Respectaţi Legea Educaţiei Naţionale la UMF Tg. Mureş!

Quoted post


Musafir

#1762 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-05-13 23:12

#1754: Judex - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Domnule Judex,

 

Mie sa nu-mi explici dumneata ca ce interzice statul roman si ce nu. Stiu foarte bine. Tocmai despre acele DREPTURI vorbesc care sunt garantate de acest stat.

Eu nu i-am adresat mesajul meu statului roman cu care (pe plan teoretic) nu sunt probleme. Legi si drepturi sunt (chiar foarte bune).

 

Problema la noi e tocmai NERESPECTAREA ACESTOR LEGI in viata de zi cu zi.

Deci nu statul era destinatarul acelor propozitii ci imbecilii ca dvs. care nu sunt in stare sa inteleaga ca intr-un stat de drept respectarea DREPTURILOR si legilor in vigoare NU ESTE OBTIONALA.

 

Si atat.

Raspunsuri

Judex

#1764 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-05-13 23:29:13

#1762: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Sinister és neveletlen egyén ön, én nem is sértegették,

Eu obişnuiesc să discut cu oameni sănătoşi la cap. Dacă ţi-aş explica, tot nu înţelegi. De ce să mă mai obosesc degeaba?

Judex

#1772 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-05-14 11:52:48

#1762: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

"Stimate" anonimus de la #1762,

Hotărăşte-te, ori sunt domn, ori sunt imbecil! Văd că vă exprimaţi destul de bine în limba română şi nu pun pe seama neînţelegerii limbii române această exprimare a dvs. Nu m-am adresat niciodată cu injurii, etichetări sau persiflări faţă de interlocutorii mei maghiari, nici chiar atunci cînd o luau razna peste arătură, cum zicem noi românii.

Imbecil poate fi numai acela care din senin, cînd este lipsit de argumente şi nu mai poate aduce nici un sprijin teoriei sale şchioape, pentru a-şi exprima frustrarea, recurge la invective. Sper că m-am făcut înţeles.

Atît!