Anulare/Modificare lege statut fizioterapeut !


Musafir

/ #23 Re: Re:

2016-10-21 12:40

#22: - Re:  

Daca bft.ul se simte amenintat de cei de la sport pentru ca au o pregatire mult mai ok( asta este si adevarul pentru ca in majoritatea clinicilor sunt studenti de la sport nu medicina )  atunci si cei de la medicina generala , asistenta ar trebui sa se simta amenintati de cei de la FEG sau de cei care fac simplu cursuri sau scoli post liceale! Faceti si pentru aceia petitie sa nu aibe aceleasi drepturi ca voi ca dar au facut la Feg sau nu stiu ce curs! In meseria asta nu conteaza unde termini ci cu ce ramai in cap! Degeaba vine unu de la medicina si nu stie sa poarte o discutie cu pacientul si vine unu de la sport care stie cum sa abordeze! Problema e ca ar trebui sa va verificati cunostintele voastre ale bft.istilor nu pe cele alor de la sport! Degeaba faci scoala de medicina daca la sfarsit candidezi cu unu de la sport si vezi ca e mai bun decat tine! Ar trebui sa va ganditi intai la asta !! Daca noi astia de la sport nu suntem in stare sa ne facem meseria cum trebuie credeti.ma ca nu ne.ar primii nimeni sa lucram nicaieri !!! Nu cred ca spitalele sunt atat de incompetente incat sa angajeze oameni care nu stiu sa isi faca treaba !  Sa fim seriosi !!!