Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

#6801

2015-07-20 12:54

Am semnat aceasta petitie pentru ca cele 7 animale trebuie sa ajunga acolo unde le este locul , adica dupa gratii. Dupa ceea ce au facut NU merita sa mai ramana o secunda in libertate . Mai mult ei trebuie castrati chimic sa simta toata viata , pe pielea lor ce a simtit acea fata . Si atunci sa ii vedem pe sustinatorii nemernicilor daca mai au tupeul sa comenteze .

Musafir

#6802

2015-07-20 12:54

pentru a se face dreptate acelei eleve, si pentru a inceta premaririi celor 7 violatori.Am impresia ca ei sint sustinuti in continuare de "oficialitatile" comunei .

Musafir

#6803

2015-07-20 12:55

Sa-i ceara iertare fetei, de fata cu localnicii, sa promita ca nu vor mai face asa ceva tot de fata cu ei si sa o despagubeasca material cu cel putin 10.000 de lei de caciula, ca sa simta si ei durerea (baneasca macar).

Musafir

#6804

2015-07-20 12:55

Asemenea oameni nu au ce cauta printre oameni ei merita sa stea inchisi si cat mai departe de civilizatie! Nu au un nume , nu au un caracter , pur si simplu sunt inumani! Un barbat adevarat apreciaza o femeie indiferent de situatie! Parintii lor sunt niste jeguri de oameni care nu au ce cauta in libertate la fel ca si copii lor! Un parinte isi creste copilul intr-o societate , niste jeguri ca ei ii cresc in in timpurile de demult cand femeia nu avea nici o valoare! Traim intrun secol in care femeile au drepturi , au o viata! Barbati nu uitati ca datorita unei femei ati ajuns pe lume si tot langa o femeie o sa sfarsiti! Sper din tot sufletul ca acesta nedreptate sa fie solutionata si acesta fata sa poata incepe viata de la inceput! Nu are de ce sa ii fie rusine 7 contra 1??????Sa fim seriosi! Nu cred ca o fata ar face asa ceva in conditiile in care au violato si au stropito cu alcool sa se trezesca ! Sper ca justitia macar o data sa faca ceva drept

Musafir

#6805

2015-07-20 12:55

Dreptate pentru umilința prin care a trecut acea fata!

Musafir

#6806

2015-07-20 12:55

Este inadmisibil sa fie lasati in libertate acesti indivizi care au tupeul extraordinar de a se victimiza!!! Halal justitie!

Musafir

#6807

2015-07-20 12:55

Ca o completare la ce am scris mai sus,arestul  celor 7 violatori din Vaslui si eliminarea judecatorilor care au si au avut abateri de la lege si moralitate,normal si foarte normal este sa fie castrati acesti oameni.In ce fel sa fie castrati,asta ramane la hotararea organelor statale ce se ocupa in acest sens.

Prea usoare pedepsele in tara asta si prea usoara puscaria.

Pentru unii este mai bine acolo decat acasa.

Conditiile din puscarie sunt bune.

Coruptia e mare in Romania.

Daca legea nu mai pune stapanire pe cetatenii unui stat,atunci ce ar putea sa mai fie mai presus de lege?

OCHI PENTRU OCHI SI DINTE PENTRU DINTE?

In Romania,pur si simplu,nu exista legi aspre contra preacurviei,adulterului si faptelor in acest sens.

Prea multa depravare , prea multa destrabalare.

Am 36 ani si la revolutie aveam 9 ani.

25 de ani am asteptat sa se schimbe ceva in bine in tara asta.

Si am surpriza in fiecare zi sa descopar din ce in ce mai multe mizerii.

Deschid televizorul si vad interlopi,romi,divorturi,preacurvie,hotie,politicieni corupti,furturi din bani publici si faptuitorii liberi si cu viata imbelsugata in continuare.

Nu sunt rasist,dar cred ca natia asta e in continua decadere.

Ma gandesc foarte serios sa plec din Romania,pentru ca acest stat nu imi ofera un sistem de sanatate complet,nu imi ofera un salariu decent in cadrul unul job cinstit,dar imi ofera taxe si impozite din ce in ce mai multe,puse pe cap de locuitor,iar Romania merge foarte bine la tv,exact ca pe timpul lui Ceausescu.

Aceleasi mesaje in alte timpuri,acelasi trai de rahat si aceleasi nemultumiri ca in comunism,dar in perioada de dupa '89,perioada "democratica".

Pacat de tara asta si de oamenii care , inca,mai sunt cinstiti.

