NU maririi indemnizatiilor deputatilor!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU maririi indemnizatiilor deputatilor!


Musafir

#251

2015-08-25 20:22

Am semnat pentru faptul ca in tara asta cei care sunt in slujba tarii sunt ca boierii de pe vremea domnitorilor, adica fura si asupresc fără remuscare.Pana când sa mai induram, copii au niste alocatii de mizerie, bătrânii pensii de mai mare rusinea,salarii mizerabile , oare in tara asta cine duce greul ? Parlamentarii au tupeul si nesimtirea sa mai pretinda bani?De unde fonduri? Pentru alocatiile copiilor nu au fost fonduri , pentru porcii astia de unde? Le doresc sa nu aibă parte de bani nici măcar un minut, nici măcar o secunda.

Musafir

#252

2015-08-26 06:40

pt ca pre multa lume e saraca,prea multi copii nu au ce manca,prea multi batrani sunt fara nici un ajutor,pe cand cei ce ne conduc traiecs regeste si tot nu ii satura d_zeu....

Musafir

#253

2015-08-26 07:31

Oricum au salarii mari si dorm in sala de sedinta iar cei carora le semneaza sentinta prin legii ce le apara numai interesul sunt din ce mai saraci......

Musafir

#254

2015-08-26 11:51

Cred ca demnitarii au si asa destule privilegii si castiga DESTUL!Doar ca au simtul satietatii atrofiat!

Musafir

#255

2015-08-26 15:27

Pentru ca părinți noștri au lucrat 50 de ani și iese cu o pensie de tot rahatul și aia din guvern au salarii de mii de euro

Musafir

#256

2015-08-26 19:30

AU FURAT SI FURA DESTUL DE LA STAT DEFAPT DE LA NOI VOR SALARII DE MII DE EURO SI NOI SA NE DESCURCAM CUM PUTEM NOUA CE NE TREBUIE BANII . AR TREBUI MACAR JUMATATE DE AN SA PRIMEASCA SALARIILE CARE LE AVEM NOI SA VEDEM DACA POT SA SE DESCURCE ...

Musafir

#257

2015-08-26 20:58

tare as dori macar iohanes sa faca ceva pentru tara asta sa nu mai dea la alti care au vile si hapsani de bani sa ajute si batrani saraci care nau ce manca si traiesc depe o zi pe alta

Musafir

#258

2015-08-27 06:05

am semnat petitia pentru ca sunt indignata de ceea c se intimppla in romania nu numai cu pensionarii care au lucrat o viata intreaga ca sa aiba ce? un zero barat pe cand domnii de mai sus stau si nu fac mai nimic pentru pensiile pe care l vor avea.sper sa se adune cat mai multe semnaturi

Musafir

#259

2015-08-27 13:02

Este mare rusine sa lucrezi ca mare demnitar fara sa fii tras la raspundere PENTRU ACTIUNILE TALE. Functie mare, indemnizatie mare, dar raspundere IOC. Ies la pensie dupa 30 ani vechime cu 865 lei, am raspuns in permanenta pentru actiunile si activitatea mea. Am avut in permanenta putere de decizie asupra actiunilor mele, dar am dus la indeplinire atributiile fara incidente, repercursiuni si cu rezultate laudabile.
Sa se instituie raspunderea disciplinara, admin.si penala prin lege pentru aceste persoane care vor bani mai multi, caci...scuzati-ma, nu ne reprezinta pe noi cei multi,....ci numai interesele unui cerc restrans al lor si din actiunile si deciziile lor profita doar ei si cei apropiati lor. Apara-ne Doamne si anul acesta si la anul viitor de smecherii in capul statului.

Musafir

#260

2015-08-28 18:52

Sunt oameni care muncesc de dimineata pana seara pe un salariu de mizerie si paraziti astia de deputati obositi,isi insusesc salarii colosale RUSINE.............RUSINE !

Musafir

#261

2015-08-30 12:26

Pt ca nu vad corect ceea ce fac oamenii politici din România, mama mea are o pensie cu care nu ar putea sa se intretina singura pt iarna dacă e și sora mea nu am sustineo financiar după aproape 37 de ani de munca. Și asa în general nu este nimic corect ce face Pontulica si toți hoții și penaliiiiii..

