Alexandru Florian, Poporul Român te declară indezirabil!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Alexandru Florian, Poporul Român te declară indezirabil!


Musafir

#601

2016-07-01 14:29

""“În urma atacului barbar, plin de ură şi dispreţ, a prigoanei publice împotriva tezaurului naţional, a spiritualităţii şi eroilor neamului românesc, cer imperios şi în regim de necesitate desfiinţarea institutului “Elie Wiesel,” retragerea cetăţeniei, expulzarea din ţară şi declararea ca persoană indezirabilă a lui Alexandru Florian, directorul institutului antiromânesc mai sus amintit."""
Iosef

#602

2016-07-01 14:30

"""În urma atacului barbar, plin de ură şi dispreţ, a prigoanei publice împotriva tezaurului naţional, a spiritualităţii şi eroilor neamului românesc, cer imperios şi în regim de necesitate desfiinţarea institutului “Elie Wiesel,” retragerea cetăţeniei, expulzarea din ţară şi declararea ca persoană indezirabilă a lui Alexandru Florian, directorul institutului antiromânesc mai sus amintit"""

Iosef

#603 Elie Wiesel

2016-07-01 14:32

“În urma atacului barbar, plin de ură şi dispreţ, a prigoanei publice împotriva tezaurului naţional, a spiritualităţii şi eroilor neamului românesc, cer imperios şi în regim de necesitate desfiinţarea institutului “Elie Wiesel,” retragerea cetăţeniei, expulzarea din ţară şi declararea ca persoană indezirabilă a lui Alexandru Florian, directorul institutului antiromânesc mai sus amintit.


Musafir

#604

2016-07-01 18:49

Este bine venita aceasta petitie pentru acest "institut"

Musafir

#605

2016-07-03 16:48

Pentru ca acest ins vrea sa traiesc in anii 50 si nu-mi place! Cum isi permite acest " institut" sa-mi faca program de viata? Cei care au facut posibila existenta acestui institut nu pot fi numiti cetateni romani!!!

Musafir

#606

2016-07-04 06:57

Esenţa respectivei probleme a fost atestată, de exemplu, de dr. Wilhelm Filderman într-un testament legalizat la New York în 1956, din care reţinem: „A fost mult acuzat regimul Mareşalului Ion Antonescu ca fiind înfeudat nazismului şi Mareşalul însuşi a fost executat de agenţii Moscovei ca fascist. Adevărul este că Mareşalul Antonescu este cel care a pus capăt mişcării fasciste în România, oprind activităţile teroriste ale Gărzii de Fier din 1941 şi suprimând toate activităţile politice ale acestei organizaţii. Eu însumi, răspunzând unei întrebări a lui Antonescu la procesul său - montat de comunişti -, am confirmat că teroarea fascistă de stradă a fost oprită în România la 21 ianuarie 1941, zi în care Mareşalul a luat măsuri draconice pentru a face să înceteze anarhia fascistă provocată de această organizaţie şi restabilirea ordinii în ţară. În timpul perioadei de dominaţie hitleristă în Europa, eu am fost în contact permanent cu Mareşalul Ion Antonescu care a făcut foarte mult bine pentru îndulcirea soartei evreilor expuşi persecuţiilor rasiale naziste... Eu am fost martorul unor scene emoţionante de solidaritate şi de ajutor între români şi evrei în momente de grele încercări din timpurile imperiului nazist din Europa. Mareşalul Antonescu a rezistat cu succes presiunilor naziste care cereau măsuri dure contra evreilor...El este cel care mi-a dat paşapoarte în alb pentru salvarea de teroarea nazistă a evreilor din Ungaria a căror viaţă era în pericol! Datorită politicii sale, averile evreilor au fost puse sub un regim de administraţie tranzitorie care, făcându-le să pară pierdute, le-a asigurat conservarea în scopul restituirii lor la momentul oportun. Am menţionat aceste lucruri pentru a sublinia faptul că poporul român, chiar când a avut într-o măsură limitată controlul ţării, a demonstrat sentimente umanitare şi de moderaţie politică"

Musafir

#607

2016-07-04 10:14

Valorile oricarii neam trebuiesc respectate.

Musafir

#608

2016-07-04 10:59

Rabdarea, calmul, linistea sufleteasca, intotdeauna i-au adus dusmani romanului de rand dar... pana si acestea au o limita. Raul trebuie sa dispara!

Musafir

#609

2016-07-04 16:58

...desfiintaee urgent !

Musafir

#610

2016-07-05 08:34

Nu agreez genul de oameni care aduc atingere sau batjocoresc istoria eroii României

Musafir

#611

2016-07-05 13:59

Persoane ca aceasta nu merită plătiţi din banii Ţării, acest institut ne dzavantajează , ne ia drepturile
Andreea

#612

2016-07-05 17:11

Ar trebui trimis în exil


Musafir

#613

2016-07-05 17:24

Această semnătură ESTE ÎMPOTRIVA lui și a tuturor neRomânilor ...fața lui ne arată ,,frumusețea "sufletului lui

Musafir

#614

2016-07-05 20:19

Deoarece România trebuie eliberată de toţi cei care duc o politică antiromânească şi care ne impun să ne renegăm istoria,tradiţia .

Musafir

#615

2016-07-05 23:04

Am semnat petiția din simplul motiv ca sunt româncă și ma simt umilita de acești impostori care urăsc tot ce înseamnă România.

Musafir

#616

2016-07-06 13:17

Holocaust a insemnat si uciderea tiganilor deopotriva . Evreii au monopolizat in intregime acest subiect ca si cum doar ei au fost victime in acest razboi . Am o compasiune si un respect imens pentru victimele holocaustului icare au fost in majoritate evre fie ei si kazari ,dar politica pe care o duce acest institut mi se pare ascunsa si indepartata de subiect si chiar de Elie Wiesel .

Musafir

#617

2016-07-06 14:07

Apar din ce in ce mai multe dovezi istorice, stiintifice in general, despre actiunile premeditat ostile umanitatii ale unor entitati legate de religia iudaica.
Trebuie luata o pozitie clara fata de acestea.

Musafir

#618

2016-07-06 15:30

PENTRU CA TREBUIE SA RESPECTAM VALORILE POPORULUI ROMAN , NU TREBUIE SA NE LASAM CALCATI IN PICIOARE DE TOTI CEI CARE AU INTERESE SA NE STEARGA ISTORIA , CULTURA SI ASA NE-AU SUPT BOGATIILE. NU TREBUIESA NE ALTEREZE IDENTITATEA. TREZIREA.

Musafir

#619

2016-07-06 15:31

Pentru ca e normal sa devina indezirabil Romaniei un jidan anipatic si rauvoitor, care vrea sa stearga istoria acestui popor, care depune eforturi pentru ca romanii sa devina o colonie jidaneasca !


Musafir

#620

2016-07-06 16:15

Este vremea ca toti detractorii sa dea socoteala pentru jaful,hotia, si denigrarea neamului romanesc!

Musafir

#621

2016-07-06 18:08

din patriotism...!

Musafir

#622

2016-07-06 19:01

Mi se pare normal să fim solidari împotriva celor ce lovesc în poporul român !



Musafir

#623

2016-07-06 19:15

o mare hahalera si un mare oportunist?!?!?

Musafir

#624

2016-07-06 19:56

Nu mi se pare corect sa ne fie calcate in picioare valorile nationale

Musafir

#625

2016-07-06 20:54

Mostenirea lasata de stramosii nostrii e sfanta. Sa plece din tara cei ce isi bat joc de ea