Manifest pentru o televiziune fara mizerii

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Manifest pentru o televiziune fara mizerii


Musafir

#1001

2015-04-28 22:07

Nu doresc sa vad la canalele mari promovarea tiganilor si prostimii.Doresc sa vad putina istorie,literatura,sau mai bine un film istoric ca asa poate copii au ceva de invatat ,un serial istoric in loc de tiganiada


Musafir

#1002 Re:

2015-04-28 22:09


Musafir

#1003

2015-04-28 22:13

Ma declar dezgustata , dezamagita si oripilata de toate emisiunile de scanadal din tara asta!!!! Antena 1 ,Pro Tv si Acasa Tv , Kanal D si etc etc.... Promoveaza toata glota de femei usoare din tara asta , toate femeile fara pic de cultura generala ,fara scoala , talent sau creier. Nu le enumar pentru ca ar fi mai ceva decat inceputul Vechiului Testament. Oricat as schimba canalele TV si oricat as incerca sa le evit ... toate promoveaza aceleasi evenimente lipsite de importanta. De doua saptamani altceva decat Oana Zavorau si Marioara Zavoranu nu aud , cum o imbracat-o , ce o zis una si ce o facut alta , de ce credeti voi dragii mei prezentatori si moderatori ca pe mine , om de rand , ma priveste cearta dintre doua femei care pana la urma ... "Cine sunt ele?" ,doua femei cu bani de pe Dorobanti si sa specificam , acei bani mosteniti si primiti de la tati si mai stiu eu ce "matusa Tamara" ,fara nici un talent. Dar le primim in emisiuni .. pentru ca vorbesc vulgar ,se cearta se injura ca la usa cortului si se fac de ras in ultimul hal, fac raiting pentru ca oamenii rad de ele , poate un tanar de varsta mea ar citi o data o stire sau ar urmarii 5 minute emisiunea pentru simplu fapt ca mai fac misto de una si de alta sau se plictisesc dar adevaratul lor public sunt cei ce depasesc varsta de 55 de ani. Batranei ,obositi ,plictisiti care nu au altceva ce sa faca decat sa stea in fata televizorului sa mai asculte o barfa ,doua .. Dar pana la urma si ei ar schimba canalul daca ar fi altceva mai interesant la TV. Am renuntat sa mai schimb programele si marturisesc , in momentul acesta nu am nici un televizor in casa. Stirile importante pentru mine le gasesc pe internet , muzica ,filmele , desenele si documentarele sunt si ele pe internet ,aici pot sa aleg ce sa citesc si ce sa ascult! Scriu acest mesaj si am semnat aceasta petitie pentru ca ati inceput sa bombardati si internetul cu stirile voastre de nimic si pe langa faptul ca is niste stiri de rahat le redactati si prost. Cine altcineva decat un incult poate promova un incult? Va numiti redactori si faceti greseli de ortografie , de exprimare intr-un reportaj, sa numai discutam despre faptul ca nu aveti nici un fel de sursa sigura ,gasiti o imagnie si scoateti o poveste , o drama in doua secunde , ma intreb voi astia .. jurnalistii ce fel de facultate ati terminat ? Facultatea de actorie sau un simplu curs de imaginatie? Jalnic , groaznic!!

Musafir

#1004

2015-04-28 22:30

M-am saturat si eu de stirile , mizeria asta de publicitate repetata si sufocanta a televiziunilor romanesti!
Va rog eu , gataaaaa!

Musafir

#1005

2015-04-28 22:34

Vreau sa dispara porcariile de la TV si sa fie multe documentare care sa ii invete pe copii eventual si pe unii adulti ,lucruri interesante.

Musafir

#1006

2015-04-28 22:34

Am semnat si eu chiar daca stau de 3 in Franta. Am inceput aici sa ma uit la televizor, in tara era pe post de "bibelou". Vad clar acum diferenta dintre stirile de aici si cele din tara, emisiunile de aici frumoase si cu bun gust si vreau sa spun ca e o mare diferenta. Cand vin in tara si aud si vad toate nebuniile si pronografiile ma ingrozesc e ca si cum am uitat ca doar asta se difuzeaza si culmea ca oamneii se uita. Sper sa facem ceva cu aceste semnaturi. 


