Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Quoted post


Musafir

#2628 Re: Care „Academie” ?

2012-07-31 05:33

#2626: Leo68 - Care „Academie” ? Acest site este creat pentru demiterea plagiatorului Victor Ponta, prim ministru al Romaniei.  Iti spun acest lucru pentruca imi face impresia  ca nu stii,  din moment ce nu te referi  la subiectul in cauza. Nimeni n-a acuzat si n-a aruncat cu noroi in titluri universitare obtinute in mod corect, legal si cu multa munca. Aici e vorba doar de teza de doctorat a lui Victor Ponta, copiata in mare parte din  lucrari ale altor autori , fapt pe care-l poti constata ,  pana si tu ,  cu multa usurinta, daca vrei.  In ce-l priveste pe fostul ministru al educatiei, poate nu stii, dar Funeriu si-a prezentat diploma de bacalauriat luata in Franta, intr-o emisiune a lui Turcescu. A vazut-o o tara intreaga. Ei, daca nu te uiti si la alte posturi TV, nu stii. Funeriu a fost elev la un liceu in Timisoara pana prin clasa XI-a, cred. Dupa aceea a plecat in Franta. In perioada cat a invatat la Timisoara a fost un elev foarte bun, exceland la Chimie, motiv pentru care a participat mereu la olimpiade.  A continuat studiile in Franta, inclusiv studiile universitare si doctoratul. Fara sa ramana repetent sau sa plagieze. Te rog, sa nu-ndraznesti sa-l compari  cu repetentii sau cu hotii.

 

Raspunsuri

ElenaU

#2635 Re: Re: Care „Academie” ? - Leo68

2012-07-31 21:15:44

Intampaltor am vazut, cum si-a aratat diploma, doua secunde cat sa nu se vada "pixelul albastru"

Se prea poate sa fie un geniu in ale chimiei, (avem traditie in tara - Elena Ceausescu) dar nu avea ce sa caute in fruntea unui minister atata timp cat nu era in stare sa scoata doua vorbe fara sa i se sufle ce trebuie sa spuna - parca suflatul este tot o forma de furt