Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

Vaile

#476 Re: totul e batut in cuie

2013-01-08 21:04

#472: petrache lupu - totul e batut in cuie

Asa a vrut Diculoiu si cu Roibu. Era batut in cuie pe 4 sept. 2012:  conducerea sa disponibilizeze 3200 de salariati si sindicatul sa cera guvernului salarii compensatorii. Acum ei neaga dar eu am vazut memoriul.

Si inca se lupta sa se intample asta. Pentru ca el nu mai poate sa tina oamenii in sindicat Diculoiu s-a inteles cu Tudoran sa faca si el un sindicat si sa-i oblige pe cei de la transporturi sa nu se inscrie in sindicatul Victoria.

Tineti minte: Diculoiu  LUPTA INCA SA INCHIDA OLTCHIMUL  si acum s-a aliat cu Tudoran. ( e lesne de inteles de ce)

 

Raspunsuri

noi

#489 Re: Re: totul e batut in cuie

2013-01-10 17:15:16

#476: Vaile - Re: totul e batut in cuie

Vasile am citit ce ai scris si sint lucruri normale.Muncesc ca prostul in conditi grele sa mearga combinatul.Trebuie scapat de lenesi si lichele de la transporturi sunt multi si jegosi.Grasul ala de sef Tudoran se lauda cu cioroi de la vagoanele lui ca muncesc pe afara si mecanicii de pe locomotive ca au raspundere mare in munca.Nu este adevarat sunt lenesi si pentru ca seful lor ii lasa sa faca ce vrea.La fel si soferi aia de la autoturisme imbracati ca Botezatul care se joaca toata ziua pe banii munciti de prosti ca mine.Lupta Vasile si spune tot iar pe transpoarte sai separe de noi ca sa rezolvam problema cu sindicatul lor cu tot