Musafir

#1007

2015-04-28 22:53

pentru ca copii nu trebuie sa vada tote mizierile la tv

Musafir

#1008

2015-04-28 23:01

Pt ca sunt total de acord cu aceasta petitie

Musafir

#1009

2015-04-29 01:20

Sunt satul de jeguri!!

Musafir

#1010

2015-04-29 03:27

Ptr ca sunt de acord cu ce ați scris

Musafir

#1011

2015-04-29 03:32

As dori ca atunci cand deschid televizorul sa ma relaxez cand vad o emisiune nu sa ma enervez. Televizorul ar trebui sa fie si unul din mijoacele de educatie informala a populatiei. Succes. Sunt alaturi de voi.

Musafir

#1012

2015-04-29 04:02

chiar am ajuns sa mu mai avem ce vedea la tv e groaznic

Musafir

#1013

2015-04-29 04:11

Pt. o lume mai buna...

Musafir

#1014

2015-04-29 04:55

Pt. ca noi ne-am saturat de toate mizeriile si ororile prezentate la televizor, iar copiii nostri sunt bombardati cu imagini oribile si cresc intr-un mediu nociv pentru dezvoltarea inteligentei lor.

Musafir

#1015

2015-04-29 04:57

Deoarece suntem invadati zi de zi cu porcariile de la Maruta, Acces direct..etc.

Musafir

#1016

2015-04-29 05:11

Sunt de acord cu ce se spune in petitie !

Musafir

#1017

2015-04-29 05:19

*Poate* poate vom avea programe tv agreabile........si atat!

Musafir

#1018

2015-04-29 05:31

Pentru ca m-am saturat sa vad mizeriile altora la televizor. Prefer sa vad documentare, ceva folositor si pentru copii.

Musafir

#1019

2015-04-29 05:35

am semnat aceasta petitie pentru ca m-am saturat de mizeriile promovate de emisiunile de tip "can-can", pentru viitorul copiilor care se ghideaza dupa modelul monstruos al asa ziselor "vedete" si dupa cum observ pe strada si la locul de munca bunul simt si respectul au disparut .....
Imi doresc ca aceasta inititiva sa fie luata in seama de cat mai multe persoane si sa ajunga acolo unde trebuie, la ochii si urechilor celor de la CNA care fac posibila transmisia acestor emisiuni vulgare si care nu aduc nimic bun vietii noastre !

Musafir

#1020

2015-04-29 05:40

MAM SATURAT DE ACESTE PROGRAME ,CU CRIME ,TIGANII ,,,DIVE,,,POLITICIENI HOTI ,BETIVI ,COPII ABANDONATI ,BATRINI UITATI DE SOARTA ,MEDICI CRIMINALI ,MUZICA DE 2 BANI ,,MANELE ,,MANELISTI ,DROGATI ,STRAINI CARE RID DE NOI SI POPORUL NOSTRU ,COCALARI SI NIMICURI UMANE . VREU PROGRAME DE DIVERTISMENT BUNE ,NU ,,WOAW,, VREU FILME BUNE ,VREU MUZICA DE CALITATE ROMANEASCA SAU STRAINA ,VREU STIRI FARA SINGE ,MORTI ,DROGATI SAUU HOROR,VREAU ZIARISTI SI OAMENI DE TELVIZIUNE DE CALITATE SI CU RESPECT PT NOI CEI MULTI CARE II URMARIM ,VREU STIRI EXTERNE SI INTERNE DE CALITATE SI INTERES ,MULTUMIM PT ACEASTA PETITIE ,RESPCT.

Musafir

#1021

2015-04-29 05:42

Nu mai vreau sa vad toate nonvalorile, toti analfabetii si restul scursurilor!

Musafir

#1022

2015-04-29 05:47

Din aceleași motive expuse in petiție.

Musafir

#1023

2015-04-29 05:49

Am semnat aceasta petiție in speranta ca se va face ceva...de o buna perioada de timp redus sa ma uit la tv...

Musafir

#1024

2015-04-29 05:56

este binevenita o astfel de initiativa, daca butonezi telecomanda dai pe aproape toate posturile de scandaluri si cuvinte obscene la ore la care copiii inca nu dorm,iar stirile de la ora 5 sunt doar despre violuri, sinucideri si crime ...nu am inca copii dar nu mi se pare normal sa fie asa...

Musafir

#1025

2015-04-29 06:04

fata are dreptate!!!!!!!!!!!