Vrem sa muncim!

Quoted post


Musafir

#125

2011-12-13 19:27

spuneai tu excalibur ca ne baga cu pile,ei uite k eu sunt una din persoanele kre nu au intrat cu pile,kiar am muncit f mult sa ajung la aceasta scoala.....si ink ceva,nu e rusine sa fii tigan sau sarac,nu numai conditia sociala conteaza,invata sa nu mai faci discriminari...oameni care nu isi au rostul sunt atat la academie,cat si la scoala de subofiteri,esti un baiat destept,asa imi place sa cred despre fiecare om,asa k nu te mai agita si lasa-i pe altii,ca sa-ti exprimi punctul de vedere,nu trebuie sa jignesti....

Raspunsuri

excalibur

#130 Re:

2011-12-13 23:31:30

#125: -

nu e rusine sa fii tigan? tu esti tigan de te incurajezi asa singur?

du-te frate pe afara ca tarisoara noastra scumpa lupta cat poate contra discriminarii tiganilor din Romania ca sa-i primeasca Occidentul. asta vrem toti! sa va primeasca occidentul ca noi aici sa traim bine, linistiti si feriti de infractiuni.

nu este o rusine sa fii sarac! si tigan si sarac? ;) sunt multi romani saraci care au primit o educatie aleasa de acasa, vorbesc frumos, au un caracter frumos, o educatie buna. poate si dintre aceia aleg cariera de tablagii, insa nu ar vorbi NICIODATA in felul in care au vorbit unii aici.

este crunt dar conform unui studiu peste 80 % dintre tablagiii care provin din aceste medii sociale, vor adopta niste vocabulare pline cu injuraturi, amenintari, insulte.