Nu mai dorim încă un an de şcoală online! "Pandemia a provocat cea mai distructivă perturbare a educației din istorie"

Quoted post

Anonim
Musafir

#10

2021-10-13 15:00

Mie mi se pare totul o sfidare fățișă a tuturor elevilor și părinților care vor cu adevărat prezența fizică în școli și care, după părerea mea,constituie majoritatea.
Cum susțin această afirmație? Analizez ce mi-a spus fiul meu. Și anume că doi dintre părinții prietenilor săi,care lucrează în învățământ,au fost "sfătuiți" încă din septembrie să dea cât mai multe teste, să pună cât mai multe note pentru că din 15 octombrie se va intra în online. Și nu cred că s-au bazat pe "statisticile" celor din sănătate cu privire la pandemie,ci pentru că se cunoșteau deja planurile!!! Ceea ce mi se pare REVOLTĂTOR!

Nu mi-am dat numele pentru că nu vreau ca fiul meu să aibă de suferit în urma a ceea ce am scris.

Raspunsuri


Musafir

#12 Re:

2021-10-14 05:18:21

#10: Anonim -  

 Imi pare rau sa aud asta. Sa stiti ca si eu am tot fost "avertizata" ca din 15 oct se vor inchide, intr-un fel sau altul. Oricum, din incomprtenta, predictiile lor privind evolutia virusului in octombrie au fost mult mai optimiste. 




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...