Catre P.E. realitatea României prin ochii celor 7,4 mil de oameni

Quoted post


Musafir

#1

2012-08-09 19:40

EU AS VREA CA DOMNUL BAROSSO SI DOAMNA MERKEL SA AFLE REALITATEA DIN ROMANIA , SI NU CEA VAZUTA PRIN OCHII LUI BASESCU SAU A EURO-PARLAMENTARILOR PDL-ISTI. AS VREA SA SE AFLE TOATE MINCIUNILE CARE S-AU SPUS DESPRE ROMANIA , SI DESPRE ROMANI , PENTRU CA CRED CU CONVINGERE CA NICI ROMANIA , NICI POPORUL ROMAN NU MERITA SA FIE TRATATI CA NISTE SLUGI . VREAU SA FIM RESPECTATI

Raspunsuri


Autorul acestei petitii

#2 Re:

2012-08-09 19:56:29

#1: -

Acesta este scopul. Sa se vada realitatea.


Musafir

#13 hRe:

2012-08-13 20:50:46

#1: -

:)))))))) poate daca barosso ar sta cu ochii la latrinele nemernicului ar fi celllllll mai "informat cetatean european" din fericire ramane un vis ,realitatea romaneasca de fapt trece prin buzunare :basescu criminal zbierati in cor ?a omorat pe cineva??? hm nu am auzit ,basescu dictator ?pai daca era dictator astia erau dupa gratii demult si voi aveati internet cu cartela sau deloc ,a distrus economia basescu ??? care economie ? a lasat nea nelu ceva din fosta infrastrucura ceva neatins? nu cred ,a avut grije sa rada tot sa vanda pe nimic ca sa ia jmecherii cu bani formarea clasei de mijloc zicea el atunci nu conteaza cum dar trebuie clasa de mijloc asa ca hai sa lasam pe unii sa fure in detrimentul celor multi da fraieri ca sa formam rapid clasa de mijloc (probabil ca multi isi aduc aminte nu vorbesc din filme e realitate ) si atunci cum sa accept acest partid care mi=a distrus viitorul meu si al copilului meu si idealurile revolutiei sau ceo fi fost acolo nu sunt sigur chiar daca am fost  la acea miscare in schimb voi il faceti criminal pe basescu pentru ca va luat cateva zeci de lei din salariu ? cap aveti minte ce mai trebuie !!!