Manifest pentru o televiziune fara mizerii

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Manifest pentru o televiziune fara mizerii


Musafir

#951

2015-04-28 17:59

pentru a se face ordine in posturile de televiziune ,de altfel nu mă prea mai uit la tv.

Musafir

#952

2015-04-28 18:05

Doamne, de cand astept asta!
Doamne da, sa dispara toate acele emisiuni din care este promovata sexualitatea mai presus decat bunele maniere!
Doamne da sa dispara toate acele "fetite" care nu sunt altceva decat "mobila" pe ecrane si nu sunt bune de nimic altceva decat ca "decor", ca sa nule zic pe nume, ( "obiecte sexuale" )!
Stiu ca ma vor huidui anumiti barbati, dar chiar nu conteaza!.
Da, imi doresc din tot sufletul emisiuni de tipul : cum ne educam copii, cum dresam un caine, cum avem grija de flori, cum scapam de grijile financiare, cum gasim solutii in momente de criza, cum fugim de oamenii falsi, cum putem ajuta semenii aflati in nevoi, cum putem face ca raul sa nu se mai produca la orice colt de strada...etc.
Nu, nu mai vrreau emisiuni si stiri in care se dau detalii despre cum se poate sinucide un om! Nu mai vreau nici detalii la tv despre cum a ucis cineva!
Asta e treaba politiei, nu a opiniei publice!
De ce sa dati idei si altora care poate nici nu s-ar fi gandit inainte sa le spuneti...cum trebuie facut!
Acolo e nevoie de interventia CNA-ului!
As prefera mai multe emisiuni educative si de divertisment de buna calitate in schimbul celor care promoveaza violenta, rautatea umana si evident in schimbul celor care promoveaza non-valoarea ca pe o mare calitate si/sau virtute!
Da, e timpul sa schimbati "horor stiri" cu stiri decente, care nu deprima si nu intristeaza pe nimeni! Cu ce ne ajuta sa stim la fiecare stire de atatea ori pe zi ca au murit in accidente, ucisi, sinucisi...atatia oameni?
Vi se pare necesar sa stim asta? O faceti doar ptr ca lumea e disperata dupa evenimete soc...deci o faceti pentru audienta...deci o faceti pentru BANI!!!

ATUNCI, sa inteleg ca... SUNTETI SI VOI CA, ACELEA, CARE...
SE VAND pe ele PENTRU BANI?!

E plina lumea de boli, de rautate, de depresii si toate astea pentru prea multa de violenta!
Violenta fizica si psihica!
Va rog in numele meu si al celor care vor copii normali si educati, sanatosi si creativi, reinstalati educatia si iubirea in locul nesimtirii, violentei si a urii!

Haideti sa cautam bunul simt si sa distrugem nesimtirea!
Ne-au coplesit hotii si nerusinatii, care ne fac neamul romanesc de ras in intreaga lume, apoi ne miram ca strainii ne catalogheaza pe toti, ca si cum am fi cu totii la fel.

Musafir

#953

2015-04-28 18:07

Scarba fata de emisiunile care difuzeaza nonvalori.

Musafir

#954

2015-04-28 18:07

Ca sunt satul sa traiesc intr-o tara straina si sa fim criticati

Musafir

#955

2015-04-28 18:07

Pentru ca sunt oripilata de ceea ce fac televiziunile pentru bani.Am telecomanda,nu vrea acces direct si o vad pe zavoranu,schimb la Maruta si-l vad pe Mexicanu, daun pe un post de stiri si nimeresc la Marioara Zavoranu, mai tarziu, Madalin Ionescu mi-o aduce pe Loredana Pastrama care este de-o vulgaritateeee, ia sa vad Mihai Morar ce-mi ofera? Alta prostituata.........Si nefericitii precum iubitul ioanei Tufar sau......Sa inceteze mizeriile!!

Musafir

#956

2015-04-28 18:10

Pentru ca merit!

Musafir

#957

2015-04-28 18:15

De o bună perioadă de timp nu mai pot viziona nimic de calitate la aceste televiziuni,sper ca în acest demers să se schimbe ceva.....

Musafir

#958

2015-04-28 18:17

Am semnat pentru ca m-am saturat ca posturile TV să promoveze incultura. Îmi doresc să putem schimba ceva în viitor.

Musafir

#959

2015-04-28 18:21

As dori sa ajungem sa vedem la tv si eu si copii mei mai multe lucruri frumoase nu numai circ, femei goale, incultura si stiri despre crime si violuri...

Musafir

#960

2015-04-28 18:23

Becouse that was the biggest rhino I have evah seen. HEI BIg RHINO !

Musafir

#961

2015-04-28 18:28

Sint satul de toate porcariile ce apar pe posturile televiziunilor etc,etc.

Musafir

#962

2015-04-28 18:30

Multumim pentru initiativa ! Vreau televiziuni, cu emisiuni EDUCATIVE si VESELE !

Musafir

#963

2015-04-28 18:37

Din respect ptr cei ce traiesc (inca) in Romania am ales sa semnez aceasta petitie!

Musafir

#964

2015-04-28 18:40

In speranta ca vom putea urmari stiri si emisiuni de calitate.

Musafir

#965

2015-04-28 18:41

m-am saturat sa vad la tv tigani, botoxate, siliconate, si in general oameni fara nici o valoare!

Musafir

#966

2015-04-28 18:43

Mi-ar face multa placere sa ma uit la lucruri mai interesante sau la adevarate stiri, decat la bâlciuri ieftine, in putinul meu timp liber.

Musafir

#967

2015-04-28 18:47

pt ca am la ce ma uita la televizor cand vreau sa vad ceva de acasa numai mizerii si numai prostii vad un lucru interesant nu vad

Musafir

#968

2015-04-28 18:53

Succes în demersuri! E greu dar nu imposibil.


Musafir

#969

2015-04-28 18:54

Am semnat petitia pt ca m-am saturat sa deschid tv-ul si sa vad cum se promoveaza prostia. Sunt multe de spus dar ma abtin. Mai bine citesc o carte decat sa ma uit la toate scandalurile regizate.

Musafir

#970

2015-04-28 18:55

Majoritatea posturilor/emisiunilor promoveaza incultura, prostia si nesimtirea. Atat eu cat si parintii si prietenii mei doresc o schimbare. Ne-am saturat de huliganismul si circul de 2 bani din televiziune.

Musafir

#971

2015-04-28 19:01

Va urmaresc mereu din strainate sunteti nr 1 in domeniu ...Like si ne vedem la cronicuta ;-)

Musafir

#972

2015-04-28 19:02

Am semnat aceasta petitie pentru ca m-am saturat de mizeriile promovate la majoritatea posturilor de televiziune si consider ca romanii merita mai mult decat scandaluri, minciuni, non-valori, manele, emisiuni regizate!

Musafir

#973

2015-04-28 19:14

Pt ca nu cred ca romanii asta foresc sa vada pe ecrane, este o falsa scuza pt niste emisiuni abjecte.
Poate ca fac audienta, dar din cati telespectatori? Oare a fost cineva curios sa vada cu cat a scazut numarul de oameni care se mai uita la televizor?

Musafir

#974

2015-04-28 19:15

sant oripilat de nonvalorile promovate la tv

Musafir

#975

2015-04-28 19:16

pentru ca promoveaza incultura, nonvalorile, vulgaritatea, prostia si alte nonsensuri care au acoperire doar in mintea bolnava a celor ce vor sa impresioneze neaparat cu modul lor retardat de a se prezenta in fata publicului!