CEREM ca DAN DIACONESCU sa fie LIBER si cazul lui sa fie rejudecat in baza de probe

dontiu mihai
Musafir

#201

2015-04-29 22:09

Nevinovat,detinut politic , a fost intotdeauna un spin in calea hoților, care au furat de la gura copilului meu si al vostru . Free Dan Cristian Diaconescu.


Musafir

#202

2015-04-30 03:12

Am semnat aceasta petitie din cauza ca am vazut ca nu e drept ce i sa aplicat domnului Dan Diaconescu de catre justitia romana si consider ca e singurul candidat de la presedentia romaniei care a venit cu un program viabil pentru romani.Consider ca acest om are nevoie de sprijinol poporului in cazul de fata daca vrem sa avem un conducator bun.

Musafir

#203

2015-04-30 06:39

Sunt de acord cu eliberarea Dan Diaconescu!!!

Musafir

#204

2015-04-30 15:38

Nu pot crede ca DDD a luat banii.

Musafir

#205

2015-04-30 19:38

Pentru libertatea lui Dan Diaconescu.

Musafir

#206

2015-04-30 20:50

PENTRU CA DAN DIACONESCU SA I SE REJUDECE DOSARUL PE BAZA DE PROBE CORECTE SI REALE

Musafir

#207

2015-04-30 22:22

Am semnat aceasta petitie semn ca am dubii in ce priveste arestarea lui Dan Diaconescu. Doresc sa fiu convinsa, ca aceasta condamnare nu este una politica si ca justitia este dreapta si nu face jocurile politice a celor de la guvernare.
Clar, eu cred ca d-nul Ponta s-a razbunat pe Dan intai prin inchiderea televiziunii,apoi prin momirea parlamentarilor sa treaca la PSD si de teama ca Dan era apreciat de o mare parte dintre romani, iar PSD-ul putea ramane fara putere, a intervenit pentru a fi anihilat prin aceasta condamnare.

Este o rusine nationala ,daca chiar asa s-a intamplat !

 


Musafir

#208

2015-04-30 22:26

intrucat l-am observant bine pe d.d.si am observant si perfidia celor multi din politica platile-ar DUMNEZEU CUM MERITA

Musafir

#209

2015-04-30 22:37

Vreau dreptate ! Eu nu pot sa cred ca Dan Diaconescu este vinovat, si cred ca, prin aceasta condamnare se doreste, sa nu mai afle romanii de cei care au jefuit Romania !

Musafir

#210

2015-04-30 22:59

Pentru Dan Diaconescu voi semna orice petitie in dorinta de a se judeca corect un om, care a dorit si doreste binele poporului sau, care nu s-a imbogatit facand afaceri cu statul ( adica furand banii din buget).

Musafir

#211

2015-04-30 23:00

DORESC LIBERTATEA DOMNULUI DAN DIACONESCU DE URGENTÀ,SI ROG TOTODATÀ CA STATUL ROMÀN SÀ NU MAI ÀNCHIDÀ OAMENI NEVINOVATI"ASA CU ESTE EL NEVINOVAT!!!"SÀ VÀ FIE RUSINE HOTILOR CARE NE-ATII DISTRUS TARA SI PE NOII POPORUL ROMÀN!!!!LA PUSCÀRIE CU VOII HOTIILOR TRÀDÀTORII DE TARÀ SI NEAM ROMÀNESC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#212

2015-05-01 00:06

DAN ESTE NEVINOVAT SI NU ESTE LOCUL LUI ACOLO.

Musafir

#213

2015-05-01 00:17

LA PUSCARIE SA STEA HOTII CARE SUNT LA PUTERE ACUM NU DAN .DOMNULE MARIO ACTIONATI MAI DEPARTE CU ACEASTA NEDREPTATE FACUTA .CREDETI CA NOI MULTIMEA DE OAMENI VOM FACE CEVA ?DAN TREBUIE SA FIE LIBER

Musafir

#214

2015-05-01 06:06

Dan Diaconescu liber redeschiderea postului OTV

Musafir

#215

2015-05-01 13:19

Domnul Dan Diaconescu este un detinut politic care executa o condamnare pe nedrept! Sa fie eliberat si sa fie revizuit acest proces abuziv!

Musafir

#216

2015-05-01 13:56

Este un om corect ,un om bun si iubitor

Musafir

#217

2015-05-01 14:01

consider ca sentinta este nedreapta chiar nesimtita

Musafir

#218

2015-05-01 15:08

semnez si sustin aceasta petitie pentru ca arestarea lui DD, o consider o nedreptate

Musafir

#219

2015-05-01 16:39

Pentru ca Dan Diaconescu nu merita aceasta. Este o injustitie.

