Salvam baza sportiva CSS6 Bucuresti!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvam baza sportiva CSS6 Bucuresti!


Musafir

#26

2016-03-15 19:18

Sunt si eu satul de cate lucruri care functioneza si se desfinteaza .
Suntem pe cale sa pierdem tot ce avem!

Musafir

#27

2016-03-15 22:22

Sportul e esential pentru copii ! Si avem mare nevoie de baze sportive ! Ca sa nu mai amintesc de traditia scolii romanesti de canotaj !
Marian Rada
Musafir

#28

2016-03-16 04:37

Pentru ca Herestraul a incetat sa fie un parc, e doar o aglomerare de crasme si baruri!


Musafir

#29

2016-03-16 09:13

Pt ca imi pasa de tara asta, pt ca imi pasa de copii acestei tari si de viitorul lor.Eu nu am copii dar iubesc copii.

Musafir

#30

2016-03-16 16:53

un sport care mi-a salvat adolescenţa

Musafir

#31

2016-03-16 20:14

pentru ca eu cred in sport si in oamenii care pun suflet

Musafir

#32

2016-03-17 05:39

Pentru mândrie si performanta

Musafir

#33

2016-03-17 13:00

Pentru ca imi pasa de aceasta tara si o iubesc!!!

Musafir

#34

2016-03-17 17:50

Iubesc parcul Herastrau unde merg sa ma misc in toate anotimpurile (ture de lac la pas, ciclism, patinaj, schi fond, etc.) si mi se rupe inima sa vad cum este lasat in paragina pe de-o parte si pe de alta parte distrus in fel si chip cu terase de fitze, asa-zisa toaletare a arborilor, organizarea fara discernamant de evenimente kitschoase si zgomotase, lasarea de izbeliste a malurilor betonate (din care se fura placi care nu mai sunt inlocuite niciodata -- iarna cand lacul e secat ar fi momentul ideal de inlocuire a placilor lipsa si de umplere cu pamant nou a golurilor din maluri) si prin gaurile ramase se duce la vale pamantul de pe maluri impreuna cu salcii centenare, chiparosi de balta si alti arbori valorosi de pe maluri, distrugerea tufelor de arbusti diversi (macesi, paducel, corn, etc.), agresivitatea unor biciclisti , alergatori sau vizitatori necivilizati.


Musafir

#35

2016-03-18 07:53

Pentru sustinerea activitatilor sportive in aer liber.

Musafir

#36

2016-03-18 15:44

Buna ziua! Am semnat aceasta petitie, prima din viata mea, deoarece am fost si eu candva un sportiv al clubului CSS6! Am facut polo cativa ani si n am putut sa nu fiu alaturi de voi, macar online! Sper sa fie cu folos! Succes!

Musafir

#37

2016-03-21 08:31

Centrele pentru activitati sportive trebuie sa fie in zone populate, sa fie accesibile si la indemana sportivilor amatori sau profesionisti. Scoaterea lor in afara marilor orase va duce la o scadere a interesului pentru practicarea sportului. Nu conteaza daca de la o baza sportiva pleaca mari campioni sau nu, important este ca sportul sa fie practicat de cat mai multe persoane, indiferent de varsta.

Musafir

#38

2016-03-21 19:04

Stimez activitatea desfasurata in acest club si cred, ca Romania are mai multa nevoie de astfel de cluburi care sunt o alternatva sanatoasa, in procesul de formare a tinerei generatii.

Musafir

#39

2016-03-24 07:19

Voi cei aflati in scaune de conducere...daca tot nu dezvoltati ,macar nu mai distrugeti ce avem...tot ar fi un pas ,,inainte'

Musafir

#40

2016-03-25 11:54

Am semnat pentru acei sportivii pregătiții de unul dintre cei mai inimoși și pasionat de acest sport profesor, care iată că nu se mulțumește cu faptul că rămâne fără bază sportivă ci întreprinde de ani buni demersuri pe care conducerea clubului sportiv școlar nr.6, Inspectoratul Școlar prin inspectorul de specialitate și mai ales sindicatul organizației din clubul sportiv școlar nu-și găsesc resursele și timpul necesar sprijiniri acestui demers. ACEȘTIA SUNT CEI care ar trebui să se lupte pentru găsirea unei soluții în această problemă. Îi urez mult succes profesorului Buciu Bogdan în rezolvarea acestui demers și sper ca cei îndreptăți-ți să rezolve acest demers să se implice până nu este prea târziu.

Musafir

#41

2016-04-25 14:22

Fara baze sportive nu poate aparea performanta sportiva. Fara baze sportive nu exista posibilitatea educarii copiilor spre miscare ceeea ce determina transformarea acestora in adulti cu o sanatate subreda.
Gabriela Ursachi

#42

2016-06-28 21:10

Aceasta problema ar trebui sa ajunga in atentia presei. Altfel, nu stiu care sunt sansele sa amanam inevitabilul. Am distribuit petitia si pe facebook pentru a aduna cat mai multe semnaturi dar nu am sperante prea mari :(

Mi-ar parea tare rau sa se inchida baza sportiva! 

teoblendarau
Musafir

#43

2016-06-29 19:09

Am semnat această petiție, pentru că în anii '80 am practicat canoe la clubul vecin CNU-ASE, mi-a plăcut, şi aş vrea ca şi nepoții mei să poată să practice aceste sporturi.


Musafir

#44

2016-08-18 04:20

     Ma numesc T. Aurelian si am fost sportiv la Olimpia Bucuresti acum dupa atata timp de cand am fost nevoit sa ma retrag din sport mai mergde cate ori am acazia sa ma plimb prin parcul Herastrau.Cu strangere de inima am revazut si peticul de pamant unde ne antrenam eu si cei din generatia noastra .Acum rechinii se bat pentru orice fara de lege sa obtina bani,bani,bani...numai ca cand vine sfarsitul nu vor lua nimic din asta lume,nici macar un pumn de baniIn legatura cu d-na chestor va-s propune intrbarea :ce face tiganul cand ajunge inparat? raspuns -O f..e pe masa.Cum in Romania nu mai e guvrnata de oamenii decat avari si parveniti greu se vor indrepta lucrurile in orice directie bunul simt,practicarea sportului sau ingradirea lui,acaperarea locurilor de munca de "tinerii pensionari" din armata si politie in acelasi timp foarte multi dar absolut foarte multi oameni se hranesc di gunoae ceace pana in 89 nu era de conceput. Disproportia de salarizare iar un element foarte grav,si nu de putine ori ajuta diversi oameni sa aleaga solutia finala:sa isi puna capat zilelor . 

    Poate citeste cineva cu capul pe umerisi va incerca sa indrepte cat de putin ceva aspecte de ale vietii. In rest sanatate va doresc tuturor.


Musafir

#45

2016-08-18 10:59

Poate asa se mobilizeaza toti cei carr sunt sa vegheze la bunul mers al lucrurulor.

Musafir

#46

2016-11-11 14:44

Cat timp la conducerea federatie de kaiac-canoe este domnul Barladeanu aceste doua sporturii vor disparea incet dar foarte sigur la alegerile care se apropie sa votam un alt presedinte ar fi foarte bun domnulIspas Octavian.