Alexandru Florian, Poporul Român te declară indezirabil!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Alexandru Florian, Poporul Român te declară indezirabil!


Musafir

#251

2015-09-06 19:39

Adevarul este unul singur si el este de partea romanilor. In Romania nu a fost holocaust si asta se datoreaza in primul rand lui Maresalului Antonescu! Spun acest lucru multi evrei cinstiti:
https://www.youtube.com/watch?v=-2E-r5THyfA&feature=youtu.be&t=1h10m40s

Musafir

#252

2015-09-06 19:41

romania este a romanilor,eroii nostri sunt populari,nu doresc o restrictie in viziunile noastre si nici sa-mi fie interzisa dreptul de a gandi sau a avea unele pareri!!!

Musafir

#253

2015-09-06 19:48

Acest personaj si aceasta Institutie sunt un afront la intreaga existenta a poporului Roman.

Musafir

#254

2015-09-06 19:58

Nu mai avem nevoie printre noi de TRADATORI de NEAM si TARA ! AJUNGE !!!

Musafir

#255

2015-09-06 19:59

Va felicit pentru initiativa, individul, precum si tradatorii care au initiat si votat mizeria asta de lege imi provoaca o imensa scarba.
Stiu ca nu vom rezolva nimic nici cu aceasta petite, dar macar sa se vada ca nu suntem morti.

Musafir

#256 Re:

2015-09-06 20:01

#243: -  

 tot eu sint cel care comenteaza!

Tot respectul pentru domnul Ellie Wiesel si familia sa! Au scapat din Infern, atitia citi au scapat! Nimeni nu merita sa treaca prin asa ceva! Dar lasati-ne istoria si neamul si valorile in pace! Nu noi am creat fascismul sau nazismul! Ele au venit peste noi tot asa cum a venit si comunismul! Si au venit peste noi fara sa le cerem noi sa vina! In ultimii 60-70 de ani au murit cot la cot Romani indiferent de etnie si am ajuns aici datorita lor! NU INSTIGATI LA URA INTER-RASIALA! Veti obtine exact opusul!


Musafir

#257

2015-09-06 20:04

Alexandru Florian este o bestie, e inuman

Musafir

#258

2015-09-06 20:25

Sint Romanca, iubescportul national, Si nu voi accepta, sa-mi interzica nimeni, sa onorez pe cei care au luptat pentru binele Romaniei.

Musafir

#259

2015-09-06 20:28

dolfi o fo mai bun decat stalin.

Musafir

#260

2015-09-06 20:29

Acest "individ" face de ras natiunea evreiasca si romana si nu merita decat sa i se ridice cetatenia romana.


Musafir

#261

2015-09-06 20:40

Deoarece ne- am saturat de tradatori care ne vand strainilor si care urasc acest popor pasnic si binecuvantat de Dumnezeu. Va multumim pt intiativa luata!

Musafir

#262

2015-09-06 20:45

Trebuie sa ne cinstim inaintasii si trebuie sa le calcam pe urme, sa avem dragoste fata de neam si credinta in Dumnezeu.

Musafir

#263

2015-09-06 20:54

Nu doresc,modificarea si falsificarea istoriei poporului roman,nimeni nu poate interzice romanilor sa-si respecte traditiile!

Musafir

#264

2015-09-06 21:06

Am semnat aceasta petitie pentru a se face dreptate si a ne apara demnitatea nationala si de om.

Musafir

#265

2015-09-06 21:06

Portul popular romanesc este transmis de la stramosii nostri din generatie in generatie de sute,chiar mii de ani si nu permitem nimanui sa ne batjocoreasca traditia,incusiv acestui (neica nimeni),mare director ce reprezinta statul evreu si vrea el sa rescrie istoria Romaniei,sa na spuna si cum sa ne imbracam,desi este platit din buzunarul nostru cu salariu baban.Trebuie urgent sa fie declarat persoana NON GRATA,eliberat din functie si sa rescrie istoria statului pe care il reprezinta,nu pe a noastra,avem istoricii bastinasi,nu tradatori ca el.

Musafir

#266

2015-09-06 21:17

Elie Wiesel minte, distruge si profaneaza memoria unui popor. Elie Wiesel arunca cu latrine in icoana tragica a martirilor nostri. Elie Wiesel este un impostor si un mare mincinos atunci cand spune, total iresponsabil si delirant, ca “ “românii au ucis, au ucis, au ucis”…Elie Wiesel face pisu, pe banii romanilor, pe altarele noastre sacre, iar romanii si marele apatrid si mitoman, Ponta, inghit.

