Anulare/Modificare lege statut fizioterapeut !

Quoted post


Musafir

#22 Re:

2016-10-21 12:22

#20: -  

 Tin sa te contrazic total! Uitati.va mai bine in programa voastra iar daca ai fost atent/a si fii vazut ce materii face sportul (am scris mai sus) . Nici acum nu vreti sa pricepeti ( in Brasov) ca voi bft.ul faceti majoritatea orelor voastre care tin de kineto la noi la sport cu profesori ce la randul lor au terminat la sport. Ne desconsiderati dar profitati de pregatirea ce va este oferita de facultatea de sport. Nu stiu cum este in alte orase dar la Brasov , bft.ul are cunistintele pe care le are de la noi de la sport . Sunt elevi de la bft care in anul 3 habar nu au ca exista tehnici ca :bobath,kabat,klapp si cer ajutor profesorilor de la sport sa le explice !!! Pai cum puteti spune ca nu avem cunistinte cand bft.ul nici nu stie lucrurile de baza , degeaba face anatomie la greu,degeaba stie toate oasele si muschii daca nici macar nu stie cu ce se mananca profilul lui ( atentie!!!!! Lucrul asta s.a intamplat la un curs de masaj acum doua saptamani)! Este strigator la cer sa vad ca va cereti drepturile cand defapt nici voi nu aveti o pregatire tocmai ok!!

Raspunsuri


Musafir

#23 Re: Re:

2016-10-21 12:40:04

#22: - Re:  

Daca bft.ul se simte amenintat de cei de la sport pentru ca au o pregatire mult mai ok( asta este si adevarul pentru ca in majoritatea clinicilor sunt studenti de la sport nu medicina )  atunci si cei de la medicina generala , asistenta ar trebui sa se simta amenintati de cei de la FEG sau de cei care fac simplu cursuri sau scoli post liceale! Faceti si pentru aceia petitie sa nu aibe aceleasi drepturi ca voi ca dar au facut la Feg sau nu stiu ce curs! In meseria asta nu conteaza unde termini ci cu ce ramai in cap! Degeaba vine unu de la medicina si nu stie sa poarte o discutie cu pacientul si vine unu de la sport care stie cum sa abordeze! Problema e ca ar trebui sa va verificati cunostintele voastre ale bft.istilor nu pe cele alor de la sport! Degeaba faci scoala de medicina daca la sfarsit candidezi cu unu de la sport si vezi ca e mai bun decat tine! Ar trebui sa va ganditi intai la asta !! Daca noi astia de la sport nu suntem in stare sa ne facem meseria cum trebuie credeti.ma ca nu ne.ar primii nimeni sa lucram nicaieri !!! Nu cred ca spitalele sunt atat de incompetente incat sa angajeze oameni care nu stiu sa isi faca treaba !  Sa fim seriosi !!!