Musafir

#262

2015-08-30 14:56

nu (mai) comentez!

Musafir

#263

2015-09-01 02:42

INUTILA INTREBAREA! CUM,DE CE?!? PT CA IMI VINE SA URLU PRECUM CAINII LA LUNA,CIND VAD LUCRURILE ASTEA SI CIND VAD CA STAM "CA BOUL PE COADA" SI NU LUAM NICI O ATITUDINE.SINT FOARTE CURIOASA CITE SEMNATURI VOM ADUNA!

Musafir

#264

2015-09-01 10:56

Venitul minim garantat cat este?Undeva la 4-5 milioane de lei vechi.Sa fim realisti,daca crede cineva in decenta ar trebui sa taca si sa gândeasca!Faceti ceva cu economia,apoi mariri de venituri!Sa maresca,cam deodata,veniturile celor mici,ca au votat,au crezut ca sunt buni pentru a conduce tara!

Musafir

#265

2015-09-02 19:15

Din cauza unor hoți ca ei,care își bat joc de țară și poporul roman ramane Romania pustiita!

Musafir

#266

2015-09-10 09:32

Nesimtirea nu mai are limite...vor salarii mari,pensii speciale si cine stie ce beneficii mai au,iar noi cei multi putem trai cu 700-800lei/luna pensie sau salariu.
SA LE FIE RUSINE!

Musafir

#267

2015-09-15 20:36

Am semnat aceasta petitie pentru ca nu doresc marirea indemnizatiilor deputatilor.Au suficiente avantaje pentru aceasta functie si un salariu decent.Sunt multi altii in aceasta tara care se straduiesc sa supravietuiasca cu un amarat de salariu minim pe economie,iar de pensionari ...ce sa mai vorbim.
La ei s-au gandit domnii deputati?


Musafir

#268

2015-09-17 09:35

Pentru ca suntem condusi de niste mizerii de animale ( ca nu se pot numi oameni) care se gandesc doar la bunastarea lor!

Musafir

#269

2015-09-17 12:53

Pentru ca e inuman ca un om sa traiasca cu 7 lei pesie si un deputat sa aiba atatia bani desi, nici el nu stie pentru ce voteaza! Rusine sa ne fie, ca nu suntem in stare sa iesim in strada pentru o noua revolutie!

Musafir

#270

2015-09-17 19:50

M-am saturat de ciuma roșie numită psd

Musafir

#271

2015-09-18 12:44

Pentru ca nu sunt de acord ca parlamentarii care au salarii nesimtite si pensiile la fel sa li-se majoreze in timp ce bătrâni nostri mor de foame cu pensii de nimic.Rusine sa va fie!

Musafir

#272

2015-09-18 13:03

De ce nu incearca guvernu sa traiasca ei cu minimu pe economie.de ce nu maresc salarile la scoli la cei ce lucreaza in mine in mai ...de ce nu mai pune jandarmeri sau politie pe strazi pt a micsora rata infractiunilor de ce nu maresc pensii la cei ce au nevoie DE CE NU VIN CU IDEI IN AJUTORU COMUNITATI . DE CE CRED OARE CA DACA NE DISTRUG PE NOI MUNCITORII EI VOR AJUNGE BINE.va multumesc

Musafir

#273

2015-09-18 16:17

Pentru ca au salarii nesimtite acesti nesimtiti  gunoaiele astea din parlament! 


Musafir

#274

2015-09-18 16:51

Am semnat petitia,deoarece nu mi se pare corect ce vor unii deputati.

Musafir

#275

2015-09-18 17:42

Am semnat aceasta petitie din motive foarte simple mi se pare absurd ca cineva fie chiar si parlamentar sa hotarasca ce salar pensie si alte venituri crede el ca merita orice salar se negociaza orice efort are un pret , faptul ca ai dat o spaga grasa sau ai pupat in CR pe cine trebuie si teai scos cu un post de parlamentar nu inseamna ca teai realizat in viata , parerea mea personala este ca parlamentarii ar trebui sa faca voluntariat , TOTI PARLAMENTARII din toate tarile ar trebui sa fie voluntari pentru ca nui asa ei fac o munca in folosul comunitatii !!!