Vrem fonduri și pentru ONG-uri, nu doar pentru Biserici!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vrem fonduri și pentru ONG-uri, nu doar pentru Biserici!


Musafir

#1

2015-08-01 04:41

Semnez petiția, deoarece vrea să mai văd și o piesă de teatru în Focșani, nu doar paranghelii și biserici cu burtoșii adunători de bani !

Musafir

#2

2015-08-01 08:31

M-am saturat de paranghelii in centrul orasului, cu banii risipiti pe tot felul de improizatii (cica artistice,,,,) se pot face multe spectacole de teatru, muzica,etc intr-un cadru civilizat - in sali de spectacole -

Musafir

#3

2015-08-01 09:16

Exact cum am comentat pa facebook.
Teatrul di Focsani nu este un teatru obisnuit .
Este un monument de arta legat de istoria orasului ,istorie tumultoasa care de fapt rste si istoria romanilor.
Miniatura teatrului din Iasi.
Acest teatru monumental a contribuit la educatia a zeci de generatii de la virste frageda pina la maturitate.
In acest teatru eu personal am luat cunostinta pentru prima oara cu cocerte clasice,opere,operete si bineinteles piese de teatru celebre.
Nea invatat cum sa te comporti ,cum sa te imbraci in diferite ocazii ....
Actorii romani celebri veneau in oras la vestitul teatru chiar daca orasul nu era unul di cele mai mari si importante orase din Romania.
Va urez succes cu petitia.

Musafir

#4

2015-08-01 21:09

Toti avem nevoie de cultură !

Musafir

#5

2015-08-02 04:52

Din dorinta de a creste copilul meu intr-o societate civilizata, fara manele, seminte si muzica ce nu transmite niciun mesaj. Avem nevoie de cultura pentru a ne trezi

Musafir

#6

2015-08-02 10:34

Festivalul "Vin la teatru" reprezinta o modalitate prin care foarte multe persoane s.au intalnit pentru prima data cu teatrul si ocazia exprimarii in fata publicului pentru zeci de studemti la actorie. Mai vreau, ca sunt contribuabil corect in ceea ce priveste impozitele!



Musafir

#7

2015-08-02 16:45

Motive ar fi multe.
Dar, mă voi rezuma numai la faptul că este ceva benefic pentru promovarea culturii și a orașului nostru.

Musafir

#8

2015-08-03 07:19

Felicitari pentru initiativa!

Musafir

#9

2015-08-12 11:25

Pentru ca merita! Tu meriti? Semneaza!

Musafir

#10

2015-08-13 18:23

Personal as semna de zeci de ori aceasta petitie ! Imi programasem timp pentru aceasta stagiune amanata , si am fost foarte dezamagina , cu atat mai mult acum cand am aflat si cauza .....ma intreb cati dintre consilierii locali merg la teatru si mai ales cati merg la biserica? Insa ma tem ca nu merg nici la teatru, nici la biserica , ceea ce ma motiveaza sa fiu foarte ingrijorata de soarta orasului Focsani si de viitorul cultural al acestuia , de nivelul de educatie culturala a urmatoarelor generatii !!!

Musafir

#11

2015-08-15 08:51

Nu înțeleg întrebarea!
Cultura nu se mai realizează de mult prin religie, ci prin acte culturale specializate.

Musafir

#12

2015-08-15 12:00

Sunt de acord sa se respecte legea pentru toți nu numai pentru oameni de rand. Și ce care are bani sa fie trași la răspundere sa fir respect și pace.
ana
Musafir

#13

2015-08-15 15:57

De ce ai semnat aceasta petitie? Cunosc ce inseamna implicarea Ong-urilor in comunitate si beneficiile aduse de proiectele pe care acestea le desfasoara. Autoritatile ar trebui sa le sprijine mai mult dar si comunitatea sa ridice vicea nai sus si mai tare....

Musafir

#14

2015-08-15 19:07

Mi se pare un proiect cultural excelent si care a avut intr-adevar impact la nivelul comunitatii

Musafir

#15

2015-08-15 19:27

Doar prin educatie si prin sprijinirea initiativelor si proiectelor artistice (de orice natura- de la teatru la graffiti, de la concerte rock la fotografia de arhitectura) putem evolua! NIMIC, NIMIC altceva nu ne garanteaza ca vom supravietuii cultural si identitar!

Musafir

#16

2015-08-18 09:57

Pentru culturalizare şi nu îndobitocire!

Musafir

#17

2015-08-18 13:09

Sunt din Constanța. Am fost anul acesta la Focșani. Un oraș unde am cunoscut mulți tineri geniali care doresc să se implice în viața comunității.
Sunt si eu un tânăr cu un ONG, si știu cum e sa te lupți pt proiectele tale. Aveți toată susținerea mea!

Musafir

#18

2015-08-18 15:45

Nu sunt crese! Nu ne ajuta nimeni cu copiii!

Musafir

#19

2015-08-18 15:45

Doresc sa primeasca sprijin financiar aceste activitati culturale:) solidaritate cerem.

Musafir

#20

2015-08-18 17:09

Deoarece Focsani-ul este un oras mort din punct de vedere cultural in afara festivalulilor.
Sunt biserici la fiecare colt dar avem doar 2 spitale pentru 80 de mii de oameni ( daca mai sunt si aia).

Musafir

#21

2015-08-19 07:06

Pentru că sunt coordonatoarea unui ONG și ne confruntăm cu numeroase probleme în a finanța inițiativele culturale.

Musafir

#22

2015-08-20 14:21

Mai multe fonduri pentru organizațiile care se ocupa de cultura si educație sunt necesare in acest moment pentru a îndrepta atenția tinerilor către adevăratele valori ale acestui neam!

Musafir

#23

2015-09-01 17:05

Am votat aceasta petitie deoarece nu sunt de acord cu biserica. care este o institutie menita sa-i apere si sa-i imbogateasca pe capi biserici si pe politicieni de furia poporului.Cine este Dumnezeu? Dumnezeu este un excroc, deoarece semnifica puterea preotului si a politicului asupra omului si nu puterea naturii asupra omului! Adevaratul Dumnezeu este natura, care nu are nici o treaba cu preotii si politicului. Pentru Dumnezeul NATURA, nu este nevoie de preoti si biserici, ci de educatie, transpusa in stiinta, in cultura, in cercetare, in locuri de munca, in case de locuit, in buna cuviinta, etc.

Musafir

#24

2015-09-12 22:12

Va urez succes! Romanii au un teatru excelent, va spun asta ca una care a vazut teatru in Anglia, America, Germania si Franta. Trebuie incurajati tinerii sa continue, in provincie e un mare dar cultural, societatea profita imens. Bravo pentru angajare!