Reabilitarea sau Desfiintarea Strandului Vaslui

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Reabilitarea sau Desfiintarea Strandului Vaslui


Musafir

#1

2014-08-06 04:37

dupa fff multi ani astept o schimbare in bine a acestui strand eu am indraznit al numi GROAPA MOTII si nu de geaba am pus asta s-au curmat destine si viet in acel loc blestemat ne-am pierdut copii domnilor,aveti puterea inca de a mai schimba ceva iar daca nu aveti competenta neceara atuci inchideti-l nu ii mai vad rostul.sunt mama unei victime s imi asum cele mentionate mai sus

Musafir

#2

2014-08-06 08:32

Desfiintarea acestui bazin inutil si de prost gust.Atat timp cat investitiile au fost aproape de zero,nu vad rostul acestuia.Daca singura facilitate oferita este copii inecati,atunci ne putem lipsi.

Musafir

#3

2014-08-06 09:22

optez pt reabilitare,fiind totusi un loc de agrement destinat locuitorilor orasului,trambulina si adancimea exagerata de 5 metri trebuie sa dispara.

Musafir

#4

2014-08-06 09:40

minim 4 salvamari acreditati ar fi bine, 2 sunt putini totusi...e o suprafata mare de acoperit.


Musafir

#5

2014-08-06 17:39

Cel mai bine ar fi reabilitarea acestuia pt a avea si noi un loc de relaxare si asa sunt putine astfel de locuri.pt cei care nu pot aj la mare strandul este un loc unde se pot distra.

Musafir

#6

2014-08-06 18:54

la satrand sa fie personal calificat ,da nu de aia care au dat porcu k sant destui in primarie

Musafir

#7

2014-08-06 19:49

Inchideți ștrandul! Mai bine pentru toți!

Musafir

#8

2014-08-06 20:47

Cred ca ar trebui pusă si o ambulantă pe perioada cat Ștrandul este folosit...
RusineRomania

#9 Sa fie 2. metri maxim e mai bn sau inchis de tot

2014-08-07 00:11

Dupa ce moare un copil care avea toata viatza inainte si poate alti in trecut si in viitor ? asa se ia masuri in romania de asta suntem desconsiderati oriunde si oricand ;) 

cipolin

#10 strand

2014-08-07 10:35

Din ce am inteles se va pune o plasa care limiteaza adancimea aia de 5,8 metri,sau niste balize,eu nu sunt de acord cu distrugerea strandului e usor de distrus dar de facut nu o sa mai faca nimeni un strand de la 0 ,strandul din vaslui e cel mai adanc din moldova cu 5,8 metri adancime


Musafir

#11

2014-08-07 17:07

as avea ceva in plus de adaugat,la aceasta petitie :din molozul rezultat in urma demolarilor si a refacerii strazilor,se poate astupa acea zona de 5m(real-5,80m pe vremuri)si cu un strat consistent de beton sa dispara pt totdeauna aceasta zona;va fi si mai rapid de golit bazinul pt curatare-si care bazin pt publicul larg mai are asa zona adinca!
Daniel Dascălu
Musafir

#12

2014-08-08 00:36

Ca cetăţean Român , născut și crescut in orașul Vaslui, în deplinătatea facultăților mintale şi cu amintiri despre alte accidente fatale,petrecute la această JENĂ PUBLICĂ ŞI SOCIALĂ, denumită "ștrand ",

subscriu la cererea locuitorilor din Vaslui, ca ștrandul comunal, devenit afacere supervizată de Primăria Locală, să fie transformat într-un loc de relaxare public. Asta înseamnă apă curată, schimbată la cel puţin o săptămână, dezinfectată zilnic, dar MAI ALES, supravegheat de OAMENI ce pot acorda măcar primul ajutor in caz de înec.... Şi nu prin înec in halba de bere... Vreau sa zic....

Florinel
Musafir

#13 DACA SALVAMARII BEAU DEGEABA REABILITAM

2014-08-09 16:40

DUPA N-ACCIDENTE SAU GANDIT LA REABILITARE...EU CRED CA NU ARE ROST SA MAI LASE ZONA 5 M.TOTUL AR TREBUII SA FIE 2,40M CA LA PISCINA.LA PISCINA DE CE NU SE INEACA LUMEA?
ATATA TIMP CAT NU NE PERMITEM UN NR MINIM DE 4 SALVAMARI CARE SA STEA LA LOCUL LOR DEGEABA REABILITEAZA STRANDUL. LUMEA SE POATE INECA SI LA 1,80M. LA VARA SE VA INTAMPLA ACEEASI POVESTE. ;) P.S

Florinel

#14 DACA SALVAMARII AR STA LA LOCUL LOR AR FI TOTUL BINE

2014-08-09 16:48

NORMAL SA MOARA OAMENII DACA ASTIA IAU 9 MILIOANE PE LUNA DEGEABA. STAU SI  O FREACA LA TERASA IN LOC SA ISI FACA DATORIA. 1 SALVAMAR LA 300 DE PERSOANE E EXAGERAT DE PUTIN,SI BEAT FIIND.


Musafir

#15

2014-08-09 20:29

Ar fi o prostie sa se inchida strandul
anonim

#16 re

2014-08-10 07:50

daca tu nu stii sa inoti ce cauti in strand..... pentru mine vina este a lui, daca nu stii nu te baga... si a murit din cauza anturajului ,


Musafir

#17

2014-08-10 21:59

Imi doresc ca Strandul Vaslui sa fie inchis daca oamenii care trebuie sa aibe grija de el,dorm in papuci. Este mai ok sa se inchida.

Musafir

#18

2014-08-11 10:32

sa fie inchis!

Musafir

#19

2014-08-15 03:52

Singur Problema di Vaslui, este conducere ca sa gandeste numai a furar bani la cetateni, si cand este vorba de angajare personal la primarie sau in firme legate la acestua , nu se lua in calcul profesionalitate , doar se lua numai in calcul spaga ...
Pentru schimbare Vaslui si viata Cetateni trebi alfel de mentalitate la Conducere Oras , trebi mentalitate deslegate de la politica spagara .....

Musafir

#20

2014-08-26 18:29

Buna ziua, condoleante familiei pentru pierderea suferita, eu imi doresc de foarte mult timp sa avem in orasul nostru o baza de agrement cum se cuvine, la standarde europe. Sa se ia toate masurile posibile pt ca copii acestui oras dar si adultii sa aiba un loc in care se poate destinde macar intr-o zi din saptamana.Cei de la conducere daca nu sunt competenti pentru lucrul acesta sa ceara parerile celor in masura si sa ia atitudine.
Sper sa avem unul din cele mai frumoase orase in viitor!

Musafir

#21

2014-12-01 06:48

NU DORESC DESFIINTAREA STRANDULUI!

Musafir

#22 Re: asd

2014-12-01 06:49

#7: -  

 Mai date-n mortii mati,