Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Quoted post


Musafir

#2

2012-06-20 21:09

SA NU MAI CONDUCA COMUNITO-SECURISTI

Raspunsuri

Themegaraul

#1663 Re: NU sint de acord cu aceasta demisie!

2012-07-01 19:07:24

#2: -

Nu inteleg aceasta isterie nationala legata de diploma de doctor a D-lui Ponta.

Nu inteleg dece, cind Romania este codasa Europei (egal ce domeniu), prin astfel de subiecte va satisfaceti dorinta de singe, fara a discerne si a fi realisti, uitind de gravele probleme zilnice (de loc putine) si concentrindu-va pe un subiect care voua, cei multi, nu va aduce nimic afara de polemici infinite (sau nu, pina cind veti afla, real sau nu, ca D-l Basescu, inteleptul natiei, nu prea a fost decit la o scoala - aproape de necrezut o astfel de ipoteza!- si aia rau famata...),

Nu mai traiesc de mult in Romania, m-am obisnuit de foarte mult timp cu un alt tip de gindire, de reactie, de toleranta.

Eu am primt acest link, prin care eram invitat sa semnez aceasta petitie intr-un e-mail da la Dan Iancu, un fost coleg de facultate cu mine. In e-mail se spune ca el este cel care a initializat aceasta petitie. Nu am adresa lui de e-mail acasa ca sa-i  pot raspund direct, o voi face miine.

Daca el citeste ceea ce eu scriu acum, egal daca el a intiat, numai faptul ca el mie imi trimite acest link, ma face sa reactionez minios.

"Mare JIGODIE ai ramas mai Bulina!... Ai fost, mai tirziu am aflat, o jigodie, esti si tot as vei dispare. Daca stiam atunci... Cum ai trecut prin facultate? De la cine si pentru ce ai primt 50% la repartitie? Cit ai plagiat tu in facultate si cit ai obtinut legal? Tu esti unul dintre cei ce nu au nici un drept sa se pronunte despre altii. Tu esti un cabotin, un mic parsiv si impostor  Ce ai facut dupa ce ai terminat facultatea? Si pentru cine? Unde ai plecat si cind te-ai intors si pentru cine, ce? Bulina ce ai facut in Romania de cind te-ai intors? Mai era socrul tau "prieten" cu Ilie Verdet? Bulina, ai ramas un sconcs. Te rog sterge-ma din Teleofonbuch-ul tau. Fara stima, Raul"

Ca acest Dan Iancu sint si celalti "universitari"? Citi au habar ce inseamna "plagiat" si citi au in cap ca intr-o democratie reala prezumtia de nevinovatie este prioritara

 


Musafir

#2537 Re:

2012-07-20 19:41:38

#2: -

bati campi drag tovaras .... de cand eate PONTA comunis?.....abia se nascuse pe vremea comunismului


Musafir

#2538 Re: ramai musafir ca iti sta mai bine ....esti inafara problemei TOVARASE

2012-07-20 19:43:58

Anti Base

#2791 Re:

2013-03-29 19:17:39

#2: -

Base pe primul loc.....Cel mai comunist dintre comunisti ar fi cazul sa fie primul pe lista de plecari si sa nu mai conduca tara ca un dictator =)))))))

kkk

#2856 Re:

2014-01-10 14:19:40

#2: -

Ai dreptate comunisto -securisti ca Basescu sa nu mai conduca niciodata.Dar treziti-va odata.

vali

#2900 Re:

2014-01-17 16:45:18

#2: -

da ba sa numai conduca basescu ca veni vorba de COMUNITO-SECURISTI