legea lui Max

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția legea lui Max


Musafir

#1

2014-12-07 15:37

Impresionant

Musafir

#2

2014-12-07 15:38

Ar trebui casati dobitocii care au dat in asemenea ordin

Musafir

#3

2014-12-07 15:39

Daca vrem sa dovedim ca suntem civilizati, trebuie sa inlaturam cinismul din viata noastra.

Musafir

#4

2014-12-07 15:41

Felicitari ptr initiativa !!!

Musafir

#5

2014-12-07 15:42

Acest loial soldat patruped , pentru serviciile aduse romaniei pe terenurile de lupta, isi merita cu prisosinta tratamentul de care are nevoie pt. a se face bine.

Musafir

#6

2014-12-07 15:42

doresc ca aceasta lege sa fie aplicabila pentru toate animalele de serviciu indifferent de ministerul sub care isi desfasoara activitatea

Musafir

#7

2014-12-07 15:42

ar fi extraordinar sa-l putem ajuta pe max,si ar fi si mult mai bine ca autoritatile sa ia mult mai drastic legea pentruy apararea drepturilor anumalelor.

Musafir

#8

2014-12-07 15:43

Va multumesc pentru gestul dv. si pentru tot ceea ce faceti.
Ma bucur tare mult ca existati. Ca mai sunt oameni ca voi, cu coloana vertebrala, curajosi, luptatori. Si atata timp cat mai exista oameni ca voi, mai exista o speranta. va imbratisez cu drag

Musafir

#9

2014-12-07 15:46

M-a impresionat foarte mult si voi incerca sa influentez cati mai multi elevi sa semneze aceasta petitie.
Prof. Oana Parvu

Musafir

#10

2014-12-07 15:47

sper sa schimbe legea pentru aceste animale care SERVESC PATRIA. dar am o intrebare pentru unitatea de care apartinea MAX.   SANT DE ACORD CA LEGEA E DE VINA SI TREBUIE SCHIMBATA DAR DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE SI UNITATEA ARE PARTEA  EI DE VINA. DACA TOTI MILITARII DIN ACEA UNITATE PUNEAU CATE 1 LEU PE LUNA PENTRU ACEST EXTRAORDINAR CAINE IN CATEVE LUNI MAX ERA CA NOU NASCUT.  (MERCENARILOR)


Musafir

#11

2014-12-07 15:48

Multumesc antenei 3 si D-lui Adrian Ursu pentru aceasta initiativa care mi-a mers la suflet si m-a emotionat pana la lacrimi. Sper din toata inima ca acest caz sa nu lase fara rezolvare soarta acestor caini care au ajutat armata in diferite situatii critice si va spun sincer ca nu mi-a venit sa cred ca armata a putut sa faca asa un gest rusinos sa-l abandoneze pe Max. Acest gest nu le face cinste si in ochii mei au scazut foarte mult. Sper insa ca aceasta lege sa fie data cu ajutorul nostru .Ii multumesc D-nei care l-a adoptat si sper sa o ajute Dumnezeu sa il poata trata fiind convinsa ca Max o sa o iubeasca din tot sufletul si o sa o faca fericita.

Musafir

#12

2014-12-07 15:48

La numarul mare de generali din M.I. si M.Ap.N cred ca este loc si este necesar ca toti cainii acestor ministere sa primeasca grade si automat drepturi si dupa ce nu mai pot fi in activitate.Sa îi sprijinim noi.Ei nu pot sa se organizeze si sa-si ceara drepturile.

Musafir

#13

2014-12-07 15:54

daca este necesar il luam acasa noi. ar fi bine ingrijit. Unde mananca doi copii si alt caine...care pe deasupra mai este si un erou...

Musafir

#14

2014-12-07 15:57

Sper din toata inima ca aceasta petitie sa fie semnata de cat mai mult oameni de suflet ca aceasta lege sa fie data in parlament pentru aceste animale deosebite iar celor care l-au abandonat le doresc sa fie si ei abandonati cand se imbolnavesc de cei carora le-au facut servicii sa vada si sa simta si ei ce simte bietul catel care i-a servit cand au avut nevoie. Asa isi rasplateste armata romana cainii care se sacrifica pana la moarte? Exsita Dumnezeu si o sa le dea rasplata dupa fapte la toti. Ma rog la Dumnezeu pentru Max sa se faca bine si pentru D-na care l-a adoptat sa fie sanatoasa sa poate sa aiba grija de el.
marmache

#15 Subiect

2014-12-07 15:58

 Sunt oameni fara suflet care lupta doar pentru ei , vezi legea pensiilor speciale. Oare cit poate costa un tratament pentru un animal care a servit sub drapelul ROMANIEI?

arauana

#16

2014-12-07 16:03

   M-a surprins cadrul militar, alaturi de care Max si-a desfasurat toate activitatile in Afganistan, ca nu si-a manifestat dorinta de a-l lua in ingrijire. Toata admiratia pentru doamna devenita stapana lui Max.


Musafir

#17

2014-12-07 16:14

La nevoie romanii stiu si pot sa stranga randurile si sa sara in ajutor celor aflati in dificultate.Nu ma impac insa cu atitudinea statului in general,fie ca este vorba de sanatate ,educatie,cultura etc.,cei responsabili afiseaza o indolenta enervanta.Regret!!Sa schimbam legile proaste si sa dam o sansa lui Max eroul nostru.

Musafir

#18

2014-12-07 16:18

Eram convinsa ca aceste animale sunt pensionate cu adevarat,asigurandu-se celor ce doreau sa le adopte hrana si ingrijirea medicala! Pana cand vom mai sustine financiar astfel de 'Minti luminate' ce elaboreaza tot felul de ordine si legi contra naturii umane si a oamenilor acestei tari minunate! Oare vom apuca sa trim intr-o Romanie de bun-simt vreodata?

Musafir

#19

2014-12-07 16:29

Asa cum ne rugam unii pentru altii, si in acest caz Dumnezeu sa-l faca sanatos!

Musafir

#20

2014-12-07 16:34

Luati exemplu de la un câine, este mai loial decât un om, care, față de alt om este, vezi dictonul:„Homo homini lupus”

Musafir

#21

2014-12-07 21:56

Salut intotdeauna orice petitie de bun simt!

Musafir

#22

2014-12-08 10:00

Societatea romaneasca actuala este, dupa parerea mea, lipsita de respect fata de cei care o slujesc cu credinta si abnegatie. Legile sunt facute de politicieni care nu au pregatire de specialitate sau care nu prea au pregatire. Asa s-a ajuns la situatia aceasta si ca militarii sa fie marginalizati.

Musafir

#23

2014-12-10 21:13

Toate animalele care au servit in armata romana,jandarmerie sau politie, servicii de informatii, primarii, companii de paza si protocol de stat si private, etc sa fie pensionate in caz de boala si sa primeasca pensie pentru hrana si tratamente, pot ramane chiar in ingrijirea celor care sau ocupat de ei sau a ori carei alte persoane care doreste sa il ia in ingrijire, cu titlu gratuit.

Musafir

#24

2014-12-14 08:54

Felicitari pentru initiativa !Continuati tot asa !


Musafir

#25

2014-12-15 13:01

Sunt animale foarte inteligente, carora le-am putea multumi pentru serviciile aduse comunitatii, oferindu-le o "pensie" linistita si dragostea celor dispusi sa le adopte dupa "pensionare".