ÎMPOTRIVA STRĂMUTĂRII REFUGIAŢILOR ŞI MIGRANŢILOR ÎN ROMÂNIA


Musafir

#26

2015-09-23 14:49

NU ISLAMIZARI ROMANIEI!!!
eu

#27 free

2015-09-23 17:17

dupa ce ca suntem vai mama noastra mai ne vin pe cap si diavoli astia orientali ...lasati0ne tata in saracia noastra si duceti-va la orientul vostru si omorati-va ca ,cainii!!!!!!


Musafir

#28

2015-09-23 17:37

Vreau sa ramana o tara crestina in primul rand si in al doilea rand romania nu are bani pentru romani sa duca o viata mai buna si in loc sa atraga acasa romani de peste granite ei aduc musulmani ce draq nea adus noua uniunea europeana nimic bun neam vandut tara poate se va trezi si astia de la guvernare

Musafir

#29

2015-09-23 17:51

daca eram noi in locul lor si ne refugiam si ne fugarea alte tari cum ar fi fost.eu consider ca este ceva umanitar sa ii ajutam pe acesti oameni care fug din calea rezboiului,nu este vina lor ca rusii sunt acolo la ei cu trupele militare.ce face iohanis acum se cheama bataie de joc,ca el nu8 primeste cit spune ue.

Musafir

#30

2015-09-23 19:13

Am invatat la istorie ca democratia= demos + cratos... Acum nu se ia in considerare vointa poporului. Nu imi garanteaza nimeni siguranta mea si a familiei. Sunt complet diferiti fata de noi, nu doar religios, ci si comportamental. Sunt oameni impulsivi si violenti. De ce suntem obligati sa ii acceptam? Suntem cumva sub dictatura UE?

Musafir

#31

2015-09-23 20:57

Pentru ca asa simt ca este bine pentru noi

Musafir

#32

2015-09-23 22:17

Nu doresc teroristi islamisti in Romania! Ponta este incompatibil cu o functie publica, fiind acuzat de numeroase incalcari ale legii. Un astfel de individ nu poate sa ia decizii in numele meu. Incalca Constitutia prin relocarea de refugiati pe teritoriul tarii.

Musafir

#33

2015-09-24 08:04

Cred ca datoria noastra este de a asigura si pastra cultura si traditiile stramosesti .Nu sant un nazist sau un xenofob dar guvrnanti pe care noi iam ales trebuie in primul rand sa rezolve problemele a milioanelor de napastuiti de soarta romani de ai nostri .In al doilea rand ma intreb ce a facut europa pentru tara noastra sa ne dea cota de imigranti ,noi nu santem in spatiul shengen in primul rind .Si alta cauza este ca acestia nu respecta si nici nu le pasa de cultura si traditiile noastre.Eu stiu sant in tara europeana dar in primul ran pentru a ma integra a trebuit sa respect si sa na conformez obiceiurilor si traditiilor de aici.

Musafir

#34

2015-09-24 09:31

INFRACTORUL dr COPY/PASTE DEMISIA!!!

Musafir

#35

2015-09-24 14:34

Cristian înseamnă creștin!musulman sau muslim inseamna anticrestin si antidemocratie! Cu ce drept vor sa vina la noi?!

Musafir

#36

2015-09-24 17:57

Ar fi de asteptat si o dovada de bun simt ca dl. Ponta sa se retraga din activitatea politica. Pentru romanii din Diaspora este o rusine permanenta.
#37

#37

2015-09-25 07:32

  • Nu Oareoghjj

Musafir

#38

2015-09-25 08:14

Jos cu toții hoți!

Musafir

#39

2015-09-25 09:12

Sunt romanca si ortodox. Imi iubesc tara si asa cum este ea este tara mea. Vreau ca copii mei sa mearga pe strada si sa se roage fara frica de a fi batuti, decapitati sau obligati sa creada in ceva care instiga la violenta.


Musafir

#40

2015-09-25 10:03

Intre Isus si M...d e o diferenta ca de la alb la negru..
Nu-i respect, nu-i simpatizez si aduc doar maladie si teroare. Afara cu demonii!

Musafir

#41

2015-09-25 16:05

Avem noi refugiatii nostri (saraci),pe care Ponta nu-i vede.

Musafir

#42

2015-09-25 18:44

Ponta, de ce........?

Musafir

#43

2015-09-25 21:01

Intrebarea este de ce nu as semna?

