Ajutati orasul Husi sa scape de doctori incompetenti!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Ajutati orasul Husi sa scape de doctori incompetenti!!


Musafir

#1

2014-10-09 12:31

nu merita sa mai stea in spital sa trateze copii ca este o incompetenta

Musafir

#2

2014-10-09 12:32

Trebuie eliminați toți acei doctori care se uita la un bolnav doar dacă i se umple buzunarele de euro....

Musafir

#3

2014-10-09 12:35

Trebuie eliminați toți acei doctori care se uita la un bolnav doar dacă li se umple buzunarele de EURO....
giorgia

#4 ajutați orașul Huși sa scape de doctori incompetenti

2014-10-09 12:39

Doctori numai cu bani...


Musafir

#5

2014-10-09 13:01

Si copilasul meu de 2 ani si 8 luni a fost internat in spital saptamana trecuta la roma cu acelas diagnostic ba chiar cu laringospasm.... asta nu inseamna ca a murit sau xa ar fi putut muri ...doamne fereste.....pe fetita no mai aduce nimeni inapoi poate asta a fost destinul sau dar daca exista cineva care poate face ceva aceia suntem noi...aceasta doamna doctor sa fie pedepsita sa nu mai profeseze in veci. ...condoleante familiei indurerate forta si curaj

Musafir

#6 Inacceptabil!!!

2014-10-09 13:16

Intr-o seara de vineri cand veneam de la Iasi spre Husi, am fost anuntata de parintii mei ca bunicii i s-a facut rau si sa ne grabim pt ca suna la salvare de o ora si aceasta nu mai ajunge...salvarea a sosit dupa o ora jumatate, timp in care bunica statea cazuta pe jos fara aer prea mult, ea avand pb cu inima, putea sa moara linistita pana sa ajuga salvarea la ea. Ajung la spital, zacea jos pe pat plina de perfuzii si aparate, cu masca de oxigen...tb sa respire odata cu acel aparat, intr-un final au reusit sa o stabilizeze cat de cat...doctorita de garda din acea noapte ne-a trimis cu ea la terpie intensiva unde urma sa ii faca probabil internarea, o ia domnul angajat la spital cu patul ne urcam in lift si urcam sus...ajunsi acolo deschidem usa unde ne intampina o asistenta isterica: ce cautati aici? cine v-a dat voie? Incercam sa explicam...in cateva secunde iese d-na dr rotaru, director la terapie intensiva cica (nu ciupilan cealata nu i-am retinut numele complet), buhaita de somn si incepe sa urle: Cum va permiteti sa veniti fara acordul meu? Iesiti afara, afara am spus, asistentele terminate de frica, cica sunt terorizate de aceasta d-na dr, va rog sa parasiti incinta, nu aveti voie, am incercat sa le explic bunica era aproape moarta, tb tinuta la terapie macar noaptea aceasta...nu vreau sa aud, sa mergeti la "alea jos" care v-au trimis...I-am spus va rog frumos sa scrieti ca refuzati internarea...daca moare, cine raspunde? nici nu a vrut sa auda, cum i-am dat actele asa mi le-a returnat, urland ca sunteti toate niste "parasute" sa ma lasati in pace...bunica  s-a speriat, a inceput sa planga si iarasi i s-a facut rau. Intre timp coboram jos de unde am plecat, povestim situatia, era de garda o dr tanara blonda din Iasi, care numai nu plangea ca a facut-o aia parasuta...si ne spune mergeti la d-l dr Tataru, vb cu el ca sigur va primeste el...zis si facut...iar cu patul cu bunica cu liftul, ajungem sus, batem la usa, nu rasp nimeni, intram usa era deschisa...iese asistenta de la usa din fata: vai cum va permiteti sa deschideti usa? sa nu mai faceti niciodata asa ceva...se supara d-l doctor...intreb: este d-l Tataru...ea: era pe aici probabil tb sa vina, asteptati...am asteptat mult si bine, ca nu a mai venit...intalnesc pe holul spitalului o doamna, cunostina de altfel si imi spune...Cristina...stie tot spitalul ce ai patit cu d-na rotaru, de altfel d-l dr Tataru stie cazul dar este de acord cu ea si se fofileaza prin spital sa nu dati de el...intr-un final ajungem la d-na dr Moraru care ne-a primit si i-a facut internarea...Am vrut sa chem politia dar saraca bunica abia se linistise si nu mai vroia scandal...duminica am plecat spre Iasi si am rgat-o pe mama si pe matusa mea sa faca plangere la managerul spitalului la d-na Rotaru (Ciupilan) sa nu se mai intample asa ceva unor batrani neajutorati care abia se mai pot tine pe picioare de bopli si greutati, din pacate odata cu plecarea mea nimeni nu a mai facut nimic. 

In spitalul Husi este bataie de joc, doctori incompetenti (nu toti) majoritatea, asistente cu 3 luni de cursuri facute, deranjate mereu de prezenta celor banlavi, de batrani pe care ii apuca si ii trantesc, scarbiti fiind de ei, iar cand ii intrebi de ce se poarta asa...spun ca sunt satui pana peste cap...RUSINE SA VA FIE, SA AVETI PARTE IN VIATA DE ACELASI TRATAMENT SI RESPECT PE CARE IL ARATATI SI IL OFERITI!

o mama

#7

2014-10-09 13:50

Am ajuns cu un copil de un an la ora 2:00 noaptea in spital avea o tuse groaznica ,temperatura ,diaree...si asistenta imi spune ca doamna dr.Bianu doarme si sa nu o deranjam...nu ia dat nimeni nimic ,am stat pana la ora 10:00 pana a venit doamna dr.Bianu , se uita la copil si imi spune ca nu poate face nimic pentru ca are vaccinul de un an si nu are voie sa o intepe...atunci scot din buzunar 100 de lei ,se uita la mine,apoi la bani si vroia sa plece....am mai scos 100 .....atunci ma apucat de umeri si mi-a zis:-Stai linistita ca o sa fie bine...abia atunci mi-a legat copilul de masa si la pus in perfuzie...dupa 8 ore de asteptari.


