Petitie impotriva petitiei de modificare barem EN 2012 rom.

Quoted post

Anonim

#182 Catre cel/cea care a lansat aceasta petitie

2012-06-26 17:53

Observ ca petitia pentru alegerea ambelor variante corecte te nemultumeste.Crede-ma daca ai fi ales predicativa te-ai fi simtit si tu exact cum ne simtim noi:discriminati.Printre cei care au ales predicativa se enumera si copii buni care tintesc cat mai sus in viitorul lor de exemplu olimpici.Noi vrem doar sa ni se faca dreptate;nu vrem sa va jignim prin aceasta petitie dar daca pana si profesorii nostri sunt in dubii ne cerem drepturile.Aici nu este nici vina ta nu este nici vine mea ci este vina celor care au alcatuit subiectele.Prin acest comentariu eu nu mi-am propus sa te jignesc dar in schimb iti propun ca macar sa incerci sa te pui in locul nostru si sa incerci sa privesti prin ochii nostri inundati de lacrimi cum sansele tale la un liceu bun sunt sfaramate si viitorul tau cat mai putin vizibil.In orice caz va rog sa ne intelege-ti, va rog sa nu ne mai adresati cuvinte jignitoare SI LA FINAL VA UREZ MULT SUCCES LA EXAMENUL DE MATEMATICA TUTUROR!!!

Raspunsuri


Musafir

#185 Re: Catre cel/cea care a lansat aceasta petitie

2012-06-26 18:29:49

#182: Anonim - Catre cel/cea care a lansat aceasta petitie

Din moment ce au gresit, pot sa fie olimpicii lui Peste Prajit si sa aiba idealuri in viata si scopuri de intelectuali olimpici habarnisti. Nu se modifica baremul pentru ca olimpicul Johnny a pierdut firul vietii si a gresit intr-un moment de non-concentrare. Si nici nu se modifica baremul pentru ca asa-zisul profesor X-ulescu a zis ca e predicativa. Normal, si profesorii doresc ca elevii sa ia punctaje mai mari. Dar au comis-o, asta e.

Unii dintre olimpicii de pe-aici ar fi trebuit sa nu se prezinte deloc la examen, sa se inscrie la liceu pe baza olimpiadelor.