Anonymous

#44

2015-09-26 01:13

Premierul Ponta consideră „pertinent şi oportun” apelul celor peste 50 de ONG-uri care cer sa fie

RELOCAŢI (adică, STRĂMUTAŢI) MAI MULŢI REFUGIAŢI în România, contrar articolului 3 alineatul (4)

din  Constituţia României!!!

https://www.facebook.com/victor.ponta/posts/1029731810400039

 


Anonymous

#45

2015-09-26 01:27

VICTOR PONTA - 24 septembrie 2015, la 17:03 

 "Am primit apelul reprezentanților societății civile! Îl consider pertinent și oportun. În cursul

săptămânii viitoare îi rog să accepte o reuniune la Guvern cu reprezentanții instituțiilor publice cu

atribuții în acest domeniu pentru a face eforturi comune de implementare a deciziilor europene!"

https://www.facebook.com/victor.ponta

Românii trebuie să înţeleagă că PONTA PROVINE DIN FAMILII DE MIGRANŢI, ceea ce explică acţiunile lui.

 Strămutarea pe teritoriul României a mii de persoane, care aparţin unor populaţii străine, NU poate fi asemănată cu plecarea unor români în alte ţări şi nici cu faptul că în România, de-a lungul timpului, au venit persoane din alte ţări şi s-au instalat aici.

Până în prezent, niciun migrant din convoaie nu şi-a manifestat dorinţa să vină în România!!!

 

ADUCEREA ÎN ROMÂNIA A MIGRANŢILOR, în lipsa voinţei lor,  înseamnă DEPORTAREA MIGRANŢILOR!!!

 

 De ce vor câteva ONG-uri româneşti, ca migranţii să fie ADUŞI CU FORŢA în România, contrar drepturilor omului, dar şi prin încălcarea  Constituţiei României şi a Legii azilului??? 

 

 Cine finanţează aceste ONG-uri, pentru a acţiona împotriva României şi a românilor??? 

 

PATRIOŢI ROMÂNI, SEMNAŢI ŞI DISTRIBUIŢI ACEASTĂ PETIŢIE!!! 

 


Musafir

#46

2015-09-27 14:11

Este INALTA TRADARE incalcarea Constitutiei Romaniei!!!
Vlad Tepes

#47 Re:

2015-09-28 11:52

#45: -  

 Majoritatea romanilor nu vor isalm , musulmani invadatori asa zisii "refugiati" daca iesim in strada ii facem una cu pamantul pe toti acesti "ONG-isti" care vorbesc in numele tuturor romanilor. Sa faca bine sa vada sondajele ,sa se potoleasca, sa plece naibii de aici ca nu avem nevoie de tradatori fomisti care o vand si pe ma-sa pentru banii din petrol ai musulmanilor arabilor ciuhapilor. Cand vom pune noi toti mana pe bata ,pe topor, pe coasa etc , cand o pune mana Gheorghe, Ion, Mihai etc de la tara pe furca ,cand o pune mana pe cutit "rromanasii" nostrii din Ferentari nu stiu daca va mai ramane ceva din "ONG-istii" astia si din adeptii "religiei pacii" primitivii ,spalatii pe creier ,inapoiatii lor ! O sa vada ei atunci toti tradatorii ,toti parazitii astia "politicieni" cine sunt romanii , a mai fost un dobitoc care  se crede dictator stapan care vorbea in numele tuturor romanilor a majoritatii  care nu tinea cont de ce spuneau vroiau romanii si a sfarsit cu un glont in cap .


Musafir

#48

2015-09-28 13:04

Vad in fiecare zi ce inseamna convietuirea cu musulmanii. Vieti paralele , lipsa totala de interes pentru cultura catalano-spaniola, pentru tara gazda . Atitudine agresivo -superioara fata de femei mai ales daca nu sunt musulmane. Se inmultesc la unritm incredibil, in nici zece ani parcurile din cartier sint dominate de copii lor care se joaca numai intre ei.

ce imagine a viitorului.....

Musafir

#49

2015-09-28 14:41

Pentru ca este necesar

Musafir

#50

2015-09-28 22:10

Nu Doresc Ca În Țara Mea Să Vină Musulmani ,
Doarece . Acei Oameni Nu Se pot Integra în Romănia , şi este Total ilegal Ceea ce Fac Toti Guvernanți Care Încalca Constituția Romăniei
Nu Doresc Imigranți , Nu ne Mai vindeți Țara Domnule Ponta Da-Ti Demisia



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...