Musafir

#8

2014-10-09 14:03

daca nu luam masuri acum cat e fierul cald cazul se va uita si nimeni nu va mai putea face nimic . semnati petitia cat mai multi pentru a arata ca ne pasa de lumea in care traim.

Musafir

#9

2014-10-09 15:32

din pacate romania are mare nevoe de doctori competenti ,pentru a ajunge la un nivel corespunzator statelor europene cu potential dezvoltat , daca statul nu face nimic se va ajunge ca pe timpuri sa nasti acasa cu moasa sau sa mori cu zile,ce le pasa politicienilor ei se trateaza in occident!!!!
Parinte

#10 sa scapam de dobitoci

2014-10-09 16:17

Cei care nu isi fac treaba sa plateasca ! bianu este un exemplu de spagara notorie o jigodie !

Reclamatii la DNA si filmati !


Musafir

#11

2014-10-09 18:31

la puscariee

Musafir

#12

2014-10-09 19:02

Ceea ce e socant la doctorii din Romania, nu este nestiinta, ci lipsa lor de vointa de a lucra conform juramantului Socrate.

Musafir

#13 nita

2014-10-09 19:04

Imaginați va sa fi fost fata unui turist german francez englez pe unde scotea cămașa doctora?Un matur il întrebi ești alergic la ceva?? Dar copila asta cate injecții a făcut cred ca e prima si ultima saracuta dzeu sa o ierte si poate vom avea un spital la Huși cu medici bine pregătiți profesional di omeni buni la suflet sa ne ajute dumnezeu! 


Musafir

#14

2014-10-09 19:23

Jos cu spagarii toti sunt la fel in acel spital nu ai bani nu se uita la tine

Musafir

#15

2014-10-09 19:25

Nimeni nu mai trebuie sa moara in aceste imprejurari vreodata !

Musafir

#16

2014-10-09 19:33

.acum o luna am fost cu fetita de 6 ani la urgenta avea enterocolita si era d Bianu de garda s-a comportat f urat a pus o asistenta sa-i puna o perfuzie nu ne-a dat nici o explicatie ce tratament i se administreaza .nu a consultat-o ,i-adat tratament dupa explicatiile noastre pe care nici nu voia sa le asculte .un comportament fff urat ,afara cu ea nu meritam asemenea doctor.

Un Husean

#17

2014-10-09 20:44

Ar trebui sa fie judecati ca oricare a comis o crima , fara colegiul medicilor, care este o abureala ieftina, de 2 bani, si care oricum nu o sa isi acuze colegul de breasla si sa il scoata vinovat, la noi in tara, totdeauna mortul e vinovat.

eu

#18

2014-10-09 21:35

Rusine sa va fie incompetentilor ce stiti voi sa faceti?numai sa luati bani scarbe ordinare ce sunteti stiti nymai sa urlati ca niste.vaci imputitelor !90la suta habar nu aveti pe ce lume traiti si medici si asistente niste proaste care dau cateva mil si ies asistente si omul se duce saracu nacajit si e facut cu ou si cu otet!RUSINE nici sa nu ridicati capyl din pamant distrusilor ce sunteti

nu conteaza

#19

2014-10-09 21:39

niste criminali afara cu ei


Musafir

#20

2014-10-09 23:37

Din pacate intregul sistem este otravit.Sunt si medici competenti,dar se intampla prea multe greseli care nu pot sa le mai stergi.Se transforma in adevarate suferinte pentru dragi nostri parinti.

Musafir

#21

2014-10-10 04:38

numai in pielea parintilor indurerati sa nu fii!este intolerabil un asemenea comportament din partea personalului medical.

Musafir

#22

2014-10-10 08:04

Interziceti acceptareaspagii si pacientii pnt. a mai mitui Dr.
Florin

#23

2014-10-10 09:19

am ajuns si eu in urma cu o luna in acest spital "bolnav", ca insotitor al iubitei mele careia i s-a facut rau in mijlocul orasului.In momentul in care am ajuns la urgente de garda era o docorita blonda si grasuta care m-a luat la intrebari in limba engleza, raspunsul meu fiind :"in spitalul Municipal din Husi se vorbeste in engleza?" la care ea mi-a raspuns :"iesi afara!".....sa va fie rusine ca va bateti joc de oameni si ca nu respectati meseria care o practicati!


Musafir

#24

2014-10-10 10:51

Rusine.....murim cu zile in aceasta tara,daca nu dai spaga nu te baga nimeni in seama....o spun din propria experienta...haideti sa dam flaminzi jos...nu e normal sa-si bata joc de niste oameni....cum .... exemplu acesti parinti care i-si cresteau cei trei copii cu multa dragoste...si....probabil cu putini bani...haide-ti sa oprim...acesti...incapabili sa ne mai ucida copiii...pentru ca e singura noastra putere de a lupta si a merge mai departe in acest mizerabi secol....unde doar spaga e tot....Dumnezeu so odihneasca in pace....!!"oricum e un inger printre ingeri....paritilor putere multa....Doamne ajuta!!!"
adochitei cristina

#25

2014-10-10 14:03

Sustin in plin aceasta petitie!