Dar cine este acest mister Elie Wiesel, care în 1986 a primit premiul Nobel pentru Pace, controversat si blatuit, și pentru care noi facem sacrificii călcându-ne în picioare?

În 1990 a publicat în America o carte intitulată „From the Kingdom of Memory,” adică. „Din Regatul memoriei,” Ediția Summit Books, $ 2,99. Mister Wiesel spune în carte că s’a născut la Sighet, în România, de unde a fost deportat la Auschwiz și unde s’a crezut că a murit toată familia lui. Târziu și-a descoperit două surori într’un orfelinat. Așa, tot Occidentul știe că românii „au supt sânge evreiesc” ca și Dracula și că i-au deportat și gazat pe evrei. Abia la protestul românilor din exil, la a treia sau a a patra carte mister Wiesel a spus că Sighetul era în perioada aceea la horthyști și că aceștia l-au deportat la Auschwitz, dar „declarația” a venit prea târziu; occidentul a aflat ce căpcăuni sunt românii, iar iredentiștii au primit suficientă apă la moară. Cartea cu regatul memoriei a dispărut însă total de pe piața publică. Nici o bibliotecă sau instituție nu o mai deține decât poate unii particulari.

În plus, supărător este pentru români, faptul că, după ce din sărăcia „democrației originale” au recondiționat casa Wiesel din Sighet în casă muzeu, cu 20.000 de euro, sumă la care mister n-a contribuit nici măcar cu un dolar găurit, la inaugurare a băut „pălinca” maramureșenilor, cu poftă, închinând cu tovarășul Iliescu, dar nu le-a acordat sighetenilor atâta cinste să le spună măcar un „mulțumesc” sau „o bună ziua”! în limba română!!! Dimpotriva, a emis porcaria “românii au ucis, au ucis, au ucis”…

Musafir

#267

2015-09-06 21:32

Asa cum ascult Ceaikovski, fara sa ma intereseze ca a practicat perversiuni sexuale, asa cum admir un tablou de van Gogh, fara sa ma intereseze ca a fost alcoolic, tot asa am sa respect pe toti cei care au lasat in urma lor lucruri perene. Sa nu uite A. Florian (nu-i pot spune nici "domn", nici "tovaras", nici macar "cetatean") et comp. ca sunt in viata si datorita locotenentului Siugariu, si datorita lui Mircea Vulcanescu precum si datorita sutelor, poate miilor de soldati care, chiar daca au avut alte convingeri politice sau confesionale, si-au dat viata pentru ca aceste naparci sa poata spune liber ce gandesc. Si scuipatul, ca produs bio, e prea scump pentru a-l irosi pe fata acestor anelide. De fapt, n-au nici fata, ci doar "dos" care le tine loc de cap. Il iert, pentru ca mi-e mila de el, dar nu-i uit numele...


Musafir

#268

2015-09-06 21:32

Am semnat aceasta petitie pentru a elimina unul din multitudinea de factori care afecteaza Romania !!!

Musafir

#269

2015-09-06 22:05

Penru ca sunt roman , simt romaneste si imi doresc sa fi putut trai in tara mea .

Musafir

#270

2015-09-06 22:16

Pentru că Alexandru Florian este un trădător de neam și țară și pentru că prin activitatea sa atentează la siguranța națională și la ființa națională a poporului român și a României. Acest individ trebuie arestat și deferit justiției.

Musafir

#271

2015-09-06 22:30

Cum poate fi plătit de noi cineva care lucrează contra noastră ?

Musafir

#272

2015-09-06 23:32

Pentru ca sunt romanca! Si pentru ca acest institut nu poate avea nici un obiect de activitate la 70 de ani de la terminarea celui de al doilea razboi mondial! Iar cum totusi el exista, inseamna ca investigheaza ceva obscur... si eu ma opun!
M.T.D.
Musafir

#273

2015-09-07 00:00

Pentru ca in calitate de cetatean ROMAN,chiar daca locuiesc in alta tara,TREBUIE SA IAU ATITUDINE impotriva GUNOAIELOR CARE MURDARESC SPIRITUL NEAMULUI ROMANESC.


Musafir

#274

2015-09-07 01:57

Tin la Tara unde m-am născut, chiar daca locuiesc departe.
Iubesc Tradițiile noastre si obiceiurile străbune, credința noastra in Dumnezeu si oamenii cu bun simt de acasa.

Musafir

#275

2015-09-07 02:51

Din dragoste de neam si de adevar. Pentru memoria mosilor si stramosilor nostri.