Musafir

#220

2015-05-01 17:03

Imi doresc din tot sufletul ca dl.Dan Diaconescu sa fie liber cat se poate de repede ca sa fie alaturi de familia dansului si de noi care il iubim si care ne lipseste intr-un moment atat de greu si pentru poporul roman.Doamne ajuta.

Musafir

#221

2015-05-01 19:22

Am crezut si cred in Dan Diaconescu............
nimeni si nimic nu-mi poate schimba parerea
cu speranta pt Dan,pentru judecarea lui corecta, pentru eliberare, pentru redeschiderea OTV

Doamne Ajuta!

je suis DD!


Musafir

#222

2015-05-01 19:36

Am semnat aceasta petitie,pt eliberarea si rejudecarea dosarului.Dan Diaconescu este nevinovat,este omul de rind care,i pasa de tara un adevarat ROMAN!

Musafir

#223

2015-05-01 19:45

Ma trag dintr-o Familie onorabila, care a fost decimata,marginalizata, deposedata de drepturi, mereu jefuita , jignita de sistemul Comunist, si inselata , jefuita si mintita de dupa 1989, fiind o familie de ne-colectivisti cu Mosteniri confiscate, bunic ucis de securitate, si familie ascunsa prin biserici...ajungind sa-mi caut salvarea prin strainatati, alte lovituri date de straini noua ca romani confruntari inutile ,taxe abuzive ,impozite inventate, si furturi din chirii fara explicatii , pe partea cealalta romania complet furata,tatonata, jefuita si horopsita...in 6 ani de munca in Belgia ,abia am reusit sa ma duc o data acasa ,sa-mi vad familia,iar cu banii cistigati in Occident,Belgia sa-mi cumpar doua usi... la Casa,iar astia din Romania fac miliarde de lei in citeva zile...Populatia doarme, si dupa ce le-au distrus industrie ,economie ,Agricultura, iar acum m-ai recent le fura si Padurile ...urmeaza a-le marii taxele si impozitele pina ce nu or m-ai avea cu ce plati...urmind exemplul Guatemale-i ,vin cu Buldozerele, si pa ' Propietate , afara din casa...am obosit sa m-ai cred ca in Romania este ,s-au a fost democratie----Democratie anti-romaneasca, distructiva ,impotriva statului Roman si impotriva Cetatenilor ei... de-si Tatal meu a fost unul din ce-i care au asteptat mereu Americanii...Americanii sunt aici ...ne jefuiesc pe cit pot, ne santajeaza , si fura prin companiile lor , si colaborarile ascunse cu alte State...cine este Onest , si cine-i dezonest??!...care Democratie??...de aceea cred ca Domnul diaconescu' este o victima, este nevinovat fiind primul Om din aceasta tara ce a desconspirat , hotiile ,jaful ,minciuna ,santajul , sistemului meschin Romanesc ,mafiot, propagat 25 de ani, de tradatorii Natiunii... numiti ca fostii Comunisti travestiti ,P.D.S.R.cu aripa lui dura avind principiul descurajarii si amenintarilor ,anilor colectivizarii...i-mi pare rau ca Domnul Diaconescu' a dezamagit in ultima perioada , facind alianta cu dusmanii sai pe care la inceput ia criticat si blamat fata de Populatie, la ce ia folosit ??...O.Tv. tot nu functioneaza, iar dinsul tot a fost arestat...o miscare absurda.si ne' controlata.


Musafir

#224

2015-05-01 20:05

Dan Diaconescu detinut politic,este nevinovat ,vrem eliberarea lui ,este bagat la inchisoare din ordinul hotilor care au distrus economia tari,si ia suparat adevarul care il rostea Diaconescu la popor.DD NEVINOVAT NA LUAT BANI DE LA NIMENI ,NA SANTAJAT PE NIMENI,MINCIUNA MAI MARE CA ASTA NA-U GASIT SA INVENTEZE,DD ESTE CEL MAI CINSTIT SAGETATOR.

Musafir

#225

2015-05-01 21:23

Trebuie sa se faca dreptate odata pentru totdeauna ! Adevarul trebuie sa invinga. Dan Diaconescu este nevinovat ! Este o mare nedreptate ceea ce i se intampla doar pentru faptul ca a vrut binele nostru al tuturor romanilor.