Apel pentru Schimbare Adevărată!

Quoted post


Musafir

#1382

2012-02-23 11:49

in primul rand tin sa precizez ca regret faptul ca sunt roman,si va explic si de ce .. am facut studii superioare in romania ,,tot ce se putea face in anii comunismului si chiar dupa ,,am lucrat in domeniul economiei si salariul cel castigam dupa 10 ore lucrate zilnic ,abia imi ajungea sa platesc cheltuielele la bloc ,,am ramas vaduva cu doi copii ,caci sotul a decedat ft tanar ,la varsta de 43 ani ,dupa mai multe atacuri de cord ,,si statul roman cu ce m-a ajutat ,,cu nimic ,,a trebuit sa las totul si sa plec in alta tara sa-mi castig existenta mea si a copiilor ,,ma gandesc ca eu acuma platesc banii grei institutilor de invatamint din tara sa studieze copii mei ,si tare mii frica sa nu se repete istoria ,sa fie nevoie sa plece si copii pt un trai decent ,dupa atatia ani de studii ,,eu zic ca treptat mina de lucru sanatoasa si tinara din romania vor pleca din tara ,,si atunci o sa ramina guvernantii sa faca economie pe gainile lui nastase,atat pot sa spun ,ca la noi cu atata frauda si minciuna ,nu se poate merge inainte pt nici un cetatean roman

Raspunsuri


Musafir

#1395 Re:

2012-02-23 17:17:23

#1382: -

foarte mare dreptate avetzi doamna:)