dreptul sa stim exact ? DA ! Stim exact ? Nu !
- este inconjurat de militieni si securisti care il tin in acea postura si patroneaza un sistem de care Romania trebuia sa fi scapat in 1989
- este implicat in Mineriade - dovezi online
- si-a obtinut ilegal si imoral gradul de general, facand de rusine uniforma armatei romane si valorile in care toti militarii ar trebui sa creada - si evident ca nu mai crede nimeni din cauza unor astfel de mizerii umane

Musafir

#238

2015-10-23 11:13

In orice stat civilizat acesta fapta este considerata ABUZ DE FUNCTIE !!!!!!!

Musafir

#239

2015-10-23 11:13

Un tanar a murit din cauza unui om cum este Oprea. Nu stiu cum si de ce a ajuns o astfel de persoana intr-o pozitie atat de inalta...e strigator la cer. E un incapabil care nu stie sa spuna decat "interes national"


Musafir

#240

2015-10-23 11:14

Pentru a se trage la raspundere vinovatul.chiar daca acest oprea este ministru totusi nu este Dumnezeu!!!pentru ce i-a trwbuit coloana oficiala?ca nu ar avea dreptul!!!
yok

#241

2015-10-23 11:16

acum cercetează daca groapa era semnalizata corespunzător? Pai in rest ce fac ? Tara este ca un santier ce trebui semnalizat de la intrare.a murit un politist dar o sa le inchida gura , ca parca civili nu au murit si mor in continuare ca uni smecheri sa umple buzunarele asa ca voi politisti pupatii in ...si faceti abuzuri in continuare cum fac si astia care va conduc .


Musafir

#242

2015-10-23 11:17

Trebuie odată și odată să piară tot ceea ce este putregai la nivelul așa-zisei clase politice. Avem nevoie de oameni cinstiți, curați și responsabili la conducerea acestei țări. Rușine celor ce au abuzat și abuzează de naivitatea unei nații oneste, în substanța ei. Felicitări pentru inițiativă și perseverență, până la DEMISIE1
Florentin

#243 Nu este prima data !

2015-10-23 11:17

Am semnat petitia pentru ca am vazut cum se deplaseaza Ministrul Gabriel Oprea pe drumurile tarii si cum zeci de politisti au grija sa-i elibereze drumul.

In data de 06.08.2015, D-nul Gabriel Oprea s-a deplasat la un eveniment organizat la Marasesti, in judetul Vrancea (comemorarea a 98 de ani de la luptele de la Marasesti).
In ziua respectiva, in jurul orei 19:00, orasul Ramnicu Sarat era impanzit de politisti, atat de la MAI cat si de la Politia Locala. Toate intersectiile de-a lungul DN2 E85 erau pazite de unul sau mai multi politisti.
Pentru ca stiam faptul ca Iohannis nu are drum catre Moldova, curiozitatea m-a determinat ca in drum spre Focsani sa opresc la granita judetelor Buzau si Focsani si sa astept sa vad care este "vedeta" pentru care o multime de politisti pazeau intersectiile pentru ca nu cumva sa se intample ca "oficialul" sa prinda rosu la semafor.
In parcarea de la granita celor 2 judete am avut surpriza sa constat ca se aflau alte 2 echipaje de la Politia Vrancea, unul dintre acestea fiind pe post de antemergator pentru celebra masina a Consiliului Judetean, VN-65-FHW. Nu dupa mult timp de asteptare au trecut 3 masini, cu o asemenea viteza incat nu am putut sa vad decat faptul ca masina oficiala era un AUDI A8 (sau A6). Aveau cu mult peste 150-180 Km / ora.
Putin mai tarziu aveam sa aflu ca in masina oficiala se afla Gabriel Oprea. Ma simt umilit in tara in care platesc taxe si unde zeci de politisti au grija sa-i elibereze drumul Ministrului de Interne ! (sau oricarui alt demnitar care s-ar mai fi aflat in masina respectiva).


Musafir

#244

2015-10-23 11:18

Abuzurile pe care cei mai multi membri ai clasei politice le fac trebuie sa se diminueze , daca nu sa inceteze . Acesti semianalfabeti cu doctorate furate nu mai au limite . Viata noastra, a oamenilor obisnuiti , care avem rabdarea sa circulam corect in capitala noastra draga , nu valoreaza in ochii lor nici doi bani . Dumnezeu sa-l odihneasca pe bietul politist !

Musafir

#245

2015-10-23 11:22

este un abuz care trebuie pedepsit exemplar pentru ca exista o istorie lunga a acestui mod de a "calatori". Vinovatii ar trebui sa plateasca costurile "defilarii" salarii/ ora + spor de noapte etc, combustibil, uzura autovehiculelor, asigurari etc. Si bineinteles daune morale familiilor victimelor. hai sa facem un pic de matematica si sa-i punem sa plateasca.

Musafir

#246

2015-10-23 11:22

Pentru ca abuzurile trebuiesc pedepsite cu atât mai mult ar trebui sa li se repete zilnic ca aceste abuzuri sunt făcute pe bani cetatenilor care mai produc ceva in tara asta

Musafir

#247

2015-10-23 11:23

Abuzul de coloane oficiale a dus la proasta organizare privind infrastructura și la aroganta fostului președinte *România nu are nevoie de autostrăzi *.

Musafir

#248

2015-10-23 11:24

Mi e sila de toti
SILA
Bogdan

#249 Denisia

2015-10-23 11:27

Un nesimtit, in "interes national" se plimba cu coloana oficiala prin oras..la puscarie cu el.


Musafir

#250

2015-10-23 11:29

Comportamentul infect al parveniților vieții sociale propulsati în politica pe baza ignorantei oamenilor și în bătaia de joc la adresa poporului trebuie sa aibă și un sfârșit! Bineînțeles nu va fi niciodată benevol, sta doar în puterea oamenilor decenți sa decidă.