In atentia primariei Municipiului Moreniul !!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția In atentia primariei Municipiului Moreniul !!!


Musafir

#1

2014-12-09 05:12

Toti cei care sunt in fruntea acestei primarii plus in consiliul local sa-si dea demisia si sa se faca alegeri LIBERE pentru functia de primar intrucat locuitorii acesei localitati sunt dispretuiti si batjocoriti cu buna stiinta de cei doi primari in functie alesi pe viata cu o imunitate mai ceva ca a presedintelui Romaniei si sa se inceapa imediat sa se lucreze in interseul CETATEANULUI si nu invers.Aceasta primarie in frunte cu cei 3 primari Lazarescu Goran si Dinu nu au facut altceva decat sa-si bata joc de populatia asta nu au facut decat sa desfiinteze locurile de munca serviciul de salubritate orice urma de cultura pe plan local totul a fost distrus de ei cu buna stiinta ca sa nu mai spun ca siuranta cetateanului este pusa in cui de catre militia Moreni pentru ca ei nu ne mai reprezinta pe plan local ci reprezinta doar interesele de partid(PSD) si a apropiatilor lor si nu a tuturor cetatenilor, cetateni care platesc taxe si impozite ca safie platiti baietii smecheri din primarie fisc sau militie.Cu ajutorul primarului si al militiei si al fiscului aici in localitatea asta se fac angajari la pentru munca la negru se face evaziune fiscala si spalare de bani asta prin baietii foarte galagiosi care fac taximetrie mai ales cei care sunt pe traseul Moreni Taroviste.Ca sa nu mai spun ca firma de cablu Akta este protejata de primar si consiliul local sa ramana doar ei in domeniu cablu si internet si absolut nicio firma nu i se mai da nicio aprobare sa intre aici pentru ca le strica lor afacerea cu primaria.Deci noi cetatenii inca o data suntem FORTATI si OBLIGATI sa suportam furtul acestei companii ilegale de cablu si internet AKTA pentru ca nu are nicio concurenta in aceasta localitate.Nimic ce se face in orasul asta nu este facut in binele cetatenilor ci in detrimentul lor si impotriva lor.Rusine tuturor celor care lucreaza in aceasta primarie si a celor care lucreaza la stat platiti din banii nostri.


Musafir

#2

2014-12-09 05:35

Postați petiția la nesfârșit.

Musafir

#3

2014-12-09 13:40

finalizarea,strazilor,ne-am saturat de gropi,iluminarea publica,care lasa de dorit,impodobirea cu ornamente si pe 22,dec,





Musafir

#4

2014-12-09 14:00

terminarea proiectului la urgenta referitor,la tuburile care s-au tot bagat in pamant,astuparea craterelor ,din oras,curetenie,mai multa,seriozitate in tot ceea ce se face.analizarea corecta a tuturor petitiilor si un rasp,la toate,,,scoaterea la munca a celor care au de platit amenzi si nu le platesc,ptr ca-i ducem tot noi in spate,un oras cat mai curat si prosper
Jumbix
Musafir

#5

2014-12-09 14:15

Sunt complet dezamagit de ceea ce vad in acest oras; Municipiu nu pot sa-i zic.


1) Podul:

  • Reconstructia a durat un an
  • Armatura podului a fost expusa intemperiilor pe timp de iarna
  • Concluzie: Podul e putred pe dinauntru.
  • Argument: Limita de 3,5t la intrarea pe pod.
    Inainte de reconstructie nu era aceasta limita.

2) Asfaltul turnat in luna Octombrie:

  • O parte a fost turnat pe ploaie; Drept urmare:
  • A crapat la 8 zile dupa ce a fost turnat pe anumite protiuni.
  • A fost peticit pe acele portiuni
  • S-au format adevarate gropi la iesirea din Moreni
    La 400m inainte de iesirea din oras.

3) Pistele de bicicleta cu "masaj" ... nu stiu cum sa le descriu altfel, dar va invit sa mergeti pe ele.
Ati mai si desenat pe ele faptul ca este pista de bicicleta, daca nu era desenat acolo nimic mai ziceam ca este doar o scurgere, dar asa...

4) Str. Tineretului: (la BIG)

  • E asa de 2 ani si inca acum arata bine...
    Nu pot sa inteleg de ce nu a fost asfaltata strada aceea.

5) Lipsa altor companii care sa asigure servicii de Cablu / Internet si Telefonie in afara de AKTA si Telekom.

  • Acum cativa ani erau si alte firme (SpeedNet, SonTelecom, etc.) care furnizau aceste servicii.
    Din ce am inteles aceste firme au fost cumparate de AKTA.
  • Nu mi se pare normal ca intr-un oras sa existe doar 2 firme ce furnizeaza aceste servicii, ambele cu un pret foarte mare pentru serviciile de slaba calitate care le ofera.
  • Trebuia sa se sesizeze un Consiliu al Concurentei care sa sanctioneze aceste 2 firme si care sa nu permita firmei AKTA sa cumpere firmele mai mici care aveau un raport calitate/pret mai mare.

Musafir

#6

2014-12-09 15:18

Ce se intampla in acest oras este de ,,NO COMENT" Multa bataie de joc!!!!

Musafir

#7 Re:

2014-12-09 15:47

#3: -  

 22 Decembrie este deja impodobita si ornata. Aveti gropi, cratere, escavatoare, santuri, mormane de pamant, balti. ce altceva mai vreti????


Musafir

#8

2014-12-09 18:05

Buna seara ! Nu-s din Moreni ,dar poate vreodatā v-a trebui sa vin sa locuiesc aici, sotul fiind morenar .Sunt dezamāgitā de cum aratā Moreniul, si asta nu de acum cu aceste lucrāri....de 5 ani de când vin în oras si îmi pare ca mā întorc in timp de fiecare datā...Nici dacā ar repopula Cernobâlul nu ar aratā asa ...poate sunt un pic cam durā ,dar asta impresie îmi lasā...Soacra mea are apā o orā pe zi ...în anul de grazie 2014...nu canalizzare...cratere ca în asfaltul din Moreni nu-mi iimaginam ca existā...

Musafir

#9

2014-12-11 11:58

Aderati la Partidul Facebook-Dâmbovita !
yftyfhvhyg

#10 Re:

2014-12-12 19:22

#9: -  

 (Y)

lolipop

#11

2014-12-15 19:30

Cineva sa stanga semnaturi pentru un referendum de demitere a primarului si a consilierilor!