Respectati autonomia universitara la UMF Tg-Mures!

Quoted post


Musafir

#286 Re:

2012-03-14 13:13

#274: -

Ai dreptate stimabile, trebuie respectat aceasta tara, si eu o respect, si vorbesc si scriu in limba romana, dar pe tine ce te deranjeaza o linie independenta de medicina in limba maghiara la Tg Mures ?

 

Cu ce te deranjeaza dreptul meu de a ma organiza si a invata in propia mea limba materna ? Este si tara mea, nu numai a romanilor get-begeti!

Raspunsuri


Musafir

#1006 Re: Re:

2012-03-15 11:19:41

#286: - Re:  

 Linia independenta de medicina in limba maghiara inseamna ca banii mei, ca si contribuabil, sa fie cei care finanteaza aceasta pretentie aberanta, inseamna mai putini bani pentru finantarea facultatii care deja exista si nu stiu cui serveste asta! Daca poti sa ma faci sa inteleg cu ce creste calitatea actului medical sau a intregului sistem de sanatate daca se infiinteaza aceasta linie separata , s-ar putea sa ma mai gandesc! Care este beneficiul statului Roman in aceasta afacere, pentru ca in fond si la urma urmei el este cel care finanteazaaceasta aberatie, iar statul roman suntem noi toti!... si fara suparare minoritatea se supune majoritatii (strict matematic)