 


Musafir

#6808

2015-07-20 12:55

Am semnat această petiție în dorinta determinării justiției române în a-si îndeplini sarcină pentru care există dintr-un stat și anume în a apăra dreptatea și cetățeanul si a împiedica săvârșirea unor astfel de fapte abominabile.

Musafir

#6809

2015-07-20 12:55

Le urez sa ajunga la puscarie si acolo sa fie violati si ei !!! de cei mai mari masculi de acolo !

Musafir

#6810

2015-07-20 12:55

Am semnat aceasta petitie pentru ca fiecare trebuie sa raspunda de faptele sale .

Musafir

#6811

2015-07-20 12:56

Nu doresc ca fapta acelor animale sa ramana doar un fapt divers si cred ca solutia care sa intrerupa perpetuarea acestor monstrii este castrarea chimica .Poate ca mama celui care se mandreste ca a facut sex fara vointa acelei fete are nevoie de o experienta similara pentru a putea aprecia just gradul de vina al monstrului pe care l-a crescut.Ce semeni aia culegi

Musafir

#6812

2015-07-20 12:56

Cred foarte tare ca actul de justitie trebuie sa tina cont in primul rand de opinia publica si mai cred ca daca suntem foarte multi nu poate nimeni sa ignora aceasta vointa.
Acesti viermi trebuie sa nu stea nici macar o ora in libertate nu pentru ca mai pot face alte abuzuri si pur si simplu pentru ca asa vrem noi...


Musafir

#6813

2015-07-20 12:56

Am patit si eu acum ceva ani 1989 si nu sa luat nici o masura atunci in potriva lor.Pe vremea acceia era un subiect tabu dar in ziua de azi nu se accepta asa ceva .Sa fie inchisi pe multi ani pt ca parinti lor nu au stiut sa-i educe.

Musafir

#6814

2015-07-20 12:56

Poate asa se face mai repede dreptate fetei

Musafir

#6815

2015-07-20 12:56

Ruşine judecătorilor care le-au dat drumul la mizerabili ălora,dacă erau copilul lor ân locul fetei violate oare le-ar mai fi dat drumul,ce exemplu le este dat violatorilor să violeze tot ce le iese ân cale că nu păţesc nimic,eu şi procurorii să nu facă recurs,ar trebui să fie şi copii lor violati ca să vadă ce simte părinţi fetei.

Musafir

#6816

2015-07-20 12:56

PENTRU CA PROCURORII NU STIU SA APLECE LEGEA LA NOI IN ROMANIA .RUSINE.

Musafir

#6817

2015-07-20 12:56

Doresc sa se faca dreptate si sa fie condamnati pentru faptele pe care le-au facut!!

Musafir

#6818

2015-07-20 12:56

Așa este corect


Musafir

#6819 de sila

2015-07-20 12:56

Semnez pentru ca acesti sub-oameni sa nu ramana cu impresia ca pot scapa din orice hop cu plocoane, pungi cu daruri si bani dati pe sub mese de mamuca si tatuca. Pentru ca asa-zisa justitie care nu ii considera pericol public sa nu ramana cu impresia ca isi poate bate joc de societate lasand libere 7 animale scarboase si periculoase. Pentru ca acea fata care e acum vecina cu cei 7 calai ai tineretii ei sa afle ca nu e singura. Ca daca cei care trebuia sa ii faca dreptate sunt indiferenti si orbi, noi, Oamenii din jurul ei, de departe sau de aproape, o auzim si ne pasa de ea.

Felicitari tuturor celor care semneaza, celor care au o parere si si-o fac auzita.


Musafir

#6820

2015-07-20 12:56

Castrare si inchisoare pe viata,plus sa plateasca daune fetei.

Musafir

#6821

2015-07-20 12:57

Semnez din convingerea ca cei 7 violatori sunt suficient de periculosi pentru a nu fi lasati in libertate si cu speranta ca justitia va reveni asupra deciziei, astfel ca cetatenii sa se simta mai in siguranta stiindu-i pe cei 7 incarcerati.

Musafir

#6822

2015-07-20 12:57

Violatorii, ca ;si criminalii sunt un pericol pentru societate. Ei trebuie sa fie arestatí imediat si condamnati cu pedeapsa maxima. Rusine pentru satenii care gasesc ca nu sunt vinovati. La fel de vinovati sunt si judecatorii care au admis sa fie liberi.

Musafir

#6823

2015-07-20 12:57

Justitia trebuie urmata.

Musafir

#6824

2015-07-20 12:58

La inchisoare cu voi!!!

Musafir

#6825

2015-07-20 12:58

Este ingrozitor faptul ca s-a intamplat dar si mai ingrozitor este ca cele 7 fiare sunt cerecetate in libertate.